Почистване на нагара в двигателя

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот angel1223 » Нед 14 авг 2011 13:10


И аз направих тази гимнастика по примера на Васко ,нямаше бял дим отзад,първо хакнах края на маркучето на вакуума което се намира над др. клапа в едно пюрено бурканче пълно с вода-200гр. и се почна едно пиене не ти е работа .2 бурканчета изпи , след това взех пръскалото за прозорци сложих му вода помощника настъпа газта и аз през отвора за картерните газове взех да пръскам около 200мл отидоха .Като че ли след това двиг. утихна придоби по голяма динамика ,като че ли изчезна и придърпването Ще покараме ще видим




Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот mupk0 » Нед 14 авг 2011 13:13


Най-добрият начин е честа смяна на масла.Колата когато я взех си чернеше маслото доста.Почнах да карам на газ и първите 2 масла пак излизаше черно,макар и не толкова.После направих 4 масла по 7500км и воала.Всичко е супер чисто,поне в главата.С маслата обаче се промени видимо цвета.От тогава си ги сменям на 7500-8000 и маслото е една идея по-тъмно накрая.


А това за водата,ако не е добре разтворена(да е на мъгла),знам че отхлабва клапаните и има вариянт да се скъса някой след време.


Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот Pundio » Сря 24 авг 2011 22:36


Колеги извинявам се за тъпите въпроси но стана вече 1 час чета само тази тема и пак останаха въпроси :)
1.Някои колеги казаха, че ако колата е на газ няма смисъл да се прави тази интервенция. Моята е с газов инжекцион от 6 месеца, трябва ли да го правя?
2.С пръскалката във дроселната клапа ли трябва да пръскам?
Колата е Polo 1.4 APQ 60 к.с., а като си махна капачката за наливане на маслото по огледалото има бая нагар, не ми се мисли какво ще има по буталата и клапаните, апък и си гори масло кочината, смених влошки ама не е от тях. Ще се радвам ако ми помогнете да си подобря работата на мотора. ПОЗДРАВИ!!!! :beer


Потребителски аватар
nuri_3556
Мнения: 790
Регистриран на: Сря 14 юли 2010 15:43
Автомобил: Golf 3+golf 4
Двигател: AEK 1995+AGU 250+
Местоположение: Устина
Контакти:

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот nuri_3556 » Сря 08 фев 2012 20:05


и аз ще и дам да пие утре,само че незнам какво да и дам вода или някъв препарат е това,като гледам клиповете май не са само с вода


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот 2.4I » Съб 12 май 2012 17:49


Pundio написа:Колеги извинявам се за тъпите въпроси но стана вече 1 час чета само тази тема и пак останаха въпроси :)
1.Някои колеги казаха, че ако колата е на газ няма смисъл да се прави тази интервенция. Моята е с газов инжекцион от 6 месеца, трябва ли да го правя?
2.С пръскалката във дроселната клапа ли трябва да пръскам?
Колата е Polo 1.4 APQ 60 к.с., а като си махна капачката за наливане на маслото по огледалото има бая нагар, не ми се мисли какво ще има по буталата и клапаните, апък и си гори масло кочината, смених влошки ама не е от тях. Ще се радвам ако ми помогнете да си подобря работата на мотора. ПОЗДРАВИ!!!! :beer

И аз колега като теб ,вече час чета темата ,определено мога да ти отговоря на 1-вия въпрос - втората част - не си задължен (впрочем това ми припомня случка която имахме с един шофьор ,от ромски произход , идва един ден и казва - Шефе аз нали съм шофьор ,имам ли право да товаря).
Някои коментари ме наведоха на мисълта да пробвам ,да видя ефекта на някой стар двг .Гледам ,че коментирахте ефекта на гаста за осветление - лично съм киснал клапан с мнооофо нагар ,след около 24 часа нагар почти да не кажа изобщо нямаше по клапана .


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот Gigabyte » Нед 13 май 2012 14:18


При един инцидент ,когато ми смеси бензина с маслото и като тръгнах да източвам старото масло(примесено с бензин) ,доста гняс изтече ,та според мен и това е начин за почистване на гняста в мотора :mrgreen:


tdi90 turbo
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли-Осло

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот tdi90 turbo » Нед 13 май 2012 14:28


а на дизела :D може ли


Потребителски аватар
Stasko
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 08 май 2012 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Popovo

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот Stasko » Сря 04 юли 2012 18:19


На ладата съм правил процедурата с газта за горене,когато имаше запекли сегменти и имаше ефект.Газта разяда нагара.Махаш свещите и сипваш на всеки цилиндър оставяш го така за 1 нощ или повече,колкото по-дълго стои толкова по-добре. :beer


Потребителски аватар
efass89
Мнения: 123
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:51
Автомобил: Mitsubishi Lancer
Двигател: BWC
Местоположение: Германия, Бургведел
Контакти:

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот efass89 » Нед 15 дек 2013 1:06


Колеги да ли ще има ефект от тази процедура и при мен.
ФСИ двигателите са малко по различни като технология, но ..... :gruebel ....
Прикачени файлове
vag16fsiexplodedsw3.jpg
2020403.001.1M.jpg


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот Creativex » Съб 26 апр 2014 10:31


Някой може ли да сподели къде точно трябва да сложа водата на 1.4 16v? Четох, гледах клипове, но всичките са на дизели при голфа, поне в мрежата и ми е доста мъглява история. Двигателят ми изглежда така и ще се радвам, ако споделите, че и аз си имам доста нагари...

Изображение


Потребителски аватар
GuLiVeR
Мнения: 287
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот GuLiVeR » Пон 28 апр 2014 0:15


А на AFN сиреч TDI може ли да се прави тази процедура и къде се черпи,преди или след турбото


creeper1
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 20 авг 2013 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот creeper1 » Пон 28 апр 2014 18:48


Kолеги, това може ли да се направи на Vw polo 1998г. 1.9D?И от къде трябва да ''смуче''двигателя?


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот lubo007 » Пон 28 апр 2014 20:24


:rolleyes TDI?


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот Creativex » Вто 29 апр 2014 5:32


За TDI има дори клипче.

https://www.youtube.com/watch?v=izvz18xgfA0


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Почистване на нагара в двигателя

Мнениеот batVenci » Вто 15 юли 2014 22:15


От тази процедура има голям ефект, сторед мен. Преди няколко дни напоих доста Голфа с маркуча, като за пръскалка ползвам, накрайник за градинско поливате. Разбира се, пръска се леко, на мъгла. Явно доста от водата минава през цилиндрите и се смесва с маслото, но така почиства по доста елегантен начин цилиндро-буталната група, и най-вече сигментите от нагар. После попадайки в маслото се смесва с него и се образува една уникална емулсия, с практически много големи почистващи свойства. Вътре двигателя след 10 минутна циркулация на въпросната суспензия, направо светва. После смених маслото и филтъра. Старото масло бе..., но така свали със себе си цялата мизерия от двигателя. После с новото масло двигателя като заработи не се чуваше почти.
Накрая категорично смятам, че от едно такова цялостно измиване на двигателя от вътре с вода, има голям ефект...



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта