Изолиране врати!!!(снимков материал)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
yeti123
Мнения: 424
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот yeti123 » Вто 29 апр 2008 8:24


Надявам се с тази тема да помогна на колеги на които им е писнало да дрънка колата по пътищата. Първоначалния замисъл беше по-голяма изолация на вратите (вата, стереопор... и т.н.), но понеже до Събота не си намерих подходящия материал, затова реших следната изолация - от Бриколаж си взех подлепваща изолираща залепваща лента за врати (гумени) - общо 24 метра лента взех!
И така в Събота на обед започнах:
1. Отваряне на вратите:
Изображение

При самото сваляне е възможно освен щипката и замите държачи на щипката който са залепени за вратата да се извадят, затова се залепват обратно с каноколит за вратата. А останалата щипка във кората на вратата най-лесно се вади с отверка (подкорвате от едната страна и вадите без много напъване!
Най-лесно кората се подхваща отдолу (ама не напъвате много яко, да не търсите после и кора за врата!)

2. Заехме се със слагането на изолацията по вратите. Малко е гадно докато свикнете с отлепването на хартиената лентата от самата гумена лента, ама хванете ли му цаката, всичко е ОК. Изолацията я сложиш по ръба, като внимавах да не излиза отвън за да не личи! И така, бавно и славно започнах с първата врата!
Изображение
Изображение
Изображение

Дотук добре. Разгледах щипките който държат самата кора към вратата! Заради годините всичките се бяха разхлабили и тропаха в глездата си! Реших че ще ги подменя с нови и бегом до Ауто+ - да ама там нямаха, айде в друг магазин, и там нямаха. Ами сега! Казаха и на двете места, че ще имат след Гергьовден. Ама не ми се отваряше колата пак. Върнах се при колата и започнах да мисля как да излорам и щипките! И О! Боже! Еврика. Лентата я разрязох на две и подлепих щипките отдолу (във формата на подкова)!
Изображение
Изображение
Изображение

Сложих щипките в гнездата им, паснаха много добре заради гумената лента!
Но не спрях до тука!
3. Колоните - метала тропаше по кората отзад, затова реших да ги изолирам и тях!
Изображение
Изображение

И накрая (само дето нямам снимков материал), сложиш и изолираща лента отдолу по ръба на самата кора на колоните за да не тропа и тя!

И след тази занимавка (от 13 до 19) за 4 врати, колони и кора, работата беше приключила!
Впечатленията ми:
Всякакво тропане изчезна от вратите, колоните и кората отзад, доста по приятно е пътуването вече даже и по дупките на София!

Материали:
Подлепващи ленти (гумени-много важно) - 2 пакета по 6 метра (общо 24 метра защото ленти се разделят по средата) - 2.99лв. пакета
Каноколит - за държачите на щипкте които трябда да се залепят
Макетно ножче
Отверки
Свободно време от 5 часа минимум!

И накрая - УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ТИШИНАТА - БЕЗЦЕННО!!!




Потребителски аватар
ReCaRo`
Мнения: 497
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 11:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ReCaRo` » Вто 29 апр 2008 8:31


супер се е получило колега, надявам се да нямаш нищо на пратив да използвам твоята тема за едно въпросче...

та...като си сваля джама (да си ми духа студеничко), след това като отварям/затварям вратата джама много дрънчи вътре, все едно нищо не го държи
та ако знаете дали с това уплатнение ще се получи ефекта "анти дрънчене на джама" , ако не предложете нещо :oops:
п.с. мерси предварително :wink:


Потребителски аватар
yeti123
Мнения: 424
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот yeti123 » Вто 29 апр 2008 8:40


С това няма да стане (това което съм направил е да острани удрянето на кората във вратата, просто защото между двете няма нищо). При тебе по-добре си погледни държачите на стъклото!


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Вто 29 апр 2008 9:47


Поздравления за хубавата тема :kef: Определено ще бъде полезна на много хора :wink:


Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнениеот DimitarBT » Вто 29 апр 2008 11:49


на мене много ми скърца по дупки и неравности щората отзат.карам комби.пръсках я със силиконов спрей ей скърца и скърца.ще я изхвърля вече. :banghead:


Потребителски аватар
VW Golf VR6
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 28 авг 2007 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот VW Golf VR6 » Вто 29 апр 2008 11:59


Супер е станало... Браво колега... чакам само да ми остане малко време и аз ги почвам... 8)


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Вто 29 апр 2008 12:20


Stefan написа:Поздравления за хубавата тема :kef: Определено ще бъде полезна на много хора :wink:

да наистина!темата е много полезна,а и е обяснено доста подробно.
А и крайния резултат е отличен 8)


Потребителски аватар
svetoslav_sp
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 30 авг 2006 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца
Контакти:

Мнениеот svetoslav_sp » Сря 30 апр 2008 19:51


Страхотна тема колега !И аз го имам същия проблем с тропането на вратите - сега поне има повече свободни дни и се захващам за работа :D


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Сря 30 апр 2008 21:31


И аз съм в този филм сега..., но съм свалил и задните кори... и всичко е натъпкано с вата и дунапрен... бая работа е..., но ефекта е :shock шокиращ....


Общо взето где има кухина, напразно, безцелно оставена ще бъде изолирана.... :lol:


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Сря 30 апр 2008 22:14


евала :!: :bowdown


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Мнениеот sashobas » Чет 01 май 2008 7:39


Spectre™ написа:И аз съм в този филм сега..., но съм свалил и задните кори... и всичко е натъпкано с вата и дунапрен... бая работа е..., но ефекта е :shock шокиращ....


Общо взето где има кухина, напразно, безцелно оставена ще бъде изолирана.... :lol:
Ватата задържа много влага а през самите врати преминава вода през уплатненията и това ще доведе до задържане на водата в вратата.самата врата в долния край има отвори за отвеждане на водата.Помисли за друг вариант за изолация.


Потребителски аватар
baibradar
Мнения: 136
Регистриран на: Нед 08 окт 2006 12:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот baibradar » Чет 01 май 2008 21:07


Тази гумена лента не наддига ли кората след това при обратния и монтаж и да не могат да се закопчеят копчетата. Може ли да пуснеш снимки и на вече сглобените врати и кори от близо по ръбовете да видим как точно се е получило.


Потребителски аватар
suggar
Мнения: 875
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 19:46
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: ASV
Местоположение: Габрово

Мнениеот suggar » Чет 01 май 2008 22:28


Ауууу супер идея....аз си минах под кората тия ПВЦ изолации с силикон ама ся ми стържат задните кори ж купето и е много дразнещо сякаш е раздрънкана колата ...браво браво траа да ги пробвам


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Чет 01 май 2008 22:36


sashobas написа:...................


Във вратите вата няма да слагам.... :) солжих вата във колонките отзад... в багажника дето са... дано не съм сгрешил..., но там си е гола ламарина, трябва да се изолира... :?


Потребителски аватар
cerwin_vega
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 17 юни 2006 20:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот cerwin_vega » Чет 01 май 2008 22:42


евала на колегата
и на мен днес деня ми беше на тема изолиране на ламарината
снимки след малко



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта