Изолиране врати!!!(снимков материал)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот dinkonikolaev » Пон 26 юли 2010 19:44


Днес купих 2 броя от това...
Изображение
Би трябвало да ми стигне за четирите врати.Идеята е не да ИЗОЛИРАМ вратите а просто да спра досадното скърцане на корите.За изолация по вратите ще се лепи STP M1
Изображение




Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Peteff » Пон 26 юли 2010 19:45


самозалепваща е . цената е на ролка . ролките са с различни цени според ширината си . скоро бях взимал и ролка 7.5 см на 10 метра беше около 14 лева. демек 0.75 квадрата са 14 кинта , за разлика от стп-то което е доста по скъпо. за по добър ефект слагай 2 пласта такава битумна изолация т.к. е тънка - около 1-2 мм .

виж при мен как се е получило с вратите - спт + битумна . за багажника съм ползвал само битумна че ако взема стп да слагам 500 лева нямаше да ме оправят за него , а така минах с около 100 за вратите + багажника


KrazeLAke
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 27 юли 2010 11:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот KrazeLAke » Вто 27 юли 2010 11:47


От какъв магазин може да се вземе битумна лента ? :( и от къде мога да купя СПТ


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Peteff » Вто 27 юли 2010 13:17


бриад аудио или авал за стп-то
а битумна лента по железариите


bats
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот bats » Вто 30 авг 2011 21:41


Тази битумна лента на кората ли я лепите или на ламарината? Защото второто е доста по-сложно, а и не знам длаи може да се открие пълен достъп.


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот ZeroCool » Сря 31 авг 2011 3:15


Аз искам да питам...от къде да се намерят щипки за корите на вратите за голф 3 става въпрос.....и като цена горе-долу колко са.
че потроших 5-6 докато вадих интериора


bats
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот bats » Сря 31 авг 2011 5:46


Аз преди 2 години може би, си купих тук, от София, на улица Раковски. Не помня точно цена, но май беше около лев на бройка.


Потребителски аватар
pRo_4_LiFe
Мнения: 515
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: селото ВарнЪ..
Контакти:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот pRo_4_LiFe » Пет 30 дек 2011 10:51


аз да попитам и аз, че от 1 седмица насам се ровя из форумите и се интересувам. Та искам да попитам дали е удачно на вратите отвътре да залепя първо Депрон 3mm. и отгоре да залепя тая битумна лента? Дали ще има ефект или ще стане по лошо?


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот grishitu » Съб 31 дек 2011 13:05


ZeroCool написа:Аз искам да питам...от къде да се намерят щипки за корите на вратите за голф 3 става въпрос.....и като цена горе-долу колко са.
че потроших 5-6 докато вадих интериора

Във Велико Търново отиваш при Владо Юруков(няма да казвам името на фирмата, но като напишеш името му в търсачка и излиза) и си избираш. Надявам се, че се сещаш за къде говоря.


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот ZeroCool » Пон 02 яну 2012 3:23


grishitu написа:
ZeroCool написа:Аз искам да питам...от къде да се намерят щипки за корите на вратите за голф 3 става въпрос.....и като цена горе-долу колко са.
че потроших 5-6 докато вадих интериора

Във Велико Търново отиваш при Владо Юруков(няма да казвам името на фирмата, но като напишеш името му в търсачка и излиза) и си избираш. Надявам се, че се сещаш за къде говоря.


Аз всъщност си намерих, все пак трябваше да зглобя колата :) пак в търново естествено тука в умрелия ни град никакъв шанс :)
Точно до практикер.....имаше интересни неща там...като пръскалки тип мъгла например, които мисля да инсталирам.....на пролет...когато вече няма да ми трябват...ама все пак :)


Потребителски аватар
simo
Мнения: 361
Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
Автомобил: VW Passat B2 1986
Двигател: DT 1600
Местоположение: Бургас

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот simo » Съб 10 мар 2012 23:42


Колеги, и аз мисля да подхвана това упражнение, ама ме изпълват въпроси.
1. Фибран/Депрон между тапицерията и вратата - имаше питания и дотам.. Да или не и защо?
2. По-голямата драма - да слагам ли минерална вата във вратите? Все си мисля, че ако това хоризонталното уплътнение на стъклото (отвън) ляга плътно и стига плътно до двата края, отгоре ще влиза пренебрежимо малко вода; какво правим с конденза обаче? Фибранът/Депронът не пуска влага към тапицерията, което е добре, а кондензът стои във ватата и мухлясва, така ли?

:roll:


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот StS » Нед 15 юли 2012 13:57


Колеги интересува ме някой с Пасат В6/7 да е правил интервенцията и да има снимков материал , защото според мен след свалянето на кората на вратата/тапицерята/ няма да има място за повече от 1.5мм М1 примерно ? Въпроса ми е и кой е най-добрия вариант за премахването на скърцания/вибрации - това ми е основен проблем , с кой вид и как да стане?


Потребителски аватар
simo
Мнения: 361
Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
Автомобил: VW Passat B2 1986
Двигател: DT 1600
Местоположение: Бургас

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот simo » Пет 20 юли 2012 3:28


pRo_4_LiFe написа:...да попитам дали е удачно на вратите отвътре да залепя първо Депрон 3mm. и отгоре да залепя тая битумна лента?
Твърдо НЕ!
Депронът се огъва от високата температура. Аз писах тука, никой не ми отговори и реших да пробвам - та набутах вътре във вратата депрон и от 3, и от 6 мм. Място има, ама стана драма, щото като го напече слънцето, се огъва яко и опира в стъклото, после познай как натиска и най-вече скрибуца все едно аз свиря на eusa . За да успееш, трябва да залепиш депрона за ламарината, ама яко, щото като го напече, ще напъва да се разлепва и после...
Депрон под кората, т.е. между кората и вратата при мен също не стана - дори 3 мм лист идва мн дебел и после няма слагане на кората :banghead:

Сега - защо да си играеш с депрона, като има минерална вата?

ПП: ти може вече да си пробвал де, ама аз да пиша - може да предпазя други колеги.
То всъщност отговорът за депрона е съвсем лесно видим - лист депрон на силно слънце и след 1 час глей кво става... mhihi

Последна промяна от simo на Пон 23 юли 2012 17:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
simo
Мнения: 361
Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
Автомобил: VW Passat B2 1986
Двигател: DT 1600
Местоположение: Бургас

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот simo » Пон 23 юли 2012 17:20


Вече имам отговор на въпроса с какво да изолирам шума - минерална вата (увита в найлон заради влагата)! Един лист вата е 100х60см, а при мен кухината във вратата е 90х50см. Изрязах на око около по 10ина см (може и малко по-малко, за да се натъпче и да е по-плътна), увих в найлон и я наврях. Голям зор в тоя вятър :banghead:
В момента е доста грозно, защото от вятъра найлонът не е добре опънат и при пускане и вдигане на прозореца се чува дращене, обаче целта беше да разбера дали 5 см вата няма да пречи на прозореца. Утре ще "оребря" опаковката с тиксо - вертикално, на 2-3 места и мисля че ще стане доста добре :да:

Ако номерът мине, смятайте: 1 лист вата = 3.50 лв, значи с найлона и тиксото имаме доста добра шумоизолация само за 4 лв на врата ;)

Офф - моля ако някой наскоро е виждал листове антибактериална вата някъде из София, да каже къде има (може и на лс). Малките филтърчета не ми вършат работа; при мен решетката е по-голяма и е полусфера, няма как да съединявам... :roll:


Потребителски аватар
zylmishok
Мнения: 169
Регистриран на: Съб 04 юли 2009 13:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот zylmishok » Пон 23 юли 2012 19:28


Нямам да покажа снимков материал(правих я пред блока и нямаше време),но вчера направи и 4-те врати със найлон и изолация.
Материалите са следните:
1.2 дюшека за плаж от 3.40 бройката (двуслойни-тънки и здрави)
2.подложка за ламинат,отидоха 3листа ( подарък са не знам цена)
3.аква силикон 6лв (туба за пистолет,макар че и 300 грама ще стигнат)
4.Щипки,ако са необходими (при мен имаше 3 разлепени от кората - използвах силикон момент фикс)
5.коресилин и парцал,за почистване на старото лепило и мазнотия от ламарината
6. Време 4 часа или по малко,ако не се мотате като мен (изчистих и смазах всичко под кората на вратите+лепенето на щипки)

Наистина ефекта е WOW,но понеже съм в бокса още,ще споделя как е в движение тея дни
:beer



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта