Изолиране врати!!!(снимков материал)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
cerwin_vega
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 17 юни 2006 20:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот cerwin_vega » Чет 01 май 2008 22:59


материала който съм използвал е хидроизолационна лента за комин
има я в бриколаж при строителния склад и структората е почти като на динамат само че е по тънка
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=242243&photo=1




Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

.

Мнениеот lubo007 » Чет 01 май 2008 23:40


браво, браво! и аз трябва да пробвам това


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Пет 02 май 2008 23:01


хора,от гумените ленти има и т. кафяви-по-малко си личи ако някъде се вижда.в неделя слагах на капаците от зад,които имаме при комбитата.ефект има,но сега скърцат самите закопчалки та обмислям друг вариант за тях.иначе стез лентички става супер за почти навсякъде където опира пластмаса в пластмаса :D


Потребителски аватар
d.borimirov
Мнения: 655
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 18:26
Автомобил: MK3_ABF
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Мнениеот d.borimirov » Съб 03 май 2008 7:03


еи много добра теми4ка и идея, маи ще има доста последователи :) :arrow:


Потребителски аватар
idoll
Мнения: 82
Регистриран на: Чет 17 яну 2008 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

...

Мнениеот idoll » Съб 03 май 2008 21:28


имам късмет ,че моите кори са само две и са обезшумени още в германия,та да не се занимавам с тази толкова належаща за Голф 2 процедура.
поздрави за хубавата тема.


Потребителски аватар
tbs_niki
Мнения: 270
Регистриран на: Пон 18 дек 2006 0:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот tbs_niki » Нед 04 май 2008 14:18


d.borimirov написа:еи много добра теми4ка и идея, маи ще има доста последователи :) :arrow:

особено за дизелите с тея вибрации


Потребителски аватар
valyo_v
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Мнениеот valyo_v » Пет 09 май 2008 19:44


има и кафеви както каза колегата,за такива като мен с кафявото табло и тн.. има и черни ленти за масовите с черен салон:)

на моето голфе съм ги направил тия маниполации като на колегата с такъв гумен уплатнител и помага доста! тей като при мен няма дунапрен под корите,от един колега които продаваше пасат Б3 на части,ми подари дунапренениете изолации и паснаха като по чудо на голфа (само на задните врати изрязах около 2 см от единия край и дупките за дръжките) и също доста помага!(Да го имате като идея)
сега мисля отново с тънък дунапрен да вкарам под пластмасите на гредата около предните колани

и Искам да ви попитам дали имате идея как да спра скърцанията от уплатнителите на вратите?! моите са в перфектно състояние.. няма скъсано износено и тн,но си взех един силиконов спрей от хубавите(8лв) който е за уплатнения и реших да ги напръскам преди зимата.станаха лъскави и хубави като нови.. но от тогава насам .. трябва на 2-3 автомивки да ги минавам със силиконовия.. в противен случей по неравности като карам и скърцат дразнещо... а колата се кара нон стоп и се мие през 2-3 до 5 дни (просто мразя да е мръсна)

пробвал съм със други препарати да ги измия да не са така лъскви и да не скърцат но без резултат?!


Потребителски аватар
iohann
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 5:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот iohann » Пет 09 май 2008 21:11


браво колега идеята е добра. при мен също е проблем това че там ми се пълни с много мръсотия и прахоляк


Потребителски аватар
venci_wrc
Мнения: 122
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 8:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Мнениеот venci_wrc » Съб 10 май 2008 13:40


супер :wink:


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 11 май 2008 11:54


Ето и от мен....

това е силиконова подложка.... 3 мм - 0.70 стотики на метър...., налепил съм 3 слоя, за да е дебела изолацията около 1 см...

Краищата на кората е облепена със лента ТЕСИ.. - изолация за прозорци.....

Резултатът само от една врата (изолирана) е потресаващ..., но все пак аз съм изолирал вече почти цялото купе, всички колонки, корите..., нови щипки... и така нататък...

Сега ще действам нататък.., докато не изчезне и най малкия шум...

Изображение


П.П. - лепил съм подложката с лепило момент..., но може и друго да използвате....


Потребителски аватар
yeti123
Мнения: 424
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот yeti123 » Нед 11 май 2008 16:03


Браво колега, само не те ли притеснява че с тази вата може да се задържа блага във вратите, откъде да се появи после напериятна миризма.
Мислих си да сложа от тази вата която се слага за хладилниците - бладо, водо устоичива. Името и забравих, ама мисля че вече с нея ефекта ще е огромен!


cholich
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 15 май 2007 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот cholich » Нед 11 май 2008 16:23


Тези подложки виждам са залепени за кората на вратата т.е. между изолацията и металната част на вратата остават найлоните за изолиране от влага и няма проблеми. Това не е ли вата, която се слага под ламиниран паркет за шумоизолация? Ако е такава, тя се продава на различни дебелини и е необходимо само да си вземеш по-дебела за да не лепиш няколко слоя. Препоръчвам и да си намерите лепило на БОСТИК - френски са и мисля, че са по-добри от МОМЕНТ на ХЕНКЕЛ. Аз съм се запасил с материалите и ще я правя тази манипулация веднага щом ми се намери свободен ден. Успоредно с това ще сваля бравите за почистване и смазване, както и механизмите на стъклата. Смятам каручката ще стане фЙешън :oops:


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 11 май 2008 18:26


Да, това е силиконова подложка за ламинат..., не поема вода... :D Иначе аз най-дебелата която намерих в наличност беше 3 мм... затова я лепя... на три слоя..., но това е максимума... иначе няма да можете да закпочеете вратите.... тъй че 9 мм са идеалната дебелина..


Успех на всички.. изисква малко нерви и жеалние от ваша страна за да стане Голфа тих.... и още по приятен за каране... :wink:


Потребителски аватар
GUFF
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GUFF » Вто 13 май 2008 15:06


колеги, мноогоо странно... при мен скърцанията за ужасни...почти се доближава до границата "не се трае" :shock
облепих двете врати както е показал колегата с гумено уплатнение, зад корите имам супер читав пълнеж + донапрени...абе като ново е и пак скърца та се само дет не се чупи...дайте идея какво друго може да скърца...вътре самите механизми за стъклата ли...??? задните кори (щот съм само с 2 врати) несъм ги пипал...май и тях ще трябва да погледна ...
приемам всякакви идеи...


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Вто 13 май 2008 21:25


Колега аз изиолирах всичко отзад напред... и като цяло при мен останаха само предните две врати... и въпреки това от тях се чуват много гадни скърцания..., включително и от таблото...

Но като цяло ефекта от новите щипки и изолацията под корите.... е очарователен..., много по тихо вози колата... музиката е без вибрации от корите... и пластмасите.... при по високи скорости е по тихо..., но за да постигнеш задоволителен ефект според мен трябва да минеш и да пипнеш всичко едно по едно.... не само вратите....


Нови щипки... + изолация навсякъде... + нещо меко на местата където две пластмаси се трият една в друга..., а това става при повечето кори в Голфа... също така много нерви.... и желаие естествено... :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта