Изолиране врати!!!(снимков материал)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
GUFF
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GUFF » Сря 14 май 2008 10:42


Да така е колега, вчера мнооогооо внимателно се опитах да слушам точно отаде скрибуца и предните две врати почти ги изключвам...там е ок. При първа възможност ще отварям задните кори /на 2-вратка много ли е по различно???/, иначе откъм решетки на колоните и задната хоризонтална кора мисля че няма шумове...едно по едно се надявам да ги пооправя и заглуша...




Потребителски аватар
valyo_v
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Мнениеот valyo_v » Сря 14 май 2008 14:41


колеги.. повтарям се,но във вас ми е надеждата

Искам да ви попитам дали имате идея как да спра скърцанията от уплатнителите на вратите?! моите са в перфектно състояние.. няма скъсано износено и тн,но си взех един силиконов спрей от хубавите(8лв) който е за уплатнения и реших да ги напръскам преди зимата.станаха лъскави и хубави като нови.. но от тогава насам .. трябва на 2-3 автомивки да ги минавам със силиконовия.. в противен случей по неравности като карам и скърцат дразнещо... а колата се кара нон стоп и се мие през 2-3 до 5 дни (просто мразя да е мръсна)

пробвал съм със други препарати да ги измия да не са така лъскви и да не скърцат но без резултат?!

Благодаря предварително


Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот icemenn » Пет 17 окт 2008 10:18


GUFF написа:колеги, мноогоо странно... при мен скърцанията за ужасни...почти се доближава до границата "не се трае" :shock
облепих двете врати както е показал колегата с гумено уплатнение, зад корите имам супер читав пълнеж + донапрени...абе като ново е и пак скърца та се само дет не се чупи...дайте идея какво друго може да скърца...вътре самите механизми за стъклата ли...??? задните кори (щот съм само с 2 врати) несъм ги пипал...май и тях ще трябва да погледна ...
приемам всякакви идеи...

да колега точно задните корискърцат.често срещан проблем при по старите голфове с 2 врати както и моя.правих струвах и не можах да искарам цялата задна кора.накой ако знае как се искарват тези задни кори на двуврат голф 3 нека обесни.и още нещо при двувратия щипките на задните кори запо различни.такива метални са и отгоре севкарвакората.те мисля че няма защо да се сменят достатачно е да ги стегнеш мъничко с клещата.


BoBiT86
Мнения: 118
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 15:54
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1600
Местоположение: Разград

...

Мнениеот BoBiT86 » Пет 17 окт 2008 22:27


Аз на двойката съм смъквал задната кора трудничко си беше,маха се седалката и имаше 1 или 2 щипки ако не се лъжа по средата,а отгоре под уплатнението имаше метални щипчици дефакто вси4ко е на щипки,а и колана се откачаше мисля.Но е идейка от давна си го мисля да взема и аз да го направя че също много се дразня от скърцанията по корите.Ще пиша резултата веднага щом го направя.


Потребителски аватар
CRX Racing
Мнения: 1246
Регистриран на: Вто 11 апр 2006 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CRX Racing » Вто 28 окт 2008 23:54


Битумна лента помага за шумоизолация....
Аз махнах оригиналния найлон, защото се беше скъсал и сложих от незнам как му викат, ама се слага под ламинирания паркет пак за шумоизолация. Ефект има...


Потребителски аватар
ivsnara
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 2:03
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: Дизел
Местоположение: София

Мнениеот ivsnara » Сря 29 окт 2008 0:43


Мерси Колега за информацията и аз ще те последвам .. евала ... : vw fen :да: :да: :да:


gencho13
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gencho13 » Вто 04 ное 2008 10:25


ето какво сътворих и аз с хидроизолационната лентаИзображение url=http://www.molia-polzvaite-drug-host-za-snimki/v.php?p=u/817/117602086.JPG] Изображение[/url]ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Потребителски аватар
CRX Racing
Мнения: 1246
Регистриран на: Вто 11 апр 2006 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CRX Racing » Вто 04 ное 2008 22:52


Tрябва да лепиш и по ламарината на вратата!!!


gencho13
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gencho13 » Сря 05 ное 2008 11:46


не разбрах, отстрани или отвътре :gruebel иначе отвътре съм залепил нещо като неопрен 10мм


Потребителски аватар
CRX Racing
Мнения: 1246
Регистриран на: Вто 11 апр 2006 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CRX Racing » Пет 07 ное 2008 11:14


gencho13 написа:не разбрах, отстрани или отвътре :gruebel иначе отвътре съм залепил нещо като неопрен 10мм

Отвътре.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пет 07 ное 2008 12:41


Супер темичка. Само едно мнение, породено от последните снимки - ако се наложи някаква интервенция по механизма на прозореца, какво става с изолацията? :roll:
Иначе идеята на spectre е супер - с подложката е добре. Теоретично може да се използва и вата от най-тънката, защото е много добър шумо, топло и влагоизолатор.


gencho13
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gencho13 » Пет 07 ное 2008 15:38


Еми, к'во рязане и после пак лепене :?


Потребителски аватар
rapo_vd
Мнения: 370
Регистриран на: Пон 10 дек 2007 19:47
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: AVF 2002
Местоположение: Видин

Мнениеот rapo_vd » Пет 07 ное 2008 18:44


Като надуя колоните във вратите, дрънкат на желязо и не е особено приятно.
Как може да оправя този проблем?
Мерси предварително :)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пет 07 ное 2008 21:06


rapo_vd написа:Като надуя колоните във вратите, дрънкат на желязо и не е особено приятно.
Как може да оправя този проблем?
Мерси предварително :)

Да прочетеш темата :wink:


Потребителски аватар
Pyce_
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Pyce_ » Пон 10 ное 2008 22:18


yeti123 написа:Надявам се с тази тема да помогна на колеги на които им е писнало да дрънка колата по пътищата. Първоначалния замисъл беше по-голяма изолация на вратите (вата, стереопор... и т.н.), но понеже до Събота не си намерих подходящия материал, затова реших следната изолация - от Бриколаж си взех подлепваща изолираща залепваща лента за врати (гумени) - общо 24 метра лента взех!
И така в Събота на обед започнах:
1. Отваряне на вратите:
Изображение

При самото сваляне е възможно освен щипката и замите държачи на щипката който са залепени за вратата да се извадят, затова се залепват обратно с каноколит за вратата. А останалата щипка във кората на вратата най-лесно се вади с отверка (подкорвате от едната страна и вадите без много напъване!
Най-лесно кората се подхваща отдолу (ама не напъвате много яко, да не търсите после и кора за врата!)

2. Заехме се със слагането на изолацията по вратите. Малко е гадно докато свикнете с отлепването на хартиената лентата от самата гумена лента, ама хванете ли му цаката, всичко е ОК. Изолацията я сложиш по ръба, като внимавах да не излиза отвън за да не личи! И така, бавно и славно започнах с първата врата!
Изображение
Изображение
Изображение

Дотук добре. Разгледах щипките който държат самата кора към вратата! Заради годините всичките се бяха разхлабили и тропаха в глездата си! Реших че ще ги подменя с нови и бегом до Ауто+ - да ама там нямаха, айде в друг магазин, и там нямаха. Ами сега! Казаха и на двете места, че ще имат след Гергьовден. Ама не ми се отваряше колата пак. Върнах се при колата и започнах да мисля как да излорам и щипките! И О! Боже! Еврика. Лентата я разрязох на две и подлепих щипките отдолу (във формата на подкова)!
Изображение
Изображение
Изображение

Сложих щипките в гнездата им, паснаха много добре заради гумената лента!
Но не спрях до тука!
3. Колоните - метала тропаше по кората отзад, затова реших да ги изолирам и тях!
Изображение
Изображение

И накрая (само дето нямам снимков материал), сложиш и изолираща лента отдолу по ръба на самата кора на колоните за да не тропа и тя!

И след тази занимавка (от 13 до 19) за 4 врати, колони и кора, работата беше приключила!
Впечатленията ми:
Всякакво тропане изчезна от вратите, колоните и кората отзад, доста по приятно е пътуването вече даже и по дупките на София!

Материали:
Подлепващи ленти (гумени-много важно) - 2 пакета по 6 метра (общо 24 метра защото ленти се разделят по средата) - 2.99лв. пакета
Каноколит - за държачите на щипкте които трябда да се залепят
Макетно ножче
Отверки
Свободно време от 5 часа минимум!

И накрая - УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ТИШИНАТА - БЕЗЦЕННО!!!


Мислил ли си за ФИБРАН ....... :lady_very_angry:
Тихо , топло и чисто ..... с дурпана мазилка .......



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта