Изолиране врати!!!(снимков материал)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Petko_91
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 18:58
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH 120+

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Petko_91 » Нед 09 май 2010 13:29


какъв е смисала за това изолирване сичко си е измислено както трябва ако ви друнчи просто сваляш кората гледаш щипките сменяш с нови ако нямаш пари си ги оправяш аз мойте имаше тук таме заминали си ги понагласих и сега сичко е 6 ако обаче си говорим да изолираме вратата като махнем кората зарад колоната за да вади хубав бас тогаз добре иначе няма никакъв смисал от това ;)




Потребителски аватар
did0ni
Мнения: 192
Регистриран на: Нед 14 сеп 2008 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот did0ni » Сря 12 май 2010 19:07


За жалост при мен гадното гърмене на корите от баса не спря със слагането на оплътнение...Явно самата корат трябва да се налипи с някакъв материал...Моля, дайте съвет!


Потребителски аватар
svedbg
Мнения: 185
Регистриран на: Нед 18 апр 2010 15:46
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот svedbg » Съб 03 юли 2010 23:18


при мен спря скърцането от колоните след поставяне на изолацията, само от дупките няма спасение, скърца ли скърца :applause:


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Bai Sando » Нед 04 юли 2010 10:20


И да изолирате и да не изолирате на голф 3 вратите нямат никва акустика :да: Не може да извадат бас та ако ще и говорители от 400 лева да сложите.Виж за среди съм съгласен.Права съпоставка сравнение с на шкода фабия от по старите.Оригиналните им говорители свирят супер и бас има и всичко,явно хората са изчислили обем ала бала,докато при голфа :oops:


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот tarikat89 » Нед 04 юли 2010 19:48


хаха не е само при голфЪт този проблем и при испанските братя е същото :D


Ицо
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 12:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Ицо » Съб 24 юли 2010 12:56


SANDO 1 написа:И да изолирате и да не изолирате на голф 3 вратите нямат никва акустика :да: Не може да извадат бас та ако ще и говорители от 400 лева да сложите.Виж за среди съм съгласен.Права съпоставка сравнение с на шкода фабия от по старите.Оригиналните им говорители свирят супер и бас има и всичко,явно хората са изчислили обем ала бала,докато при голфа :oops:



Баце, що се излагаш ? Искаш проектантите на колата да изчислят обема на вратите специално за твоя говорител ? Ми ако смениш говорителя, кво става - сменяш колата ?
Що не помислите малко, преди да говорите глупости, да си сметнете (дали на око, дали с пликове вода) обема на вратите (СЛЕД адекватната им виброизолация) и по тоя обем да си изберете говорител. При това, говорителите имат доста други параметри, освен Еквивалентния обем (мощност и съпротивление не коментирам), от които ти зависи пък филтъра, с който ще отрежеш говорителя до (или от) определени честоти... Ти да не би и филтри да нямаш ? Е тогава как така даваш оценка ?
При подходящо избрани говорители няма причина не Голф, ми и Трабант да не просвири ! А тия 400лв за чифт говорители, съвсем не са много !


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Bai Sando » Съб 24 юли 2010 17:58


Баце ако щеш и от 1000 лева говорители си вземи на голф 3 НИКОГА няма да изкара звук,като на по новите коли :lol: И не разбирам за кво да се излагам,след като съм пробвал 2000 плеъра от различни марки и с никой не може да го докара като звук :kissy: За говорителите съм пробвал от оригиналните до много по скъпи и ефект никакъв...требе си обем изчислен от скапания завод.Ама едно време кой дати се занимава да ти изчислява музика в колата.Та така,че не изолации не вати нищо няма да се промени освен в купето да стане по тихо,с което смятам и аз да се занимавам тия дни.Ако не съм пробвал нещо не пиша!А само чета!Колко музики са ми минали през ръцете...ни си мисли че си го говоря на изуст.


Ицо
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 12:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Ицо » Нед 25 юли 2010 18:14


;-) И понеже обема на вратата е даденост, която трудно можеш да промениш, не е ли по- добре да търсиш подходящ говорител за тоя обем, вместо да се вайкаш, че нищо не става от колата... Това, че си сменял говорители и плейъри е добре, ама то не става само с пари, ами и със сметки. А ти сметки прави ли ? Май не ? :D
Идеята ми е, че при какъвто и да е обем, стига да намерим подходящия говорител, може да се изкара читав звук. Не са виновни конструкторите !
При това- не е много логично да очакваш бас от колоните във вратите. Най-добре там стоят мидбаси, до към 100-тина Хц. За по-надолу си има субууфери.

Едит:
Ето един линк за качествено аудио в Поло, дано да е полезно:
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=66&t=161253


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Bai Sando » Нед 25 юли 2010 20:32


Аз имам предвид със 17 сантиметров говорител.Без отливане на разни кори и темподобни за по големи говорители.Верно ако очакваш да извади бас от вратата малко трудно ще стане mhihi За среди най стават :да: Едни хубави Херц да речем и разлика ще има.Обаче имам предвид за скапаната ми служебна шкода Фабия,с оригиналните говорители си е и със Пайнер от висок клас.Вътре свири все едно има бас каса и среди и ниски и високи,а всичко си е фабрично.Значи шибаните инжинери са помислили малко,докато при голфа :roll:


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот dinkonikolaev » Нед 25 юли 2010 20:36


А защо не помислиш че голфа няма никаква изолация.Има си някакви донапренчета и това е.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Bai Sando » Нед 25 юли 2010 20:39


Е да,ама тя и шкодата няма :D А пък свири :Mr Green Fun


Ицо
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 12:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Ицо » Пон 26 юли 2010 18:18


Е, случват се и случайности... А и предполагам, че Шкодилака ти е нов (щом е служебен), та не е много честно да се сравнява с кола от 90-та година. За 15-20 години доста неща са се променили.
Номера е, че така и така си ги имаме тия голфчета - да си помагаме кой с каквото може, да ги направим да "звучат" добре. Аз лично съм доста доволен от обезшумяването на моя МК2 - в момента до 100км/ч най-силния шум в купето е тоя от вентилатора на духалките ! А над 100 - от свистящия въздух ! Вибрациите са пренебрежимо малко, боботене и шум отвън - почти няма (при затворени прозорци). От доста отдавна мисля да пусна и собствена тема, но "проекта" ми е доста малък, така че нямам особен повод за хвалене.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Bai Sando » Пон 26 юли 2010 18:37


E за тоя дръгел става въпрос,модела им започва от 99г.Служебната е чист дизел към 60 коня :lol: единствената и екстра е климата.Вътре е супер неудобна, за дълъг път е ужас,ама излезна много здарва.Само музиката ми харесва как свири в комбинация с пайнера :да:
Изображение
Кажи някоя изолзция от тая на лентите дето се лепи или нещо по евтино,че няма много финанси :roll:


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Peteff » Пон 26 юли 2010 19:20


слагай от най евтината битумна лента щом за ограничени финансите и си ти


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изолиране врати!!!(снимков материал)

Мнениеот Bai Sando » Пон 26 юли 2010 19:26


Тя с пистолет за горещ въздух ли се лепеше?И каква е цената,и на ролка ли е,на листове ли :D



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта