Голф 4 1.8 20v странен проблем

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Mitko 21061
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот Mitko 21061 » Чет 22 авг 2013 17:23


Колеги здравейте на всички! Значи първо не знам дали е точно тук мястото за темата но ще я опиша така или иначе: Значи става дума за Голф 4 1.8 20V проблема е следния имам един приятел който е с въпросния автомобил и се заел със смяна на ахнгренажното обслужване с още някакъв негов познат, но понеже долната шайба която задвижва пистовия ремък която е прихваната с 4 малки болтчета била е ръждясала и запекла около болта на нагренажното колело и човека е решил че на излиза отделно и тръгнали да развиват и централния болт на коляновия вал който държи ангренажното колело... понеже не законтрили през венеца на махоеика с нещо за да развият болта решили колата да е на скорост и на спирачки и така единият натискал спирачките другият напънал с една тръба болта и в един момент нещо изтървало, след това вече са законтрили през отдушника на кутията за венеца на маховика както и да е развили са в крайна сметка болта... и след като са извадили всичко двете колела се отделили едно от друго :smile наместили са всичко зацепи ли са ремъка всичко сглобено тръгват да палят и започнало да се чува някакво стържене или хъркане като на скапал се стратер обаждат ми се и ми я носят в моя гараж да я видя след като ми обясниха всичко това хем ми стана смешно хем им се ядосах защо поне не питат като не разбират както и да е видях за какво става дума помислих и аз, че е от стартер но след смяна на 5 стартера днес проблема си остана същия :icon_sad паля на бутане няма го проблема въртя на страртер хърррр за 2-3 секунди и цял ден така шума определено се чува в него участък или по скоро вътре м/у кутия сединител маховик та утре ще се сваля кутията така или иначе. Въпроса ми е някой има ли идея какво може да се е случило...? Не знам маховика дали е демпферен или обикновен аз си мисля че съединитела и изтървал но не мога да си обясня какво ще ме очаква може ли нещо в кутията да се сдробило макар че няма проблеми никакви освен това стържене за 2-3 секунди след като запали забравих да кажа, че тествах и варинанта дали не задържа ключа проверих и дали правилно е зацепена но там е всичко наред... моля ако някой има идеи да сподели така или иначе утре ще свалям кутията да гледам какво става но искам просто да знам какво може да ме очаква дали изобщо може да е там проблема макар че не виждам лично какво друго може да е...




Потребителски аватар
viko_90
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот viko_90 » Чет 22 авг 2013 19:03


Здравей колега, от ноември месец карам Голф 4 същия мотор. При палене се чува хъркане за няколко секунди. От сервиза ми казаха, че проблема е в бендикса на стартера, оставих им я, свалиха го смазаха го и нямаше проблем 1 седмица, после пак започна лека полека да се увеличава звука, но за паля така, знам че не е добре но сега ще е така. Та провери бендикса според мен :th_up


Потребителски аватар
Mitko 21061
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот Mitko 21061 » Чет 22 авг 2013 19:34


Ами и стартера го отварях да го гледам и го мазах и още 5 смених последния беше като чисто нов проблема е същия а преди да направят тази простотия е нямало такъв проблем... което ме навежда на мисълта че нещо се е случило като са превъртели каквото и да е превъртяло утре ще си покаже :)


Потребителски аватар
golf_79
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 07 авг 2012 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Re: Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот golf_79 » Пет 20 сеп 2013 14:03


И аз имах същия проблем при палене хъркаше много но сега се оправи. Забелязал съм,че през зимата когато колата е студена и като я запаля се получава така ...


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот anonym0us » Нед 23 мар 2014 16:36


Колеги има ли решение на този проблем? Защото го има и при мен? Дали да карам колата за смазване на бендикса или е от друго проблема? Само когато паля и колата запали, тогава има едно стържене!


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот anonym0us » Пон 24 мар 2014 20:22


Шума след паленето се оказа, износена фтулка на бендикса, и подмяна на четки! И сега мърка, при палене, да чукна на дърво :a045


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот shadou2 » Пон 25 авг 2014 17:59


Колко излиза ремонта на стартера и труден ли е?


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот IceHeart » Пон 25 авг 2014 18:10


Ремонта до колкото знам, не е труден, ако знаеш как да свалиш стартера и какво да подмениш в него. Мисля, че се разпояват четките, и се запояват нови на тяхното място, сменя се втулката, и се монтира пак на ново на колата. На мен ми излезе 50 лева!


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Голф 4 1.8 20v странен проблем

Мнениеот shadou2 » Вто 26 авг 2014 5:27


Тази цена с монтаж демонтаж и ремонт ли е или само ремонта на стартера отделно монтаж и демонтаж



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта