Смяна тонколони в Пасат Б5

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
rovshan
Мнения: 51
Регистриран на: Сря 10 фев 2010 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Смяна тонколони в Пасат Б5

Мнениеот rovshan » Чет 24 юни 2010 20:38


някой да ми помогне имам пассат б5 и незнам какви са размерите на тон колоните в предните и задните врати дали са еднакви или?? :banghead:




Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот dmcdjveli » Чет 24 юни 2010 22:02


100% са еднакви ! :wink: Едните колони (бас-среди) са 165мм, пищялките са 20мм. Това са размерите и за предни, и за задни.
Изображение
pdf


Потребителски аватар
rovshan
Мнения: 51
Регистриран на: Сря 10 фев 2010 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот rovshan » Пет 25 юни 2010 9:46


уха подробно и много ясно !! много ти благодаря да си жив и здрав !!!


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот gancho » Пет 25 юни 2010 11:34


dmcdjveli написа:100% са еднакви ! :wink: Едните колони (бас-среди) са 165мм, пищялките са 20мм. Това са размерите и за предни, и за задни.
Изображение
pdf

Колеги,дали наистина това са оригиналните вградени колони в Б5, хайлайн? :banana
Много хубави ми се виждат.При мен свирят,звука е без забележки,но все пак е заводско,не е поръчково изпълнение??


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот dj_tuhla » Пет 25 юни 2010 11:37


Нещо не разбрах въпроса.. обаче тези говорители (не 'тон колони') са изчислени за обема на вратата и за това много вероятно да свирят по-добре от заместителите, особено по-евтините. Освен това са с олекотени магнити. Ако не ти достига бас, истината е кубче в багажника.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот gancho » Пет 25 юни 2010 11:49


[quote="dj_tuhla"]Нещо не разбрах въпроса.. обаче тези говорители (не 'тон колони') са изчислени за обема на вратата и за това много вероятно да свирят по-добре от заместителите, особено по-евтините. Освен това са с олекотени магнити. Ако не ти достига бас, истината е кубче в багажника.[/quoП
Прав си ,колега-грешката е моя-"говорители " е правилно.
Питането ми е дали са същата марка и характеристики вградените заводско с тези от линка?
Иначе съм с оригиналната музика-касетофон Гамма4 -4х20вата и съм много доволен от звука и нищо не пипам-привърженик съм на оригиналното. :beer


Потребителски аватар
rovshan
Мнения: 51
Регистриран на: Сря 10 фев 2010 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот rovshan » Пет 25 юни 2010 12:08


при мен отпред са здрави дават нормален звук не е зле но отзад дясната е скъсана отдавно и целия звук ми е отпред отзад съм ги исключил сега се чудя какви да взема някой да ми посъветва??

http://www.inesauto.com/product.php?iid=709&so=1

или
http://www.inesauto.com/product.php?iid=641&so=1 :?:


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот dj_tuhla » Пет 25 юни 2010 14:41


Дали не е това точно за вас: http://www.magnat.de/index.php?id=2265&L=1 аз си бях взел от тази серия за Б3ката задните carffit915 за някакви малко пари (примерно 40лв двата) и паснаха и свирнаха перфектно... от едно магазинче в студ. град ги взех, до склада на Проспиид през полето, в тунелчето на техническия, продават електронни компоненти И са представители на Магнат. До колкото виждам този carfit 216 са комплект бас + пищялки.


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот dmcdjveli » Пет 25 юни 2010 21:55


Да уточня: снимката и линка, които съм дал са за говорители Hertz. Не за фабрични. Данните от снимката са за колегата с темата. На фабричните говорители не знам параметрите. От тези на Hertz съм много доволен. Свирят значително по-добре от заводските.
dj_tuhla според мене пищялката е малко по-голяма и може да не стане. С тези размери, които съм дал стават 100% ! Аз съм с такива.


Потребителски аватар
rovshan
Мнения: 51
Регистриран на: Сря 10 фев 2010 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот rovshan » Пон 25 окт 2010 16:56


избрах херц цената и качеството са идеални

Последна промяна от rovshan на Пон 08 ное 2010 19:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vladoru
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 19:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен, България

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот vladoru » Пон 25 окт 2010 17:13


Преди време сменях единия говорител на задната врата. И установих, че какъв да е не става. Оригиналните са с един особен бакелитов тубос, захващат се с поп-нитове за вратата. На самата кора на вратата има една гумена гарнитура, която като се постави кората обхваща този тубос и по този начин не позволява вероятно звука да се губи зад кората - а да - между рамата на която се слага говорителя и самата кора с декоративната решетка има 3-4 см разстояние. Но в един магазин "Млад техник" случайно видях че продават дибидюс същите говорители. И бяха сравнително евтини спрямо тези от другите магазини, още повече че тях ги продават в комплект по два, но беше преди три години и съвсен не помня цената - някъде 10-20 лв.


InSIDe
Мнения: 71
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 17:59
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот InSIDe » Нед 07 ное 2010 18:27


сега аз ще ви кажа как побългарих моите и съм ужасно доволен...
взех си Херц ДЦХ 165...махнах кората...както са оригиналните колони,само скъсах старите
отдолу има едни пластмасови работи,с един нож ги изрязах и с дрелката изпилих да е гладко и дефакто пластмасата си остана така. на кабелчетата се слагат кабелни обувки като се вурзват 2 по 2...плюс на колона и пищялка и минус пак така и се вклюшват в колоната и сичко тръгва идеално :D
та след това ви трябват само 4 самонарезни видии 5х55...слага се колоната в пластмасата (ляга идеално) и се праскат самонарезните и край...всичко заспива :D :D :D като се слага кората се притиска за да оплътнят гумените работи на кората и сичко е ок :да: свирят повече от добре и даже аз самия се изненадах се вадят такъв звук :bowdown да живее българщината,клещите,телта и самонарезните видии :mrgreen: хахахах


Потребителски аватар
snoopcar
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 16 сеп 2009 19:19
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Сливен

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот snoopcar » Нед 07 ное 2010 22:51


InSIDe написа:сега аз ще ви кажа как побългарих моите и съм ужасно доволен...
взех си Херц ДЦХ 165...махнах кората...както са оригиналните колони,само скъсах старите
отдолу има едни пластмасови работи,с един нож ги изрязах и с дрелката изпилих да е гладко и дефакто пластмасата си остана така. на кабелчетата се слагат кабелни обувки като се вурзват 2 по 2...плюс на колона и пищялка и минус пак така и се вклюшват в колоната и сичко тръгва идеално :D
та след това ви трябват само 4 самонарезни видии 5х55...слага се колоната в пластмасата (ляга идеално) и се праскат самонарезните и край...всичко заспива :D :D :D като се слага кората се притиска за да оплътнят гумените работи на кората и сичко е ок :да: свирят повече от добре и даже аз самия се изненадах се вадят такъв звук :bowdown да живее българщината,клещите,телта и самонарезните видии :mrgreen: хахахах


Е малко снимков материал няма ли да качиш(ако си се сетил да направиш) да видим какво се е получило? :034:


InSIDe
Мнения: 71
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 17:59
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот InSIDe » Пон 08 ное 2010 2:07


snoopcar написа:
InSIDe написа:сега аз ще ви кажа как побългарих моите и съм ужасно доволен...
взех си Херц ДЦХ 165...махнах кората...както са оригиналните колони,само скъсах старите
отдолу има едни пластмасови работи,с един нож ги изрязах и с дрелката изпилих да е гладко и дефакто пластмасата си остана така. на кабелчетата се слагат кабелни обувки като се вурзват 2 по 2...плюс на колона и пищялка и минус пак така и се вклюшват в колоната и сичко тръгва идеално :D
та след това ви трябват само 4 самонарезни видии 5х55...слага се колоната в пластмасата (ляга идеално) и се праскат самонарезните и край...всичко заспива :D :D :D като се слага кората се притиска за да оплътнят гумените работи на кората и сичко е ок :да: свирят повече от добре и даже аз самия се изненадах се вадят такъв звук :bowdown да живее българщината,клещите,телта и самонарезните видии :mrgreen: хахахах


Е малко снимков материал няма ли да качиш(ако си се сетил да направиш) да видим какво се е получило? :034:


бих качил но просто не се сетих да направя тогава...скоро мисля да отварям една от корите че са и счупени щипките и ще ги сменям и тогава ще снимам...
забравих да кажа ако някой случайно реши да прави нещо подобно...не се лъжете да махати тези пластмасови работи,аз махнах от едната страна и сложих колоната и като си спуснах прозореца и опря в нея :D :D :D след което разбира се наново с нитачката го занитих и заспа :да: не твърдя че съм намерил най-правилното решение,но все пак се чува ненормално добре,а и спестих 40-50 лв. за такива фланци ли как се казват там които се слагат допълнително :D


Потребителски аватар
ico.stoev
Мнения: 136
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот ico.stoev » Нед 09 яну 2011 10:54


И аз смених предните си говорители като колегата.Но след няколко месеца открих в нета http://www.tpetrov.com/search.php?prod= ... 68+4OM+40W
И сега задните ми са за смяна и мисля да пробвам с тях.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта