Смяна тонколони в Пасат Б5

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот kossis » Пон 03 юни 2013 8:35


Вчера пуснах музиката на Пасата !

Доволен - отзад сложих за сега едни по старички фалшиви, но доказали се басчета с големи магнити и горе малки магнитни пищялки. Използвах оригиналните кабели и отрязах буксите- направо с кабелните обувки стана точно. Гривните долу ги възтанових от едни незнам от къде ги имам, но станаха с нитове и после към тях баса с рапидки. Отгоре намотах лента за климатици-микропореста гума.
Отпред оригиналните на 5.5 свирят добре и са по слаби- вадят среди(пластмасови с бели натписи) и пищялките бачкат, а отзад повече бас !
Кабелите отпред за каналите интересно защо бяха разделени на две букси ??
Задните в една и предните в друга !

Брато, го хванах и с едни секачки, нацепи буксата с задните канали и ги прехвърлихме по схемата в другата букса в двата и края- всички канали излезнаха перфектно по места.

После се сборих и с захранващата букса- палещият и постоянният плюс естествено бяха на опаки ! :Mr Green Fun
Е как иначе !
И съответно веднага размених местата на двата плюса от самата букса има кабелни обувки оригинално и всичко се намести - ръгам ключа и работи, вадим не работ но помни !

Доволен, даже и свири приемливо добре !!!

Ех няма я моща на JBL - 4х125 W канала + Pioneer- двунамотъчен 2х200 W (Брей намотките му са като на 2.5 квадрата мостова тел-25 кила животно :Mr Green Fun ) ! Като треснеше и ми спираше дъха и няма да криви -колкото му връчиш толкова вадеше -разтроши Пасата отвътре !
Та това беше в стария Пасат, но сега хваща прах в шкафа ! И аз одъртех и това заема место и тежи !




Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот Johnny_Brawo » Сря 02 окт 2013 9:46


Колеги,
Да попитам нещо, че неразбирам. Реших да сменя музиката и на моя B5.5 , свалих корите на всички врати, всички говорители бяха накъсани. Взех 4 херца, фланци и т.н. Свалих старите говорители, монтирах фланците, върху тях говорителите и ... тук дойде дилемата. По-нагоре в темата, колегата icoico беше споменал за едни гумени .. "пръстени" да го нарека, които са захванати за кората на вратата. Та тези "пръстени" много трудно се нанизват на самия фланец - новия. Реших да ги махна. Откачих ги, затворих кората, пуснах музиката и ... бас няма :|
Въпросът ми е толкова огромно значение ли имат тия гумени щуротии ?! И по какъв по-точно начин да ги набутам върху новия фланец , че пластмасата, на която са хванати да не дрънчи в кората на вратата.


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот ifch0 » Сря 02 окт 2013 13:14


Сигурен ли си, че си спазил всички (+) и (-) на говорителите?

Ако имаш обърнати полюси, единият говорител ще прави звукова вълна, а другият - обратна. И почти се унищожават. Докато при високите честоти не личи толкова, то при ниските се усеща веднага.


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот Johnny_Brawo » Сря 02 окт 2013 13:37


http://imageshack.us/photo/my-images/266/8gzy.jpg
Ето така съм ги навързал. Използвам оригиналните кабели до говорителя. Мисля, че червения (от CD-то) си е с червения към говорителя - поправетеме ако съм омазал нещата.

П.С.
Говорителите са такива :
http://www.avitel-bg.com/hertz-dsk-165-3_2-way_comp

П.С.2
А всъщност, дали аз не искам прекалено от това CD ?
http://www.avitel-bg.com/pioneer-deh-4500bt


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот passenger » Съб 04 окт 2014 19:08


Привет, реших да споделя и моя челен опит от днес. Започнах с дясната врата.
(снимките за съжаление в обратен ред се подредиха).
Необходими: Винтоверт със свредла за пробиване на нитовете, отвертка, пластмасови рингове/адаптори, 8 рапидки с които се захващат говорителите за ринговете, 8 болтчета с винтчета (+ шайби), изолирбанд, двойнозалепващо тиксо.
Отне ми 3 часа, два за първата врата и един за втората.
Оригиналната букса която влиза в говорителя е с 4 кабела, двата дебели ползвам за сигнал на които свързвам директно и мидбаса и високочестотния говорител. Остава една двойка излишен кабел, който чрез букса на друго място стига до оригиналната пищялка.
Разликата в звука е осезаема. На следваща заплата ще подменя и задните говорители. Ще съм благодарен ако някой подскаже какви трябва да са, понеже там няма гнездо за високочестотен говорител. Дали трябва да са трилентови?
Прикачени файлове
20141004_094152.jpg
Ето какво има под кората. Говорителите са капсуловани с ринговете/адапторите, а самите те занитени за ламарината. Защо? Аз логично обяснение не намерих.
20141004_094610.jpg
С винтоверт, свредла и отвертка успях да махна стариа говорител. Въпреки че чук там се счупи пластмасата, може да се ползват например ако искаш да смениш такъв в задната врата.
20141004_100745.jpg
Монтиран ринг/адаптор. Необходими са 4 болтчета с гайки и шайби на око мисля че са 6мм (като от металните конструктори от едно време :)). Става здраво без проблем.
20141004_100759.jpg
Оригиналните пищялки. Залепени (споени с пластмасата). Изкъртват се от триъгълния профил с отвертка без усилие.
20141004_122246.jpg
В освободеното "легло" от оригиналната пищялка съвсем точно влиза "чашка"-та за монтаж на пищялката, която беше в комплекта с говорителите. След това се притиска с триъгълното парче стереопор, което си е под триъгълната пластмасова част, с която се притиска при обратно поставяне. Става доста добре.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот passenger » Съб 04 окт 2014 19:21


Ето и завършения вид. На кората на вратата има гумени рингове, но ги махнах понеже никак не успях да затворя корите. Въпреки че гумите ги подпъхнах навътре (наобратно). Според мен ще стане с подпъхване, но трябва да се вземе (изпили) по няколко милиметра от диаметъра на пластмасовите адаптори, които са по-широки от оригиналните (от едната страна) с около 1см.
Прикачени файлове
20141004_124609.jpg
Филтрите са залепени с двойнозалепящо и подпъхнати под другите кабели.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот radi_nrj » Съб 04 окт 2014 21:31


Има гнездо за високочестотен ама е затапено с капаче, пред лостчето за отваряне на вратата се намира. Отделно колите, които заводски са нямали говорители отзад изобщо нямат кабели закарани до там и задните решетки за мидбаса не са решетки, а всъщост са плътни капаци. С 2-думи ще трябва още едни такива за отзад ама ще падне леко препаравяне и вероятно ще трябва да си вземеш и решетки.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот passenger » Съб 04 окт 2014 21:52


Аааа, мерси :), не съм обърнал внимание, нали не се возя отзад. Иначе колони имам но едвам пърпорят.


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот ti6ogb » Съб 11 окт 2014 19:37


Колеги,стигнах до слагане на кората,но с този фланец и Херц 165.3 ,не влиза никак кората.Какво ли не опитах,но не влиза.Как всички ги сменяте тези говорители и няма проблеми ????Помогнете.


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот yarek » Съб 11 окт 2014 20:12


Не влизат защото ти трябват преходни фланци, не си спомням за размера на фланец обаче, имаше тема във форума за въпросните адаптори


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот ti6ogb » Съб 11 окт 2014 20:51


Не ,с фланеца е и как ли не суках гумата (пръстена )да се прибере ,но не се получава. :banghead


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот ivo_vn » Нед 12 окт 2014 19:42


Ето го въпросния гумен тампон:
Изображение
Преди няколко дена, и аз сменях говорителите на пасата. При мене също не влизаха, и направо махнах гумените тампони от корите че се стъмваше, а трябваше да пътувам...
Ще следя темата с интерес. :beer


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот Johnny_Brawo » Пон 13 окт 2014 10:15


Той просто не "влиза" :). Като натиснеш по-здраво кората се запретва самата гума. Без тоя пръстен звука отива някъде измежду кората и средната ламарина. Мачкай - ще стане :beer


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот kossis » Пон 13 окт 2014 12:49


Я кажете, възможно ли е от антената, да ми пращи радиото на СД-то ?

Понеже го свалях и го почистих и огледах за спукани спойки и надули кондензатори- след това чистих и антената отвън. После сигнала беше ОК и като покарах 10 минути и пак пращенето се появи.

Та или е Тунера или антената нещо откача ?

Ще пробвам с друга антена и ако пак пращи значи е от СД-то. Като съм го откачил се е променило нещо и после пак -напрежението го е върнало в повреденото състояние.

Едно гръгнене на гласовете и музиката -като смущение на всички станции. До сега такова не е имало никога.

Старичко е Сонито верно.


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: смяна тон колони в пассата

Мнениеот ti6ogb » Пон 13 окт 2014 17:18


Колеги,единственото което ми хрумна бе да махна с клещите стърчащата пластмаса извън говорителя.След което при слагане на кората гумените пръстен сам се подви навътре.Но без тази операция просто НЕ СТАВА.Незнам защо като пречи ,защо се изработват по този начин.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта