Свързване на парктроник с мултимедия

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
izvestnia
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 30 мар 2015 13:41
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1998 AKL

Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот izvestnia » Пон 07 дек 2020 19:03


Здравейте колеги. Имам следния казус: Колата ми е Пасат комби Б6 от 2006г. Има фабричен звуков парктроник отпред и отзад. От скоро се оборудвах с китайска мултимедия с доста екстри. Та въпросът е възможно ли е да се свърже фабричния парктроник с медията, защото когато има отворена врата, медията отразява това, та си помислих дали не може да отразява и парктроника? Ако е възможно може ли някой да каже как става свързването и какво е необходимо, защото никъде в нета не намерих каквото и да е по този въпрос. Сигурен съм, че е възможно в 21 век, но не знам как.




Потребителски аватар
Outfeed
Мнения: 204
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 14:34
Автомобил: VW EOS
Двигател: TSI
Местоположение: Враца

Re: Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот Outfeed » Пон 07 дек 2020 21:44


Моят VW е 2010г. и смених оригиналната му медия с китайска (както ти се изрази - с много екстри :mhihi ) С Андроид 10, навигация, микрофони за телефония и т.н. И камера има, но нея не съм я слагал.
При свързването не съм правил нищо различно от това да откача буксите и да ги закача на новата медия. Изкарва си всички функции, включително и информацията от парктроника.
Изненадвам се, че при теб не излиза по същия начин.


JORDITO
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот JORDITO » Вто 08 дек 2020 7:43


Extra settings - show radar display


izvestnia
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 30 мар 2015 13:41
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1998 AKL

Re: Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот izvestnia » Вто 08 дек 2020 12:02


Outfeed написа:Моят VW е 2010г. и смених оригиналната му медия с китайска (както ти се изрази - с много екстри :mhihi ) С Андроид 10, навигация, микрофони за телефония и т.н. И камера има, но нея не съм я слагал.
При свързването не съм правил нищо различно от това да откача буксите и да ги закача на новата медия. Изкарва си всички функции, включително и информацията от парктроника.
Изненадвам се, че при теб не излиза по същия начин.

Да моята медия е вероятно същата или подобна, но не отчита нищо, освен когато включа "задна", тогава се скрива екрана и излиза една удивителна. Вероятно е за задна камера, която също не съм слагал. Ще погледна в менюто за "Extra settings - show radar display", както е написал колегата JORDITO. Не помня да съм попадал на такова меню, но ще се разровя пък да видим. Благодаря ви за съветите!


JORDITO
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот JORDITO » Сря 09 дек 2020 18:13


То да не си мислиш, че всички китайски медии са един и същ интерфейс? Много ме кефят тия въпроси : "Взех си медия от Алито ама туй не става, онуй не тръгва?" . Нещо марка модел, снимка вид, интерфейс? Те китайците са като VW RNS510 и всички са еднакви. Да, на външен вид може и да изглеждат.


izvestnia
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 30 мар 2015 13:41
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1998 AKL

Re: Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот izvestnia » Чет 10 дек 2020 11:12


Моята медия е марка "silver strong": https://www.aliexpress.com/item/3277974 ... 4c4d8te4lN. Няма меню "Extra settings - show radar display", но на интерфейса има икона "Parking assistant" , където опциите "radar" и "parking assist" са изключени/off/ и няма опция/бутон за включване... поне не от там... Надявам се някой да е със същото меню и да сподели как се включват тези опции.


JORDITO
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот JORDITO » Чет 10 дек 2020 22:16


Така е друго вече.
https://ae01.alicdn.com/kf/H1534b3c33ac ... .jpg_.webp

Отиди в settings - factory settings - pass 3368.
После вляво на CAN SETTING
Избери протокол 01_ DAS AUTO
Отдолу виж някъде после трябва да има radar display и го включи.


izvestnia
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 30 мар 2015 13:41
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1998 AKL

Re: Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот izvestnia » Съб 12 дек 2020 21:04


Така, паролата е четири нули! Случайно я активирах. Radar display е включен, рестартирах медията и нищо...протокол 01 das auto... няма такъв... Тествах всички налични "das" и нищо. Други идеи?


JORDITO
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Свързване на парктроник с мултимедия

Мнениеот JORDITO » Пон 14 дек 2020 19:53


izvestnia написа: Други идеи?

Питай китайските инжинери откъдето си я купил. На тези ,които аз слагам всичко си работи . Да не би парктроника да е слаган допълнително и да не комуникира по кан ?



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivanovkbg и 12 госта