Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
BTTN
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 27 апр 2024 20:45
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот BTTN » Съб 04 май 2024 21:08


Здравейте, колеги! От скоро имам Passat B6 Variant от 2009г. Обмислям подобрение на оригиналното радио. Китайците а и в olx продават медия RCD 440 PRO, за която информацията в интернет е оскъдна, но по снимки се доближава до оригиналните и уж я водят за такава. Изображение
Също така искам да сложа камера, но ми се иска да стане като хората и затова съм се спрял на такава в емблемата. Разбира се няма да е оригинална, но съм намерил в алито на по-достъпна цена.
Изображение
По принцип за медията пише, че поддържа CVBS(AV) камера, като самата камера също я водят такава. Някой правил ли е тази гимнастика? Някой имал ли е такава медия и работи ли добре? По-удачен вариант ли е да си взема обикновена китайка с андроид, която да е по подходяща за процедурата? Благодаря за вниманието!




JORDITO
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот JORDITO » Нед 05 май 2024 13:57


Имаш желание да режеш с флекса багажника ли? Няма как да стане камера в емблемата без да режеш и боядисваш.


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 689
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот xtoni » Нед 05 май 2024 17:26


При пасат 6 variant е в гумираната дръжка. Има достатъчно модели които заменят гумираната дръжка. Ако е наистина 2009г производство дръжката е 11/5см и има такива модели фабрични и алтернативни.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 667
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот railfan » Пон 06 май 2024 7:46


Както колегите са ти казали отгоре - при комби се реже багажника, за да се монтира такава камера. Не знам как ще докараш перфектна кръгла дупка с флекс. Отделно от това, ще трябва да се уплътнява много добре някак да не влиза вода, отделно че създаваш още едно място откъдето да тръгне ръжда.
Фабрично такава камера в емблемата може да се монтира без проблем само на седан и на СС, които разполагат с отваряне на багажника от емблемата.
Най - добрият вариант за комбито е камера в дръжката, но пак си е играчка да свалиш кората и да прекараш кабела през маншона между капака и купето. Или в единия плафон за осветяване на номера.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 568
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот dispatch » Пон 06 май 2024 10:49


Тази камера не става за комби. Това е заместител на бутона за отваряне при седан/ЦЦ

Пробвал съм няколко варианта и според мен най-удачния е на бутона за оваряне на багажника. Много прибрано, скрито... и най-вече с правилния ъгъл към пътя.

20240201_123444.jpg


А относно медията: Има ли навигация въобще? Щото ако ще сменяш заводското радио само зарада камерата - не виждам голям смисъл в упражнението. Качеството на радиото със сигурност ще падне.


Потребителски аватар
BTTN
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 27 апр 2024 20:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот BTTN » Пон 13 май 2024 16:00


Здравейте, благодаря на отзовалите се. В такъв случай този тип камера отпада. Ще се насоча към тази в дръжката. Ако имате някакви насоки от къде да бъде закупена ще съм благодарен. На снимката наистина изглежда доста прибрано и приятно. Относно медията - да в момента съм с радио. Към сегашното радио в настройките видях, че има нещо изписано за блутут, но явно е някаква заготовка, тъй като не мога да го активирам. По принцип медията мисля да я ползвам и за камерата и за връзка с телефона, тъй като е неудобно да се разговаря докато го държа, а пък и не е правилно, също така да пускам музика от там. Бих приел насоки и предложения и за медия.. благодаря!


JORDITO
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот JORDITO » Сря 15 май 2024 8:22


На B6 не става замяна на гуменият бутон с камера, освен ако не е от последните и петата врата е като на Б7.

Ето B6
Изображение

Ето В7
Изображение


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 667
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот railfan » Сря 15 май 2024 12:12


От 2008 нагоре всеки пасат би трябвало да е с новият тип отваряне на задния багажник, каквото е и на Б7. Моята е произведена края на 2008 и го има.


Потребителски аватар
BTTN
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 27 апр 2024 20:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Variant - RCD 440 PRO + камера в емблемата

Мнениеот BTTN » Сря 15 май 2024 17:45


Това е доста полезно. При допир самата дръжка се усеща мека и си мисля, че е от първия тип, но ще проверя.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта