възможно ли е Hertz менте или?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
barselonap
Мнения: 71
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

възможно ли е Hertz менте или?

Мнениеот barselonap » Пет 16 май 2008 23:11


cd-то ми е пайнер 4х45,колата г 4.От пред оригинални колони не знам какви,но свирят перфектно,а от зад сложих Hertz DV165-60W реална мощност.И след няколко месеца задните Hertz започнаха да къкрят,като все едно,че си стиснал някой за гушата.И ми е чудно,че това къкрене се чува повече при тиха музика(или по-точно почти нищо не се разбира).Възможно ли е да са се избушили при положение,че едната я свалих и изглежда така както в момента в който я купих-без скъсана мембрана или каквото и да е видимо нараняване?




Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Мнениеот T.C.T. » Съб 17 май 2008 5:43


Провери си хубаво връзките(да не се допират на маса някъде)... :wink:


barselonap
Мнения: 71
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот barselonap » Съб 17 май 2008 8:07


по връзките всичко е наред


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Съб 17 май 2008 8:12


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Нед 23 яну 2011 14:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
CESC
Мнения: 232
Регистриран на: Нед 04 ное 2007 14:12
Автомобил: Peugeot 406 2002
Двигател: 2.0 HDI
Контакти:

Мнениеот CESC » Съб 17 май 2008 16:59


има вариянт да си объркал плюса и минуса на колоните
аз така бях направил но се разбираше като усиля повече


dj carul
Мнения: 191
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 15:42
Автомобил: BMW E32 730I V8 Manual
Двигател:
Местоположение: Стара Загора-Несебър

Мнениеот dj carul » Съб 17 май 2008 17:19


Винаги колоните одзад се тъпчат с боклуци,защото като си отвориш прозореца и целия прахоляк се събира одзад.Сега ще ти кажа един трик,за това нещо.Вадиш и двата говорителя(без да им откачаш кабелите)дъжиш ги с ръцете си(един по един) и ги обръщаш ги наобратно,пускаш някое парче с повече бас и усилваш до максималната мощност която може да издържи говорителя или до колкото позволява CD-то.През това време продължаваш да държиш говорителя с главата надолу и ако се загледаш по внимателно ще видиш колко боклуци ще изпадат.Дръж ги така токато започнат да свирят нормално без стържене или какъвто и там да е страничен звук.Пробвай го,доста говорители съм излекувал така.
Поздрави :wink:


Потребителски аватар
Mapa
Мнения: 134
Регистриран на: Пет 25 яну 2008 21:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Mapa » Съб 17 май 2008 17:27


dj carul написа:Винаги колоните одзад се тъпчат с боклуци,защото като си отвориш прозореца и целия прахоляк се събира одзад.Сега ще ти кажа един трик,за това нещо.Вадиш и двата говорителя(без да им откачаш кабелите)дъжиш ги с ръцете си(един по един) и ги обръщаш ги наобратно,пускаш някое парче с повече бас и усилваш до максималната мощност която може да издържи говорителя или до колкото позволява CD-то.През това време продължаваш да държиш говорителя с главата надолу и ако се загледаш по внимателно ще видиш колко боклуци ще изпадат.Дръж ги така токато започнат да свирят нормално без стържене или какъвто и там да е страничен звук.Пробвай го,доста говорители съм излекувал така.
Поздрави :wink:

Странно, аз 7 години съм с моите и никаква промяна в звука, да не са чистени 8) .

Колега ако колоните са нови и имат гаранция отиди в магазина от където си ги взел. Ако действително имат проблем и не е фабричен, за да ти ги сменят/оправят без пари, просто попитай за евентуален ремонт :)


Потребителски аватар
Marto
Мнения: 355
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот Marto » Съб 17 май 2008 22:51


Говорителите на Херц нямат гаранция ама пробай с касовата бележка. Колега сигурен ли си че болчетата който ги държат към кората неса се охлабили и от там да идва гадното дрънчене.


dj carul
Мнения: 191
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 15:42
Автомобил: BMW E32 730I V8 Manual
Двигател:
Местоположение: Стара Загора-Несебър

Мнениеот dj carul » Нед 18 май 2008 2:47


И само не разбирам за какво да ходи пак до магазина за гаранций и разни други глупости,при положение че това се оправя за 5 минути а и ако тръгне да ги връща ще го бавят около месец докато му дадът нови.Аз казах какво е според мен и начина по който се лекуват,нека колегата пробва и после да каже,пък ако не съм можал да помогна :? здаве да е!


barselonap
Мнения: 71
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот barselonap » Нед 18 май 2008 19:26


свалих едната и какви ти боклуци-та тя изглеждат чисто нова.не беше хлабава.всичко изглежда на ред.само дето не свири като хората.между другото докато я свалях тя свиреше и в момента в който започнах да развивам едното от винчетата за момент звука се изчисти.???


dj carul
Мнения: 191
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 15:42
Автомобил: BMW E32 730I V8 Manual
Двигател:
Местоположение: Стара Загора-Несебър

Мнениеот dj carul » Нед 18 май 2008 20:31


Ммм даа така се получава при пренатягане на видийте защото шасито на говорителя е ламаринено а не лято от алуминий,и когато затегнеш видийките повечко шасито изменя формата си а от там бобината измества центъра си и започва да стърже гъгне и както искаш там го наречи!Просто не ги стягай толкова и трябва да се оправи :wink:


Потребителски аватар
Znajko
Мнения: 354
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ре

Мнениеот Znajko » Пон 19 май 2008 4:42


Не съм чувал за Херц менте :?


Потребителски аватар
Mapa
Мнения: 134
Регистриран на: Пет 25 яну 2008 21:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ре

Мнениеот Mapa » Пон 19 май 2008 7:45


Znajko написа:Не съм чувал за Херц менте :?

В днешно време има всичко на пазара :)


barselonap
Мнения: 71
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот barselonap » Чет 22 май 2008 19:00


проблема е решен-взех си нови колони.пак hertz.а каква разлика има и в звука и в самата изработка.внимавайте има hertz МЕНТЕ


Потребителски аватар
amonev
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 30 апр 2007 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

...

Мнениеот amonev » Пет 23 май 2008 7:10


Щракни една снимка на старите да видим ментето, ако наистина има други да внимават при бъдеща покупка :idea:



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта