Газ на пасат 1.6 101hp

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
mrks423
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mrks423 » Чет 16 фев 2006 15:46


Интересува ме. Кажи къде е магазина да изтичам и аз за един комплект кабели.
Благодаря.




Потребителски аватар
kiko26
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:47
Автомобил: VW
Двигател: Passat B8
Местоположение: София

и4аи

Мнениеот kiko26 » Чет 16 фев 2006 16:01


Намирасе в Сф на красно село ул.Хуб4а-5.Зад Фантастико има два магазина за Авто4асти.


mp2
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Малко повече за газова на двигател AEK?

Мнениеот mp2 » Съб 29 юли 2006 12:43


Привет,
отскоро имам VW (за първи път тази марка:). Golf3, комби, двигател AEK (74Kw). Бих искал да попитам хората с повече опит за мнение за работата на такъв двигател с газови уредби?
Държат ли се добре след кто сте ги покарали повечко (над няколко месеца, след зимен период и т.н.)?
Създават ли се проблеми за двигателя (работа на бензин, принудителни ремонти...)?
Каква газова бихте ме посъветвали да сложа?

Питам всичко това, защото на старата кола (Пео 405 с карбуратор) бях с обикновена ЛОВАТО, газта си работеш идеално, но оста често се задръстваше карбуратора и му трябваше подръжка. Там не беше скъпо и сложно, но новата кола е с дост по-авангарден двигател. И тъй като нямам опит май е по-добре да питам предварително:)

Предварително благодаря за мненията.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Съб 29 юли 2006 15:59


:търсачкаа има много изписано по въпросите ти


Потребителски аватар
mitkobombata
Мнения: 123
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот mitkobombata » Пон 31 юли 2006 11:42


да се изкажа и аз имам голф 3 1.6 АФТ на със обикновена метанова уредба.
вървене добре но почна да гарми по едно време много
и смених свещи кабели но направих една фатка защтото квото дават за VW е доста скъпо на NJK
свещите на НЖК отгоре са с пупка която несе отвива т.е стават скъпите кабели ..
взех друга марка свещи накоято пъпката горе се отвива и зех кабели BREMI общо 80лв свещи кабели вече сам минал 10 000км с тях и нямам 1 гармеж
а за разхода 5лв на 100км ....
колата варви доста добре 160 без никаф проблем с 4 човека
ако живееш в град с метан и караш много по добре метан . малко повече пари в инвистиция но си струва :)


mp2
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mp2 » Вто 01 авг 2006 9:35


Всъщност като търся за АЕК в "газови" не намирам толкова много... Надявам се да чуя мнението на хора, които са покарали повечко километри с газови и такъв двигател. Ясно е, че майсторите ще се справят със слагането (това го намерих на няколко места като мнения) и че колата ще върви в началото. Въпросът е, дали ще е така след няколко месеца, една зима и т.н. Моля ви не се дразнете, ама все пак си мисля,че е по-добре да питам, отколкото да се хвърля да харча кинти и после още двойно и тройно за ремонти. Та ще съм благодарен, ако можете да ме насочите към такъв тип мнения. Ня няколко места видя, че се получавали експлозии заради колекторите. Аз досега нямам опит с "гърмежи" и съм много бос за евентуалните последствия... Та ми е малко притеснително:)
Мерси


Потребителски аватар
zgeorgiev
Мнения: 57
Регистриран на: Нед 05 юни 2005 23:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zgeorgiev » Вто 01 авг 2006 10:56


Аз съм с такава (АЕК). Карам от миналото лято на газ и имам около 12 000 км. Моето мнение е, че газта си струва. Ще го разбереш като минеш 100 км в града с 10 лв. Газовото ми е обикновено Ловато.
Ако имаш други въпроси дай на лични.

Поздрави


vladovl
Мнения: 114
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vladovl » Сря 02 авг 2006 15:15


И аз съм с АЕК двигател. Карам с обикновено Ловато. Разхода ми е
10 градско и 8 изванградско.
До сега вече 7 хил. км с тази газова карам и нямам никакви ядове.
Вчера "бумна" за парви път при палене. Отворих капака и всичко си беше на място явно предпазната клапа беше си сваршила работата.
За газта и АГУ-тата само положитени неща мога да кажа.


mp2
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

mersi

Мнениеот mp2 » Вто 22 авг 2006 19:22


Мерси много за мненията, полезни са. Бях скептично настроен, но започвам да си мисля да слагам газовата. Че като видя тези близо 2лв за литър и ми прилошава....


DonVito_
Мнения: 71
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DonVito_ » Нед 27 яну 2008 13:10


mod edit: vaskoto1


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Мнениеот quattro^^ » Нед 27 яну 2008 15:06


Май френд пиши кирилица бре :lol:


zueka1
Мнения: 228
Регистриран на: Вто 11 яну 2005 11:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zueka1 » Нед 27 яну 2008 16:44


Година и половина-към 35х. км. с обикновена газова няма никакъв проблем, нито е гърмяла нито нищо. Смених свещите преди 1 седмица. Иначе нищо не съм пипал. 10-11 градско газ, без да натискам много. Извънградско с климатик и 4 човека - 8 на сто, каране не повече от 140.


Galfon4o
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Относно двигател AEK на газ

Мнениеот Galfon4o » Вто 29 яну 2008 11:48


Здравейте на всички :) От Април 2007 г. съм собственик на PASSAT 1.6 AEK комби . Та газ монтирах почти веднага след като смених всички комсумативи , на улица Иван Сусанин . Газовата е съвсем обикновенна с емулатор на инжектори само . Като цяло никакви ядове , приличен разход и вървеж . Единствените ядове ми създаде преди седмица - при рязко натискане на педала на газта колата прекъсваше ! Отидох при газаджиите на Иван Сусанин и след дълги размишления и имервания на газанализатора те решиха че са кабели . Отивам и си купувам кабели комплект BREMI от Автохит на Ботев за 92 лв , сменям ги и щастлив паля колата и установявам с ужас че пак прекъсва ! Отивам на друго место на диагностика , там момчетата установяват че искрата е много зле на 1 , 2 и 4 - ти цилиндър ! Обяснявам , че са сменени кабели , капачка , палец и свещи ! Човека само ме погледна хвана ключа да развива свещите и централния електрод на свеща направо изпада ! Свещите бяха BERU , никак не са евтини и купени от уж сигурен човек . Та сложиха ми NGK и колата отново замърка ;) Та колеги пазете се от свещи ментета !!! Много щях да си изпатя , изкам да подчертая , че въпреки тези перипетий , колата не е пукнала нито веднъж , така че има заначение и кой и как ви слага газовата уредба !


Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

......

Мнениеот XIKS » Вто 29 яну 2008 13:10


AEK 22000км да чукна надърво никви ядове върви и е евтинко
газовата ми е landi renzo слагана е в княжево при павката и лъчо.
След като обиколих на много места на всякъде ми викат за тоя двигател само газов инжекцион но отивам в княжево и павката ми вика ела да видиш и кво да видя неговата кола е същата като мойта със същия двигател и ми се смее и казва ако беше лошо щях ли да си сложа аз обикновена газова.
Радвам се че го послушах останах доволен :)


valeo_1
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 22:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот valeo_1 » Нед 03 фев 2008 10:41


От както я купих минах почти 25000 км.Метан-Ланди-Ренцо.В началото гърмежи.Постоянно.На бензин харчеше 25/100.Счупи се дебитомера от тези гърмежи.Един приятел просто ми препоръча да го откача от куплунга.Смених кабелите и свещите(Марели).И заработи перфектно.Ако съм на бензин докато загрее не държи обороти.Сигурно е от липсата на дебитомер или нещо по ламбда сондата.Бутилката е 80 литрова.Едно зареждане-250км.В града-200-210км.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта