Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот djshomi » Сря 02 юни 2010 13:15


Да ужким е затегнато положението.Трябва да имаш евро сонда за това се ти казали 130 лв.А ако бутилката е на повече от 5 години трябва да се изпита на хидравлично натоварване маи така се казваше.Това че е на по малко години газовата ти не означава че бутилката е произведена предният месец.




Потребителски аватар
zorro
Мнения: 33
Регистриран на: Вто 12 окт 2004 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот zorro » Сря 02 юни 2010 14:12


Доклавам - минах преглед - 15лв ;-)
Да положението изглежда е затегнато понеже си проверява човека с някакъв уред за течове включително и бутилката. Докато предни години само ми даваха лепенката.

Това беше много на място понеже се оказа, че имам малък теч от тройника - май така се казва оная пластмасова джаджа с врътки, от които си регулираш газовата. Смених джаджата в близкия сервиз за 11лв.
Интересно, че течът не се виждаше при мокрене с веро, а само с уредът.

Инак не знам аз бутилката я взех нова заедно с уредбата, така че би трябвало да е под 5г. Но май следващата година ще тр. да се прави там каквото се прави на 5г.

Обясни ми човека и за евросондата, че от следващата година тр. да е с такава щото изключвала автоматично газта при спрян контакт, докато сега трябвало ръчно да въртя кранчетата на бутилката.

Та така тотал 26лв и 2-3 часа време.

Понеже цената там е на половина от другите газаджии давам адресът: бул. Св. климент Охридски 98 - мисля малинова долина се води кварталът.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот Гергин » Чет 03 юни 2010 15:39


Днеска ходих за преглед там, струва 15лв. :shock
Не ходете обаче ако ви открият проблем при газаджията на бетоновия възел. " ГАЗ ДОКТОР" мисля, че се казва. Един майстор с главно "М", Три пъти си промени цената за смяна на пълначката, че изпускаше. Първо 5лв. => 6лв. => 10лв., че много заяла. И 22лв. за самата пълначка :shock Меко казано стар тарикат. Които не вярва да отиде при него :lol: :lol: :lol: :lol:
Иначе заверих паспорта.


Потребителски аватар
MaPuHcKu
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот MaPuHcKu » Пет 04 юни 2010 9:53


^Колега, къде по точно отиде, че не разбрах? Освен това, моля, препоръчайте ми място, където да мина на преглед на газовата в района на младост. Само СБА ли е варианта?


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот Гергин » Пет 04 юни 2010 16:36


Здравей, колега.
Минах преглед на Климент Охридски 98 или като идваш от Дървеница към Околовръсното
Отдясно при гумаджията има пункт за прегледи. Малка построика. След Ташев- Галвинг за строителните материяли. Много приятна жена. Минава си с уредчето и ти казва. Струва 15лв. Не повече не по малко.
Ако открие нещо дребно като изпускане от пълначка или незатегната връзка, сменяш и пак. Но не ходи при газаджията на бетоновия възел. Голяма грешка ще направиш. По добре в СБА Панчарево при газаджиите. Майстори от всякъде. Най малкото не променят цената по сто пъти.

Ходих и в Младост 4, но ми искаха 35лв. и да си оставя паспорта. На другия ден било готово. Мошеници и половина. В СБА- Младост 3 каза, че съм бил за водна проба :shock и взе да ме мотае нещо и незнам си какви пари трябвали, абе цървул и още нещо. Водната проба е на 5г. А аз не бях.
Питай ако има нещо


Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот Mustang GT-R » Нед 13 юни 2010 17:23


Колеги на този пункт за ГТП на АГУ, на бул. "Климент Охридски" 98 искат ли да имаш евросонда и гледат ли бутилката на колко години е? Аз нямам евросонда, а газовата ми тази година става на 5 год. откакто е монтирана.
Ако искат да се проверява бутилката, къде трябва да я нося за тест?

Последна промяна от Mustang GT-R на Нед 13 юни 2010 17:39, променено общо 1 път.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот theultimate » Нед 13 юни 2010 17:39


И аз това питам. Парите съм ги прежалил вече, а и за собствена сигурност е по-добре да мина истински преглед. Въпроса е къде може да ти свършат всичко (сонда, хидравличен тест, тест за течове на газ и т.н) без да се разкарваш по 1000 места.


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот kossel » Нед 13 юни 2010 21:54


Колега, хидравличен тест не правят, казват ти да оставиш колата и после да дойдеш да я вземеш ... и уж са правили нещо :beat_butt2


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот Гергин » Пон 14 юни 2010 18:13


Мога само да кажа на всички които ще махат за водна проба.
Така и така ще го правите и платите за демонтаж и монтаж, купете и сложете евро сондата. Цените се движат от 60 лв. нагоре за сонда. Тази година може без сонда, но догодина не. Поне на този пункт ме предупреди жената.
На Климент Охридски гледат паспорта. Там си пише всичко. Не съм се интересувал къде правят водна проба.


zevs
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Баня

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот zevs » Чет 17 юни 2010 11:26


колеги преди седмица минах прегледа в СБА газовата ми е на 7 год. съответно и бутилката и ми казха 4е вече бутилките не се изпитват ,а директно се сменяват на 10г.(тя моята бутилка никога не е и изпитвана де)за прегледа ми взеха 25 кинта като за газови монтирани преди 1.01.2004 г. не се изисква да се слага евроклапан или там както се казва и ми спестиха този разход!!!явно навсякъде правилата са различни :)


cacho
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 18 авг 2005 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот cacho » Чет 24 юни 2010 15:01


zevs написа: като за газови монтирани преди 1.01.2004 г. не се изисква да се слага евроклапан или там както се казва и ми спестиха този разход!!!явно навсякъде правилата са различни :)

Хм.. :? Това би ми спестило и на мен малко пари и разправии. Нещо няма логика (точно на тези уредби им трябва, ако не подмяна, то поне ъпгрейд), но ще се разбере.

Минах преглед на АГУ-то при жената на Климент Охридски.
Предишните дни ходих до сервиз "Полмо"-Орландовци. От скоро правели и прегледи на АГУ и аз съм им бил сефтето. Искаха майка си и баща си и разправии, щуротии. Не ми вдъхнаха изобщо доверие (жена зад бюро, соц стил канцелария :mrgreen: рушветчийски поглед, телефонни обаждания...)

Та мисълта ми беше, че жената на Климент Охридски си свърши работата чудесно.
Прегледа се състоеше в попълването на протокол, замерването с някакъв вид газ детектор на изпарителя, газовия клапан, бутилката и зареждачката. Лепна стикера, даже ми завери и пожарогасителя бонус. Обясни ми (след обстоен разпит :) ) че евро-сондата ще е задължителна от догодина- просто няма да се заверява прегледа без такава сонда. И зареждачката ще трябва да е извън купето на автомобила. Аз нямам евро-сонда и сипвам газ в багажника :mrgreen:

Доволен съм от обслужването, прегледа и цената- препоръчвам :да:
Не го приемайте за реклама, просто в последно време се срещат много рядко хора, които си вършат работата добре. Без мрънкане, усукване, безбожни цени и настроение, като че идва края на света.
(В Полмо ми искаха 200 лв :screwy да ми изкарат зареждачката и да ми монтират евро-сонда с мотива, че няма преглед без тях.)


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот fill » Пет 25 юни 2010 6:50


Скоро аз минах преглед в СБА. Намира се на улица Първа българска армия зад сградата за огледи на ДЗИ. Прегледа струва 25 лева и не искат евро сонда. Правят проверка с уред за изтичане на газ. Бутилката ми е минала 5 години не се заядоха и за хидравлична проба. Хидравличната проба струва 35 лева, искат бутилката да е празна и разглобена става за един ден. В цената на хидравличната проба е включен и прегледа. Другата година ще и правя хидравлична проба за собствено успокоение и безопастност. Според мен при тях хидравличната проба се прави както си трябва.


Потребителски аватар
pitbula90
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 08 май 2007 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елхово - София
Контакти:

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот pitbula90 » Съб 26 юни 2010 18:55


Колеги кажете къде около младост 4 има пункт за ГТП на АГУ , че трябва да си заверя прегледа а не съм от София :bowdown


Потребителски аватар
pitbula90
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 08 май 2007 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елхово - София
Контакти:

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот pitbula90 » Вто 29 юни 2010 16:26


Минах преглед на АГУ на бул.Кл. Охридски човека е много точен :drunk


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преглед на газова уредба - 20 лева ..а .а грешка 30 лева

Мнениеот Nikkolay » Вто 29 юни 2010 17:57


pitbula90 написа:Минах преглед на АГУ на бул.Кл. Охридски човека е много точен :drunk

и аз там, много съм доволен.
15 лева е прегледа :да:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта