АГУ,2007,стикери

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
IVD
Мнения: 352
Регистриран на: Съб 12 мар 2005 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

АГУ,2007,стикери

Мнениеот IVD » Пет 05 яну 2007 11:58


Някои да има идея как се развива въпроса с прословутите стикери?




Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пет 05 яну 2007 12:06


А също така къде се минава на преглед и колко струва :D


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пет 05 яну 2007 14:20


Jerom написа:А също така къде се минава на преглед и колко струва :D

Вземат ми десятка и едиственото което гледат в момента е дали "пишката" за наливане на газта е изведена отвън (да не е в багажника). Пишат в паспорта на книжката ,че е минала годишен преглед и това е. Никви стикери не дават още и никой и не проверява паспорта на газовата. Уж на газстанциите щели да не зареждат ако не е минала преглед газовата ,ама такъв случай нямам. Преглед минавам в СБА Хасково


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пет 05 яну 2007 15:05


А нещо глоби и такива глупости има ли?Щото аз от как имам колата не съм минавал.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Пет 05 яну 2007 18:16


И аз на моята уредба - вече е на 16 години , никога не съм минавал на преглед , та споко :lol:


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пет 05 яну 2007 18:31


The_Machine написа:И аз на моята уредба - вече е на 16 години , никога не съм минавал на преглед , та споко :lol:

Аз пък съм "рисуван" за това, че не съм минал преглед, та ... недейте чак толкова споко' :wink:


Потребителски аватар
IvoG
Мнения: 861
Регистриран на: Вто 13 юни 2006 14:27
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG
Местоположение: София

Мнениеот IvoG » Пет 05 яну 2007 20:33


Anbuch написа:
Jerom написа:А също така къде се минава на преглед и колко струва :D

Вземат ми десятка и едиственото което гледат в момента е дали "пишката" за наливане на газта е изведена отвън (да не е в багажника).


Това ли е новото правило да е изведено на вън?


Потребителски аватар
sin orel C20XE
Мнения: 944
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот sin orel C20XE » Съб 06 яну 2007 13:31


Колега,кое е споко?А?Не мога да разбера повечето хора-монтаж пред блока или на двора,или където и да е,без никакви тестове дали изпуска или не,ма като минеш покрай колата ще повърнеш от миризма на газ?Кое е спокото,да се подпалиш ли?
Както ГТП,така и газовите уредби трябва да минават на преглед всяка година,друг е въпросът че хората не ги спазват тези неща.


Потребителски аватар
bu4komobil
Мнения: 804
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Труро

Мнениеот bu4komobil » Съб 06 яну 2007 13:49


oettinger112 написа:Колега,кое е споко?А?Не мога да разбера повечето хора-монтаж пред блока или на двора,или където и да е,без никакви тестове дали изпуска или не,ма като минеш покрай колата ще повърнеш от миризма на газ?Кое е спокото,да се подпалиш ли?
Както ГТП,така и газовите уредби трябва да минават на преглед всяка година,друг е въпросът че хората не ги спазват тези неща.

ами то и гтп минаваш всяка година ама 1/3 от мпс-та са с повече от плачевно технич.състояние така че според мен това минаване и на агу-то е само излишни разходи поне за момента


Потребителски аватар
meltin
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 05 окт 2004 19:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот meltin » Съб 06 яну 2007 23:13


На мен вчера отказаха да ми заредят на Лукоил този пред бившия софия ленд точно заради стар стикер, трябвало да ида отново на преглед.

Е заредих 300 метра по-надолу във ЕКО-то щото не ми се върти на бензин.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Нед 07 яну 2007 1:31


:shock Учудвам се ,че се знае толкова малко по-темата. Май в Хасково ни плашеха повечко. Ето всичко което зная:
Към всяка АГУ се дава и паспорт издаден от производителя или хората които са я монтирали(той е невалиден обаче), нужен е само за да се провери дали бутилката е на повече от 6 години.От там отиваш на преглед на газовата,като е чисто нова просто вземат паспорта и ти дават нов(валиден)с една жълта лепенка с дата на прегледа и печат.Лепенката трябва да се залепи върху бутилката(вече не е задължително защото заради конденза по бутилката лепенката направо пада или се разпада и просто си я държите в паспорта).За бутилки които са на повече от 6 години е задължителен и демонтаж за по щателна проверка която е с 15 лв по скъпа.Това трябвало да се прави на всеки 6 години от употребата на бутилката.Стреснаха ни:"КАТ ще проверяват и гобите ще са до 400лв" - Вече втора година за такъв случей никой не е чул. Аз лично не познавам човек дето за 2006 година да е минал преглед. Но аз нали съм си "издънка" :lol: дадох 10 лв и получих нова лепенка и въпрос :" Пишката нали не ти е в багажника" ,без вообще да погледнат колата. Преди няколко дни ходих да питам и за новите стикери които ,ще се лепят на задното стъкло и ми отговориха ,че още били мит.
Но скоро ще се затегне положението с АГУ-тата както е У ЕУропата. И там газта е по-евтина ,но имат някакви данаци (заради опасноста) и затова са рядкост автомобилите с АГУ нов внос.


Потребителски аватар
OldSchoolPassat
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот OldSchoolPassat » Нед 07 яну 2007 10:20


Няма нормативна уредба. Всичко е мижи да те лъжа. Направете на фотошопа един стикер и карайте смело.


Потребителски аватар
svetlin
Мнения: 743
Регистриран на: Съб 23 сеп 2006 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: На Софията
Контакти:

Мнениеот svetlin » Нед 07 яну 2007 11:20


Мен са ми проверявали паспорта на газовата дали съм минал преглед и то не веднъж. Но ходя на прегледа най-малкото за зобствена безопасност :wink:


Потребителски аватар
OldSchoolPassat
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот OldSchoolPassat » Нед 07 яну 2007 11:39


И какво, успокояваш ли се ? Единствения сигурен тест за бутилка дали е в ред е тестване под налягане с вода. Всичко друго е за да ни вземат парите, вкл ренгени и тн.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта