Прекъсване на бензинова помпа?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот titi7707 » Сря 12 авг 2009 19:13


сега ми се налага да сменям помпа и мисля и аз да я изключа при работа на газ че нещо доста скъпо ще излезе цялата работа!




Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот kossel » Чет 13 авг 2009 15:31


Аз карах 50 000 км на газ , скапа ми се бензиновата помпа , махнах от багажника метановите бутилки и помпата за да сменя помпата , после пак ги слагах ...
Отидох в Младост 3 СБА и там за 10 мин и 15 лева ми сложиха едно реле в таблото с бушоните да прекъсва на газ бенз помпа и така вече 40 000 км, но винаги паля на бензин и автоматично ме прехвърля на газ.


Потребителски аватар
stenly_r
Мнения: 323
Регистриран на: Чет 05 май 2005 14:24
Автомобил: VW 1300
Двигател: F
Местоположение: Банкя
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот stenly_r » Съб 15 авг 2009 9:55


И аз мислех да я изключвам, но веднъж при едно изпреварване ми свърши газта и се замислих после, че ако помпата беше изключена тая 1/2 или 1 секунда закъснение можеше да е фатална...

Помпата не се скапва от работа, а от стар бензин. Убедих се в това след като брат ми 6 месеца не беше карал колата (без газова е), взех му помпата и сега си вие. А си бачкаше перфектно преди това. В моята има(ше) едни гумени тампони, които бяха станали на черна пихтиеста маса. За потопяемите помпи става въпрос.


Потребителски аватар
malkiiq
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот malkiiq » Пон 17 авг 2009 18:33


ако някой иска да си спести тия 15 лв. кабела е червен с жълто;дебел е и се намира в левия праг без Голф 4 там е в десния и е друг цвят ако някой иска да пита или да помагам да свирка :D


Потребителски аватар
mIRIx
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 01 дек 2005 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот mIRIx » Пон 24 авг 2009 23:05


колеги всеки си има размисли и убеждения , както 1 колега каза и д аизключваш и не като и дойде времто заминава , помпата е добре да работи за да ошладжа рейката и покрай тях дюзите , туй че карате с по 5 л бензин ще ви отидат помпите аз съм минал стотици хиляди км. с 3 коли на газ и помпа съм сменял 1 път и наистина и дошло врмеето имате си по 15 л газа зареждайте си всеки месец з апо 20 лв. и на всеки 200 км е хубаво поне 20 да с екара на бензин , 1е да няма ултразвукче -100 лв. :012:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот pe6kata » Съб 29 авг 2009 9:31


Помпата като всяка друга част си има ресурс-обикновено изкарва до 200-300хил км и докато си на газ изчерпваш ресурса и баз да я ползваш. Все едно зимата компресора на климатика да ти е включен, докато се топлиш с парното... Другото е че е 100-на вата, което си е консуматор и трето-охлажда рейката като се загрява бензина като по този начин по-бързо се изпарява и от бензина остава една течност със странен мирис и свойства. Имам в предвид, случая когато човек си напълни половината резервоар и една, че и две години не се занимава с бензин(има ги такива). Маркучите отвътре буквално се разяждат, виждал съм го и е доста стряскащо!!!
Там , където не е проблем помпата да се спре, аз съм твърдо "за" да се спира. При моното си е направо грехота да я оставиш да работи...


Потребителски аватар
mIRIx
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 01 дек 2005 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот mIRIx » Пон 31 авг 2009 22:20


golf4e-abf за бензина си е вярно не година а 6 месеца престои ли и кефясва , ако може да се каже безнин нашето родно гориво и маркучите се вцепяват много яко а от резервоара каква смоличка се вади не е истина.


marcheto
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот marcheto » Пон 06 сеп 2010 18:44


Здравейте.Наскоро си взех Passat 1992 комби с газова уредба.Бушончето за бензиновата помпа,номер 18 беше изгоряло.Та искам да питам,възможно ли е да е направено нарочно за да се спре бензиновата помпа?


marcheto
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот marcheto » Вто 07 сеп 2010 17:47


Има допълнение,помпата работи и при махнато бушонче!Някой може ли да ми обясни за какво става дума?


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот fill » Вто 07 сеп 2010 21:04


marcheto написа:Има допълнение,помпата работи и при махнато бушонче!Някой може ли да ми обясни за какво става дума?

Сигурен ли си че си махнал правилния бушон ? :talk:


marcheto
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот marcheto » Сря 08 сеп 2010 17:59


Махнах номер 18.Според описа на капака на бушончетата е за бензиновата помпа.А и всичко останало си работи.


Потребителски аватар
mickoff
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот mickoff » Сря 22 сеп 2010 15:13


Аз карах 3 години без да я изключвам помпата докато започна да бучи яко. Като я смених бензина смърдеше на ацетон. След 1 година новата китайска помпа започна и тя да шуми и тогава я изключих с реле и така карам от година без проблеми. Малко по некомфортно е ако тръгна да изпреварвам и обръщам от газ на бензин - понякога се получава придърпване - явно докато помпата създаде налягане.


Потребителски аватар
miro_87_pk
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 26 авг 2009 15:13
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот miro_87_pk » Чет 04 ное 2010 16:25


А може ли някои да ми даде някакав чертеж или скица със снимки как се вразва релето и кам кои кабели знам само че трябва релето да е с 5 пина (крачета)
Ще сам мн благодарен на колегата кадето ми помогне.Аз вече карам моито венто от 8 месеца на газ и помпата ми саздаваше проблеми когато искаше работеше кога искаше не и я разглобих почистих смазах и зглобих после я запалих и работи около 10 мин на место и околт 20 метра и изгасна и я смених срещу 90 лева за нова и сега е ок но искам да я спра за да я запазя и сам решил да слагам реле.


Потребителски аватар
joro_tt
Мнения: 256
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот joro_tt » Съб 06 ное 2010 23:40


Да се запиша пак в тази моя тема от 2007....
Та моята помпа все още не е прекъсната и си работи постоянно. От тогава насам съм навътрял `40хил. км
Вече се чува по осезаемо наистина, но.... колкото изкара.
Изводите ги оставям на вас :D


zloto74
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 11 окт 2009 14:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Yambol

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот zloto74 » Вто 09 ное 2010 16:38


Хайде и аз да се включа в тая тема.Незнам дали има някой друг като мен , но аз вече 5г карам моя Пасат"90г единствено и само на газ.Нямам абсолютно никакви проблеми,знам колко ми гори и си я засичам.Мислил съм си да си сменя бензиновата помпа която не работи от години , но пък си казвам ЗАЩО?Нямам бензин - нямам проблеми !!! heavy metal zork



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта