Прекъсване на бензинова помпа?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот nepreklonniq » Пет 15 юни 2012 19:26


muns61 написа:Ето ти такъв превключвател:
http://www.fobosgas.com/productv/4974/p ... ichen.html

Този има вградени емулатори, но просто не ги ползваш, ако не ти трябват. Имаш схема на свързване и може направо да резнеш твоите кабели до буксата и да ги свържеш с кабелите на новата букса, ако не ти се опъват наново. Монтирал съм доста такива, работят чудесно. Пали на бензин, бензин и газ на около 1600 - 1800 об/мин, и направо на газ.


За какви емулатори става въпрос в точно този ключ?




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Пет 15 юни 2012 19:34


За инжекторите и за ламбда-сондата.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот nepreklonniq » Пет 15 юни 2012 19:43


nepreklonniq написа:
muns61 написа:Ето ти такъв превключвател:
http://www.fobosgas.com/productv/4974/p ... ichen.html

Този има вградени емулатори, но просто не ги ползваш, ако не ти трябват. Имаш схема на свързване и може направо да резнеш твоите кабели до буксата и да ги свържеш с кабелите на новата букса, ако не ти се опъват наново. Монтирал съм доста такива, работят чудесно. Пали на бензин, бензин и газ на около 1600 - 1800 об/мин, и направо на газ.


За какви емулатори става въпрос в точно този ключ?


Ако това е схемата, кой е кабела на ламбдата дето се реже?
Прикачени файлове
viewer.png


johnni_b
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 03 май 2009 1:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот johnni_b » Пет 15 юни 2012 22:57


Колега Muns, този ключ не може да пали директно на газ. Имам го същия на колата и като дадеш да пали директно на газ, въпреки това за стотни от секундата пали на бензин и веднага обръща на газ. Миналата година ми изгоря бензиновата помпа и ми се наложи да запаля директно на газ. Е доста време въртях докато запали.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Съб 16 юни 2012 7:18


Наистина, на положение газ първо свети бенз и дава импулс за палене на бенз, но щом се завърти мотора и има искра на свещите, отваря газовия клапан и пали на газ.
Моят ключ също е такъв и паля без проблеми направо на газ, помпата ми въобще не се включва. Лесното палене зависи от чувствителността на изпарителя, колко газ пуска на ПХ. Волтран, например, пуска повече и пали по-лесно директно на газ.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Съб 16 юни 2012 11:31


Анджък с Волтран зор паля на газ..Иколега Мунс,да те питам от къде си намираш гумичките за клапана на този изпарител?И ако може да ме светнеш как и с какво реле да си изключа помпата?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Съб 16 юни 2012 15:15


За Волтран ползван ремонтни комплекти Мемтекс - как звучи само, а? :D Вътре си има всичко.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот vaiper 1 » Съб 16 юни 2012 15:20


muns61 написа:За Волтран ползван ремонтни комплекти Мемтекс - как звучи само, а? :D Вътре си има всичко.

Мн. са арни :wink:


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот genov1 » Пон 18 юни 2012 8:40


Така е, колкото повече е завито винтчето за чуствителноста на голямата мембрана, толкова по-трудно пали на газ. Аз мисля че тва се компенсира с припомпване на газта (все едно палиш Лада :D )


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот Iezekil » Вто 19 юни 2012 20:38


трябва ми една гумичка за волтрана и едно реленце да си изключа помпата,ако има колеги с добри души да ми закупят и пратят на село...


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот genov1 » Вто 26 юни 2012 8:54


Вчера си смених бензиновата помпа, че старата беше блокирала, и като сложих новата - работи постоянно. Дори да не е на контакт пак работи. Трябва да извадя бушона за да спре
Тази кола не спира да ме изненадва :Mr Green Fun


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот genov1 » Вто 26 юни 2012 10:24


Възможно ли е да са залепнали контактите на релето ..


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот bachest » Съб 30 юни 2012 0:57


genov1 написа:Аз мисля че тва се компенсира с припомпване на газта (все едно палиш Лада :D )


Право в десятката :да: При директно палене на газ, припомпване му е майката. :D Но някой път като се запъне и каже, че неще - и това е! В такива ситуации, ако сте на централно място, за да не се срамите се процедира по следния начин: палете с включена предавка и натиснат педал на газта - мръдне ли колата, захапва от раз и си пали. Хаби акумулатора, но пък при мен действа и никой не разбира какви хитрини прилагам. :lol:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот muns61 » Съб 30 юни 2012 6:55


bachest написа:
genov1 написа:Аз мисля че тва се компенсира с припомпване на газта (все едно палиш Лада :D )


Право в десятката :да: При директно палене на газ, припомпване му е майката. :D Но някой път като се запъне и каже, че неще - и това е! В такива ситуации, ако сте на централно място, за да не се срамите се процедира по следния начин: палете с включена предавка и натиснат педал на газта - мръдне ли колата, захапва от раз и си пали. Хаби акумулатора, но пък при мен действа и никой не разбира какви хитрини прилагам. :lol:

Помпенето на педала какво влияние оказва на газта? Това не е карбуратор, който да има ускорителна помпа на бензина - тя работи при помпенето.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Прекъсване на бензинова помпа?

Мнениеот genov1 » Съб 30 юни 2012 7:45


muns61 написа:
bachest написа:
genov1 написа:Аз мисля че тва се компенсира с припомпване на газта (все едно палиш Лада :D )


Право в десятката :да: При директно палене на газ, припомпване му е майката. :D Но някой път като се запъне и каже, че неще - и това е! В такива ситуации, ако сте на централно място, за да не се срамите се процедира по следния начин: палете с включена предавка и натиснат педал на газта - мръдне ли колата, захапва от раз и си пали. Хаби акумулатора, но пък при мен действа и никой не разбира какви хитрини прилагам. :lol:

Помпенето на педала какво влияние оказва на газта? Това не е карбуратор, който да има ускорителна помпа на бензина - тя работи при помпенето.

Важното е да подаваш газ докато въртиш, а не както на бензин без да пипаш газта. Когато е студена пали много лесно на газ, но загрее ли, особено в града, става по-трудно, трябва яко газ да се подава. Изглежда мембраните омекват и изпарителя пуска по-малко газ
Ако се задави при паленето, аз давам на междинно (ако има такова :D ) и въртя за 1-2 сек. на пълна газ, така се издухва квото има в цилиндрите и след това се оправя



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта