Газов Инжекцион за Шаран 2.0 автоматик '96?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
vladson
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 04 мар 2007 12:41
Автомобил: VW Sharan
Двигател:
Местоположение: София

Газов Инжекцион за Шаран 2.0 автоматик '96?

Мнениеот vladson » Съб 13 окт 2007 17:18


Здравейте на всички газо-разбирачи.

След като покарах почти година Шарана на бензин със среден разход градско около 14-17/100 и извънградско 10-12/100, реших да сложа газов инжекцион.
Разхода ми е наистина сериозен имайки в предвид, че колата е автоматик и в комбинация с теглото на колата както и климатроника всичко е ясно.

Можете ли да ми препоръчате къде да ида и към кого да се обърна за монтаж на газов инжекцион?
Коя е правилната марка/модел инжекцион?
Има ли опция:
- да не се слагат нови дюзи а да се сложат такива, които могат да впръскват и газ и бензин (2 в едно).
- стрелката за нивото на бензин да показва нивото на газта в бутилката когато мине на газ

Четох из много други теми във форума, но въпреки това реших да пусна една нова тема по повода за да мога да направя наистина най-правилният избор. Аз се придвижвам с инвалидна количка затова искам да огранича до минимум възможността за проблеми по време на път по разбираеми причини :) И също да спомена съм от София.

Благодаря на всички, които решат да споделят опита си отностно газовите инжекциони.

В.




Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Съб 13 окт 2007 19:26


Вече има много, ама много изписано за това къде и какъв инжекцион да си сложиш, лично аз съм писал многооооооо. Ползвай търсачката и ще се ориентираш. За тези двете опции - за дюзите го забрави! За бензиномера - няма нужда от това нещо, то си има лампички за количеството газ на самия бутон за газта.


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DimoNN » Нед 28 окт 2007 20:36


пичага аз си сложих газов инжекцион БРЦ преди 2 седмици. Слагат се отделни инжектори за газ както на всички газови инжекциони, а ключето има показания за всяка четвърт от бутилката, т.е. имаш 4 светодиода за всяка една четвъртинка от бутилката... като свърши газта минава автоматично на бензин... сложих я в представителството на БРЦ в дружба... разлика м/у бензин и газ според мене няма или ако има е незабележима... но разхода се увеличи.. дава ми почти 14л градско (а на бензин ми е около 10)... та това малко ме тревожи но на 1000км ми казаха да ида да я регулират нещо си та тогава ще ги питам... ако имаш други въпроси с радост ще ти отговоря...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта