Да сложа ли газ на 2.0 GTI ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13436
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Да сложа ли газ на 2.0 GTI ?

Мнениеот kris11 » Пет 01 ное 2013 22:13


stefan4o написа:Извинявай, че се опитах да ти дам съвет :mhihi
:th_up




Потребителски аватар
nikcool
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 10 авг 2011 18:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Да сложа ли газ на 2.0 GTI ?

Мнениеот nikcool » Съб 02 ное 2013 0:20


stefan4o написа:И не само... Тая памет не мисля, че има движещи се, механични части в нея, за да има някакви цикли на работа :lol: То е все едно всеки път като си гасиш ПЦ-то у вас това да рефлектира върху рам-паметта, като й скъсява животът :lol: Подобно твърдение звучи доста абсурдно, за човек, който претендира, че е на ти с тоците :wink:



@ stefan4o
Пределно си ми ясен, и точно за това ти писах, че след като не разбираш, по хубаво не пиши/ не оспамвай темите.

А на колегата над мен не знам точно на кое се кефиш, ама и ти много помогна.
Гледм, че си от Варна и се хвалиш, че си сложил на сина ти ГИ, кажи къде и на какви пари препоръчай някой майстори тук във Варна.

Явно екипа не обръща много много внимание на такива като вас.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13436
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Да сложа ли газ на 2.0 GTI ?

Мнениеот kris11 » Съб 02 ное 2013 17:25


Писал - търси -има търсачка. Там съм сложил доста на брой уредби.И моята там е сложена преди 2 г и вече над 25к км без проблем ,само на 20к смяна на филтър и почистване на филтъра в газвентила.
Като си в час със сбирщайна на частите защо сам не си монтираш и настроиш и не ми харесва отношението ти към даващите съвети.
Хубаво и евтино няма.


Потребителски аватар
nikcool
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 10 авг 2011 18:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Да сложа ли газ на 2.0 GTI ?

Мнениеот nikcool » Съб 02 ное 2013 19:03


Ми не ми се говори но ще ти кажа.
Оперираха ми коляното, и не мога дълго да стоя на него, трудно ми е клякането ставането навеждането и вобще натоварването.
За това и питам и пиша тука.
До сега не е имало кола дето да не си я газифицирам сам но или са били карбуратори или са моно, само на една Вектра слагах пак газово но тя не беще повече от 8 клапана, а повечето та даже всичките, които са с повече клапани са капризни на обикновенно газифициране.

За това и исках някой да ме насочи и да ми каже кое ще е най удачно за ABF 2,0 16V 150 катъра.
като не искам колата да е скопена по някакъв начин а да си върви както на бензин.
Писах че съм каръл Б5 със Заволи не знам дали е с автономен комп или и то взимаше инфо ит колата но 1,8 20V 125 каатъра вървеше както на газ така и на бензин, разхода беше еднакъв защото съм го засичл/

Но от тия дето ми казват, че евтиното не е добро както и да е, всичките газови дето съм ги монтирал по колите са били втора употреба или трета но не са слгани в сервиз и колите са вървели бобре, и разхода е бил нормален, но както казах не са били с повече от 8 клапана.

За това и се насочих да слагам ГИ на тоя пасат щото ба си нямам после главоболия.
А като си писъл можеше да кажеш къде си монтирал не да ме караш да чета целия газов форум.
И пак ви казвам няма разлика от това дали ще сглобиш газово или компютъ,р всичко е сбирчарк, важното е за парите дето се дават, да се подберат правилните компоненти за това за което ще се използват.
И пак ти благодаря, за помоща.
Както писах и в първия път благодаря на отзовалите се да помогнат кой с каквото може.
Някой с това да се купува скъпо, други с :th_up

Както писа един колега за един опел не ме инересува какво има под капака, важното е да нямам проблеми с него.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19153
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Да сложа ли газ на 2.0 GTI ?

Мнениеот stefan4o » Съб 02 ное 2013 19:14


:use_search

Последна промяна от stefan4o на Нед 03 ное 2013 8:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nikcool
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 10 авг 2011 18:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Да сложа ли газ на 2.0 GTI ?

Мнениеот nikcool » Нед 03 ное 2013 2:17


nikcool написа:Айде и аз да събудя старата тема, вземах си пасатор АБФ 16V `150 катъра, ще и слагам инджекция то е ясно, но я ми кажете, кои са най сполучливите в момента, като вариянт, във Варна ми предлагат за 700лв, някаква с полски компютър бил достатъчно бърз за моята талига и не знам си кво, имам бутилка и пълначка от старата, ма пусти ми 16 клапана казват, че били много капризни за обикновено газово.

За това ако някой от знаещите колеги, демек тия дето се занимават с това ако го прочетат, да ме насочат.
Благодаря!!!

1 Темата не е моя, най се доближаваше на въпроса който ме вълнува.
2 Цитирам си моето писане за да стане ясно, за какво е питането.
3 Благодаря ти!!!
Но ти с нищо не ми помогна, за да знам какво да изисквам от газаджиите, нито определена марка, нито части,редуктор, компютър, дюзи или кейка или вобще каквото е необходимо, от което да се сглиби нещо наречено ГИ.
Но все пак ти благодаря и всеки път ти благодарих.
За това и и писах и се цитирах сам.

nikcool написа:За това ако някой от знаещите колеги, демек тия дето се занимават с това ако го прочетат, да ме насочат.
Благодаря!!!

Май наистина трябваше да си посна една тема, дето си е само за моята кола и двигател.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта