Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот paaco » Пон 12 дек 2011 16:48


Е van4ote направо ме разби с това мнение.
на тези които не са с фрайлауфни ролки на алтернатора са с демпферни ремъчни шайби на коляновия вал и те като се разбият започва да подскача така ремъка :beer
Сега вече се чудя дали съм с фрайлауфна ролка или не. С демпферна шайба съм със сигурност. Ама за другата вече се чудя каква е :?: :?: :?:
Като работи има леко тресене на обтегача като на клипа от ventotdi.




Потребителски аватар
pRo_4_LiFe
Мнения: 515
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: селото ВарнЪ..
Контакти:

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот pRo_4_LiFe » Сря 11 яну 2012 13:24


Привет на колегите! Искам и аз да се похваля с вече монтирана фрайлайф шайба на алтенатора. Вибрацийте в купето и арматурното табло изчезнаха, подскачането на обтяжната ролка също изчезна. ГОЛЯМА РАБОТА Е !!! Съветвам и другите ако имат тази финансова възможност да си монтират, много голямо облекчение е хем за алтенатора, хем за двигателя, обтяжния механизъм и най - вече е облекчение на ушите :) ПОЗДРАВИ


K
Мнения: 1334
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот K » Сря 11 яну 2012 15:54


...

Последна промяна от K на Сря 11 яну 2012 19:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pRo_4_LiFe
Мнения: 515
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: селото ВарнЪ..
Контакти:

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот pRo_4_LiFe » Сря 11 яну 2012 18:07


K написа:Само на мен ли след смяната на ролката, новия ми обтегач подскача и вътре в купето с всеки изминал ден се увеличава и чува някакво свистене на празен ход?


Това свистене откъде се чува, заслушвал ли си се ? При мен се беше получило такова свистене от лагерите на алтенатора. След смяната им свистенето намаля, а след като вече монтирах и фрайлайфа напълно изчезна


ventakiss
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 13 апр 2010 15:23
Автомобил: VW PASSAT
Двигател:
Местоположение: haskovo

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот ventakiss » Чет 01 мар 2012 18:48


Привет колеги! Искам и аз да се похваля с вече монтирана фрайлайф шайба. Вибрацийте в купето и арматурното табло изчезнаха, подскачането на обтяжната ролка също изчезна. ГОЛЯМА РАБОТА Е !!! Съветвам и другите ако имат финансова възможност да си монтират. Oблекчение е за ушите :) ПОЗДРАВИ


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8452
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот samo_pechka » Чет 01 мар 2012 19:29


В момента в който прочетох темата на колегата Dobromirski за фрайлауфната ролка на алтернатора ,се заинтересувах и на третия ден я сложих и аз.Избрах INA-Germany .Останах много доволен от резултата! Спокойна и равномерна работа без вибрации !Евалла за темата ,много обширна и с подробности ! Самият аз съм с демферна шайба на коляновия вал, но заради дразнещи вибрации в обтегача се престраших и не съжалявам!! :banana


bigdady
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 1:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот bigdady » Сря 14 мар 2012 17:49


и аз имах такъв проблем и след като прочетох темата си взех алтернатор с такава шаиба на старо сложих го и край всичко утихна и няма никви ядове за сега пък и си имам резервен алтернатор.Истината ,че тази ролканаистина убира доста вибрациите и не случайно е измислена а пък и при гасене го няма това напрежение което иначе създава допълнителното оптягане на алтернатора.


the_jackal7
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 09 май 2012 18:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот the_jackal7 » Сря 09 май 2012 18:43


И,така колеги.Прочетох цялата тема и понеже имам такова тракане и скърцане от към обтегача...което е усезаемо при студен мотор.В крайна(обобщено дето се вика),ако съм с фрайлайф да сменя нея ,а пък ако съм с демперни шайби на вала тогава тях... Обаче снощи говорих с човека от когото взех Seat ibiza 1.9 tdi/110 hp(добре го познавам),той е сигурен,че е сменял ролката на динамото,понеже се Счупила(била някаква специална коята се върти в една посока само,гледал и демпферната шаиба на вала и тя била добре... Обаче си дрънка първите 2-3 мин. след като запаля.И си мисля,че може да се е поразбил когато е била скапана ролката и се счупила,тоя я е сменил и сега самия обтегач се е раздранкал... Амортисьорчето е добре да сменял втулки и г-рамо ли ... някакви мнения ?


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот sashobas » Сря 20 юни 2012 20:28


И аз се възползвах от информацията по тази тема.Имах проблеми с вибрации в пистовия ремък като шевна машина.Звуците бяха стряскащи scare след смяна на обтяжната ролка и смяна на обикновенната шайба на динамото с такава фрайлайф вече се радвам на спокоен ремък без никакви шумове от обтегач и ролка.Благодаря на автора на темата Добромирски за това че го притеснявах и по телефон за консултация :bowdown :bowdown :bowdown


SACHO7803
Мнения: 434
Регистриран на: Пет 23 май 2008 9:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот SACHO7803 » Сря 25 юли 2012 19:17


да попитам и аз.....мотора е AHF.при студен мотор има вибрации около 5мм а когато мотора загрее не мръдва-няма грааамм вибрация НО когато пусна климатика пак се виждат вибрации около 5мм.амортисорчето е омаслено.та някой ако може да даде акъл какво да сменям--само амортисорчето или.....?????нямам нито шумове нито присвирване на ремък


V@lDo
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stz

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот V@lDo » Сря 25 юли 2012 20:33


paaco написа:Е van4ote направо ме разби с това мнение.
на тези които не са с фрайлауфни ролки на алтернатора са с демпферни ремъчни шайби на коляновия вал и те като се разбият започва да подскача така ремъка :beer
Сега вече се чудя дали съм с фрайлауфна ролка или не. С демпферна шайба съм със сигурност. Ама за другата вече се чудя каква е :?: :?: :?:
Като работи има леко тресене на обтегача като на клипа от ventotdi.

При теб шайбата на коляновия вал е демпферна + "фрайлайфна" ролка на генератор + обтегача с пружина.
Щом имаш леко подскачане на обтегача, търси проблем в ролката на генератора или самия обтегач или ремъка, но не и шайбата на коляновия вал. Ролката на генератора се проверява много лесно, като откачиш ремъка с ключ 13 от обтегача, натискайки го обратно на часовниковата стрелкта. Завърташ на ръка ролката на генератора, хващаш я и ако не продължи да се дозавърта генератора значи е запекла и иска смяна.


Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот BuRnInGSouL » Вто 11 сеп 2012 19:00


Здравейте, мисля че съм с инерцйонна шайба на динамото защото като свалих капачката се виждат шлеци следователно по описанието е такава. Обаче като завартя на пред или на зад се върти и ротора вътре. И мисля,че шайбата ми е за смяна защото чупи 2 оптегача и къса 2 ремъка. За да се смени шайбата сваля ли се динамото или може без да се сваля ?


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 11 сеп 2012 19:08


Ако кажеш за каква кола питаш може и да отговори някой


Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот BuRnInGSouL » Вто 11 сеп 2012 19:45


Забравил съм извинявам се . Ауди А3 1.9ТДИ ASV


Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Re: Вибрации в обтегача на пистовият ремък

Мнениеот BuRnInGSouL » Чет 13 сеп 2012 11:43


Как се сваля динамото ? Свалих хидравличната помпа но немога да открия от къде се сваля динамото ? А3 1.9 TDI ASV ?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: newgeneration и 64 госта