пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот juve » Чет 09 яну 2014 21:04


Извинявам се... цитирах го, защото беше кратко и не мислех че претрупва темата. Идеята е, че не е ясно до колко такъв комплект, който се е проявил на някоя кола като "тресящ" е уместно да се слага на друга. Може би би било полезно да се знае, защото ако тресе и на другата, голяма е вероятността за някаква несъвместимост на частите,(или пък не) ама кой да се навие на такива лабораторни смени на такъв неудобен, дълбоко закопан възел :scare3




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8433
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот samo_pechka » Чет 09 яну 2014 21:21


Имайте в предвид, че маховик ( също и съединителя ) от надлъжен мотор не става на напречен и обратно :exclaim


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот penko_pulev » Чет 09 яну 2014 21:24


Хаха гледам търговия се развива тук. Някой ако се интересува мога да се включа и аз с един комплект за ACE барабар с маховика от 1Z. Цената ще е скромна до към 150 лева :)
А по темата какво наблюдавах аз. Слагам комплекта плътен и имам огромни вибрации. Слагам Валеото комплекта и вибрациите утихватс едно 60%. Слагаш демпфера и вибрации йок(няма демек) :) Пружините и на трите комплекта знаете какви са а на демпфера знаете колко са големи в сравнение с другите. По пътя на логиката съдя, че конструкцията на кутията и дифа са изградени за демпферен маховик и без вибрации едва ли ще се разминем. Дори и да са малки пак ще ги има в сравнение с демпфера.
Просто размишлявам като един лаик и не ангажирам с мнението си. Говоря за вече сток кола като пипнатите коли вече положението става различно а защо не и принципа да си остава. Да си иска як притискател и феродо с достатъчно големи пружини които да демферират както трябва. Или директно на керамика да се минава :)

Колегата е прав горе. Има разлика в зъбния венец за стартера и е от различна страна


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот juve » Чет 09 яну 2014 22:01


Ами аз споделих моето мнение, че старите кутии и т.н Би трябвало да са по здрави, след като старите съединители "гасят" по- зле, обаче ме контрираха за едни и същи двигатели /кутии, които са с различни съединители, демек ALH на ауди А3 е с демпферен, а същия на сеат( ментето ) е твърд... и тогава какво?
п.с това е примерно, ако беше истина нямаше да пиша тук :mrgreen


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот penko_pulev » Пет 10 яну 2014 0:20


Juve да така е и в този ред на мисли може от 1Z надлъжен на Ауди да се сложи на Пасат Б5 90 коня(забравих кода на мотора) и може би ще работи. Ама няма АФН да речем, надлъжен с твърд комплект нито при Ауди нито при нас или Сеат и Шкода фабричен, че да можем да изходим от някъде и да пробваме. Аз чакам да viktoris да даде инфо какво е станало с каретата. Поне той се е престрашил да се набута и ще разберем дали има файда от смяната им :mhihi Аз мога само да го поъветвам след тези вибрации като знам какви са да провери тампоните на мотора и скоростите... :mrgreen


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот viktoris » Пет 10 яну 2014 1:13


Ами 100 пъти ги гледах тези тампони...е, не са като нови но пък няма скъсано по тях и мотора не се клати както си иска ...Дори си правих експеримент и ги завързах здраво към моста така че да не се помръдват нито мотора нито скоростната кутия ....и въпросните вибрации не се промениха нито към добро нито към лошо.... единствено при празен ход колата подскачаше на място и вътре не можеше да се седи.
Днес цял ден си мисля за това което колегата юве каза....Когато си беше колата стокова ...никакви вибрации,след като сложих чип се появиха ....след като сложих по големи дюзи и турбо се удвоиха....След като смених маховика с твърд се промениха....Това ме кара да си мисля че е съединител и нищо друго.....
Не знам тези карета ако са те....увеличава ли се тресенето при увеличаване на мощноста...


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот juve » Пет 10 яну 2014 7:52


Когато си беше колата стокова ...никакви вибрации,след като сложих чип се появиха ....след като сложих по големи дюзи и турбо се удвоиха..

То проблема явно има прекалено много неизвестни , дявол да го вземе! Защото ето, аз ще контрирам със следното - моята няма вибрации когато беше стокова, няма и когато стана с чип, няма и когато стана с дюзи за 110 коня.. и сега няма ( ако се стопли де) има само дрънченето на скапаният вече маховик и претрисането като я запаля сутрин... после се стопля пак и оборотите се стабилизират...ха сега де... Всъщност, ако наистина някой иска да се отърве от маховика от 1З нека пише на лс... аз сега съм в кампания и не мога да мисля за коли/жени :mhihi ,но ще провеждам скоро консултация с Жорето Касапа да видим какви виждания ще ми предложи за моята "тележка" и хипотетичното тресене... току се спазарим с някой :drunk Обаче демпфер не ща...не е за парите, то все е тази за първата смяна, ама пък и да сменям маховици като на Пежо съединителите - 40-60000 ... :horror :dummy


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот Apokaliptiko » Вто 14 яну 2014 22:57


Искам да знам от кой марки автомобили и модели да търся твърд маховик за AFN? Понеже, с буквите на моторите трудно се справям.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот viktoris » Сря 15 яну 2014 0:49


Ами май най лесно се намират на ауди 80,ауди 100,ауди Б4,ауди А4 и А6 най първите....гледай да е надлъжен мотор.

Днес си взех предна лява полуоска, но ще я сложа утре че не ми остана време....да видя дали ще има подобрение... Взех първо лявата т.к. като че ли от там се усеща повече тресенето.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8433
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот samo_pechka » Сря 15 яну 2014 9:53


Apokaliptiko написа:Искам да знам от кой марки автомобили и модели да търся твърд маховик за AFN? Понеже, с буквите на моторите трудно се справям.

От кажи/речи всички четирицилиндрови мотори по Ауди 80/90 ,100,А6- до 97-ма ,А4 - някои бензинки ( 1.6 със сигурност)


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот viktoris » Сря 15 яну 2014 19:18


Смених лявата полуоска дето ме съмняваше но няма никаква промяна..

Колеги искам да ви питам от къде да си купя друг феродов диск на 240 мм ..... да речем с номер 059 141 031 или с цифри отзад MH,M,PX или P..Или ауди 2.5 тди или ауди бензин 2.7,3.0,4.2 V8....Ако някой може да ми намери и поръча от някъде ще си платя.

Те тук пишат за замяна на демфера с твърд маховик.

http://www.audi-sport.net/vb/a4-s4-forum-b5-chassis/111001-audi-80-flywheel-audi-s2-clutch-conversion-beginnings.html

Тук има някакви но не ща с керамика ...или поне за сега :neutral

А първия няма пружини втория пък ми се малеят някак си

http://www.clutchnet.com/index.php

http://www.clutchnet.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v2.tpl&product_id=19639&category_id=10202&option=com_virtuemart&Itemid=140

http://www.clutchnet.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v2.tpl&product_id=19784&category_id=8417&option=com_virtuemart&Itemid=140

Искам те такъв да речем

http://www.hansparts.com/059141031MXClutch.aspx


Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот svere » Пон 20 яну 2014 16:58


Колеги до колкото разбрах, при коли с надлъжен двигател, (по конкретно АФН) перфектно става с Маховик от АЦЕ или 1з, и съединител+притискател от ауди S2 (на 240мм). Престъргва се и се балансира само маховика. Всичко друго заспива. Лазар66 от дизел и ауди форума е живо доказателство за конверсията. Горния сетъп важи само за коли с предно. Не знам каква е причината но за 4х4 не става или поне не е както трябва....... вибрации и т.н

И аз в най скоро време съм решил да съм с въпросния сетъп.
Ще пиша когато успея да набавя леко, полеко нещата


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот kossis » Пет 05 сеп 2014 13:30


За моя Пасат AVF 5.5-131 ПД, от каква кола става плътният маховик ?


Потребителски аватар
piratcho
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 06 юли 2009 7:49
Автомобил: Passat B5 Passat B4 Golf Mk3
Двигател: 99AFN 95AFN 94ABS
Местоположение: България Бургас
Контакти:

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот piratcho » Вто 20 яну 2015 18:43


искам само да благодаря на всички колеги включи ли се в темата много е информативна помогна ми и днес благополучно подмених двумасовия маховик с твърд при положение че много хора ми казаха че няма да стане. Направих го с маховик 2-ра ръка от Ауди 2.0 и притескател с феродов и лагер от Ауди 2.0 16В на Закс като маховика закупих с всичките си му болтове и всичко си е наред. Целия КИТ излезе:
Маховик с болтовете - 60 лв
Закс комплект - 280 лв с някаква отстъпка иначе цената в различните магазини варира от 340 до 380 лв


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8433
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот samo_pechka » Вто 20 яну 2015 19:14


Идеално , да споделиш после как се държи сетъп-а . Тресене , има ли няма ли , ако - да , кога се усещат , при какво натоварване , събираме и такива мнения , да се знаят :th_up



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: sherif.bg и 38 госта