Каква трябва да е компресията при 1.6 TDI Golf / jeta

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
krisrs
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 28 сеп 2005 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Каква трябва да е компресията при 1.6 TDI Golf / jeta

Мнениеот krisrs » Вто 04 окт 2005 10:06


Хи на всички мислех да си взема 1.9 tdi golf 3 . но се спрях се на Jetta ili GOlf 2 1.6 TDI искам да знам само колко трябва да е компресията и дали когато изпушва 4ерно е добре мотора при рязко подаване на газ ? Искам да знам също ако някой знае колко трябва да е компресията когато мотора е добре,да знам по какви стоиности мотора не е добре ... Мерси предварително на всички ... :)




Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Вто 04 окт 2005 10:57


Не знам дали може да се мери компресията на ТДИ, на мен на времето ми казаха че на 1.9ТДИ не могат да мерят компресията ама знам ли ги..

А иначе подпушването - съвсем лекичко едва забележимо /не пушенето/ на сажди си е нормално при дизелите без филтър за тв. частици. Ела да ти покажа дизел на 30 000 как и той подпушва. Е вярно че трябва да се взираш но подпушва...

Иначе зимата 100% ще разбереш колко си улучил с дизела...

КАжи някакво инфо за колата може някой колега да ти помогне с избирането - кво да гледаш кво не.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Вто 04 окт 2005 11:06


wili98 написа:Не знам дали може да се мери компресията на ТДИ, на мен на времето ми казаха че на 1.9ТДИ не могат да мерят компресията ама знам ли ги..


Е защо да не може :roll: :roll: :roll:


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Вто 04 окт 2005 11:20


wili98 написа:....


Вили той човека пита за 1.6ТДИ.
Компресията трябва да е в границите на 26-34 бара. Под 25 не е препоръчително да взимаш.
За подпушването е съвсем нормално за турбо дизел като го настъпиш.


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Вто 04 окт 2005 11:34


Компресията е хубаво да е над 30.
За подпушването - нормално е, стига да не е много. Моя съвет е - вземи някой приятел, и го накарай да кара след теб. Той ще ти каже най-добре дали пуши, и колко. Нормално е да изпушва отвреме на време, но не много. Не е нормално да пуши стабилно при ускоряване, качване на баир и т.н.
Покарай я, докато загрее хубаво, даже може и перка да включи, загаси я и пийни някъде кафе за 20-ина минути. После я запали без да чакаш, и виж как ще запали. Трябва да запали лесно, в противен случай - лошо.
Огледай хубаво маркучите около турбото, ако можеш даже ги свали и огледай - нормално е да има съвсем леко омазняване, но не повече. При свален маркуч от турбото дай газ - трябва да усетиш налягането на турбината, и да видиш да не пръска масло.
Ако пуши бяло - може да е с пукната глава. Хвани маркуча за водата, и дай газ. Трябва да усетиш налягането на водата, но ако е прекалено, и маркучите са пред пръсване - със сигурност имаш пукната или най-малкото крива глава.
Друго не се сещам. Ослушай се как работи мотора. Като е студен е малко по-шумен (наподобява трактор :lol: ), но като загрее трябва да цъка тихо и равномерно, без никакви странни звуци.
И най-важното - запали свещичка за късмет :wink:


Потребителски аватар
krisrs
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 28 сеп 2005 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот krisrs » Сря 05 окт 2005 16:22


мерси на всички .... :) ако има нещо пак ще питам :oops:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта