Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Дида
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 2:36
Автомобил: VW Passat B3- B5.5 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Дида » Пет 20 яну 2023 21:41


Честно казано с тази кола големи проблеми сме имали и като ги оправим ми минава гнева. Още първите дни от обслужване и регистрацията и ни направи чалъм, тръгваш да я палиш и все едно чупи железа или нещо подобно и неможе да запали и така тръгнахме по мъките. Едни казваха (във Варна) скоростна, стартер и какво ли не, после маховик а и преплъзваше та сменихме съединителя с маховика и това продължи. Три години още ту го правеше ту не, докато не тръгнахме за Германия и и свърщи тока едвам се прибрахме без фарове и.... сваляме акомулатора да го зареждаме, а с какъв зор излиза и виждаме, че той е по- малко ампера от колкото трябва (за бензинова кола). Купихме нов и седем години не го е правила това, а толкова пари ме ръсеха, че това ме принуди да почна да си правя колата сама.

В понеделник ще видим друг майстор какво ще каже или по точно какво ще направи.




Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот NikMar55 » Съб 21 яну 2023 10:43


Клоежка, свалям ти шапка за уменията ти като механик, нещо нетипично за жена. Като чета си мисля, че много т.н. "механици" могат да се поучат от теб. Всеки е попадал на такива "майстори". Карах една Брава и си имаше каприз, понякога не искаше да запали, 3 месеца ходене по мъките. Бях раколачил и почистил всички възможи букси и пак греда. Случи се пак при един "майстор" в уж елитен сервиз и той човърка това онова и накрая пущината запали. На въпроса ми "какво й беше" отговора направо ме разсмя "ами незнам". Накрая сам намерих проблема. Имах един приятел, бог да го прости, инж. по двигатели, той ме научи най-напред да мисля и тогава да разглабям. Та неволята учи и помага. Успех!


Потребителски аватар
Дида
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 2:36
Автомобил: VW Passat B3- B5.5 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Дида » Съб 21 яну 2023 19:33


Благодаря! Наистина неволята учи, но и желание се иска.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 898
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот MamaMy » Нед 22 яну 2023 1:12


За много неща по колите вече се искат и условия. Само неволята на гола поляна, забравете. За един малко по-сериозен ремонт се наложи да докупувам инструменти за поне 50 лв. С инструментите които притежавам на предната си кола можех да направя почти основен ремонт. Две коли преди това ги разглобих до 0 и ги продадох на части. За следващата сигурно и наличното няма да стига до никъде.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8431
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот samo_pechka » Нед 22 яну 2023 13:51


Ако съм на колежката, стига да имам условия ( като знам къде се намира в случая ) бих взел един комплект компресомер за дизел . В ибей ги има и са евтини. Сама ще си измериш компресията на каляската, което никак, ама никак не е трудно . Аз като чета къде и какво пипаш, то компресията да я измериш , ще ти се стори фасулска работа . И с резултатите вече ще си решите , остава ли колата , ще се прави ли ( ако се окаже компресията добра и няма отклонения по цилиндри ) , друг мотор ли, друга глава ли и т.н.
П.п. ако се хванещ сама да я проверяващ, ако има нещо неясно или какъв е точно реда на проверката, ще те упътим . Само да кажа, че проверката се прави на развити свещи и се мери на мястото на свещта на всеки цилиндър . В комплектите има подходящи преходи и т.н. . Пак казвам не са скъпи и нищо плашещо като работа. Но меренето на компресията ( особено на коли с голям км.) е просто абсолютно зад. условие за елиминиране на проблем. И чак след това се продължава към решаването на проблема.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 674
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот railfan » Нед 22 яну 2023 17:04


И още нещо важно - ако се хване сама, много ама много внимателно да внимава с развиването на подгревните свещи, че една идея да предобриш усилието и се късат. С подходяща вложка - има специални за целта без много усилие се напъва, за да тръгне. Скъса ли се някоя, после мъката е жестока - или пипкаво навиване на резба и вадене, или цялата глава трябва да падне.
И после преди да се връщат е хубаво една по една да се проверят с директен + от акумулатора дали са читави и ако не са - нови. Желателно е да се сложи от онази специалната паста, която уж предпазва от спичане.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 898
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот MamaMy » Нед 22 яну 2023 21:00


За свещите си трябва лека ръка. Другия вариант е ударен винтоверт. Моите съм развивал много пъти на 4 дизела до сега на ръка и не съм имал проблем.


Потребителски аватар
Дида
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 2:36
Автомобил: VW Passat B3- B5.5 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Дида » Пон 23 яну 2023 2:51


Като цяло с двигателя изпитвам стах, затова по- добре да изчакам някой майстор да се захване с него. Тук с това записване на час за след 3-4 седмици ме изнервя тотално.
Ползвахме склада на шефа на мъжът ми, но не желая да прекалявам.


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот kukata_pasat » Пон 23 яну 2023 19:14


Колежке виждам че си от Варна а там се подвизава един много хвален майстор в форума с потребителско име Ifidik защо не се обърнеш към него (аз лично не го познавам)но много хора от района на Варна го хвалят.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 816
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Sonny_89 » Пон 23 яну 2023 20:12


Дида написа:Не сме в България иначе сме ползвали услугите на Иво.


Потребителски аватар
Дида
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 2:36
Автомобил: VW Passat B3- B5.5 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Дида » Сря 25 яну 2023 17:46


В събота ще разберем дали ще се окажа права. Може да се окаже, че е сменял здрава дюза.
Някой може ли да каже каква може да бъде причината на вагкома да не излиза ЧЕКА? При положение, че пуши би трябвало да светне и на таблото. До колкото разбрах чека е и за емисиите.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1937
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Danny boy » Сря 25 яну 2023 20:14


Ако дюзата е в границите - 2.8 до +2.8 на 13ти канал, и под 117 единици на 23 канал, чека няма да ти светне. Ще тресе, ще пуши, ще работи гадно,но не е заложено в логиката да те алармира.
Това не означава, че разпръсквача си върши работата-разпрашаването(атомизацията) добре.
То всъщност на тези дюзи се повреждат две неща,:
1.разпръсквача се износва(разбирай конуса на затварящата игла) , язви по нея и леглото и.Дозата започва да капе и да не затваря, пръска на струя през 5те отвора, не на мъгла както дезодорант.
Или не пръска през якой от отворите, поради запушване и натрупани нагари, изменение на кръгло то им сечение или размер, поради фините абразивни частици, които преминават заедно с нафтата под налягане и др. Всичко това води до пушене и не равномерно изгаряне в цилиндрите.
2. Електромагнитния клапан-износва се иглата на клапана и леглото в което уплътнява.В следствие не затваря плътно камерата, и не може да се реализира нужното налягане за да се произведе впръскване-около 2000-2500бара при нагнетяване
И при двете е механично износването и се вижда само под микроскоп.Аз съм ги виждал и е много фрапиращо, но не и с невъоръжено око.
Има и други фактори, но тяхното влиянение не е толкова голямо.
Та виждаш, че не е толкова елементарно и процеса не се свежда до работи или не, а как работи при различни натоварвания, температури и налягания. Комплексно е..


Потребителски аватар
Дида
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 2:36
Автомобил: VW Passat B3- B5.5 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Дида » Сря 25 яну 2023 21:05


Благодаря за подробния отговор! Защото в единия от сервизите се зачуди защо не го откривал с вагкома. Не намерих информация за моя случай освен, че хората търсят защо им излиза чека а аз защо- не :)


Потребителски аватар
Дида
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 2:36
Автомобил: VW Passat B3- B5.5 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Дида » Съб 28 яну 2023 21:22


Както написах излязох права, днес сменихме първа дюза и колата пушеше по- малко, след няколко километра и помен нямаше от пушека. Просто е трябвало "майстора" да знае какво означава дюза в (+ -), сменил е здравата дюза, а не неработещата.

НО възникна нов проблем с парното, с усилването на струята на по- силно да духа явно я заяла клапа (не отваря или не знам как да го обесня, духа леко). Буквално до ония ден работеше, може ли нещо да съм разкачила (сменях филтри и чистих какво ли не в отсега на мотора)?
Може ли също като сменях температурния датчик да е влязло въздух!?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12831
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 101ps AVB Много пуши

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 29 яну 2023 10:41


Съвпадение е. Възможно е радиаторчето да е запушено. Или клапите са приключили.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта