Passat B5.5 AVF ремонт на TDI-PD мотор

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
treniora
Мнения: 189
Регистриран на: Пет 30 юли 2010 15:21
Автомобил: Passat 3B5
Двигател: AJM
Местоположение: Златица

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот treniora » Съб 15 окт 2011 10:29


Dobromirski написа:Имате ли представа дали всички ПД са еднакви ? Имам предвид, има ли такива с различни порции, при един и същ електрически сигнал ? Да не би да са няколко модела ?


Сигурно се различават, дори и малко, но най-вероятно да!
Питай колегата - memberlist.php?mode=viewprofile&u=102848, той трябва да знае....




Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот pavlikianov » Съб 15 окт 2011 15:15


brum написа:Добре де, нали точно това те питах - тоя мотор палил ли е топъл преди.



Колега , мисля че ти отговорих че колата никога не е имала проблеми с паленето топла или студена преди. и все още си задавам въпроса защо се счупиха 3 дюзи ?


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот pavlikianov » Съб 15 окт 2011 20:47


Към момента искам да изразя специалната си благодарност към Добри(Dobromirski), толкова много усилия , старание и нерви положи по моята кола че честно казано не знам от къде ги извади и ме е срам че не съм му се отблагодарил подобаващо. Днес колата запали перфектно и след като я покарах се убедих че трансплантацията на нови стави на " куция кон " за момента е супер успешна. Дано всичко да е наред и занапред и със сигурност друг няма да пипа двигателя освен него в бъдеще.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот dlug » Съб 15 окт 2011 23:29


Имаш предвид нов софтуер ли? Какво по-точно се оказа решението?


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот pavlikianov » Нед 16 окт 2011 16:04


dlug написа:Имаш предвид нов софтуер ли? Какво по-точно се оказа решението?


Ами колега на предишната страница в темата е изписано доста!


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот ifidik » Нед 16 окт 2011 17:24


Dobromirski написа: вчера си загубих половин ден с тоя пасат.
Електрическата помпа, трябва ли да може да преодолее тандем помпата и при даване на контакт да превърти и да излезе нафта от маркуча за обратна нафта ?
и втори въпрос :
Имате ли представа дали всички ПД са еднакви ? Имам предвид, има ли такива с различни порции, при един и същ електрически сигнал ? Да не би да са няколко модела ?

явно не е била напразна загубата на деня :applause:
по първия въпрос:има клапан в резервоара който служи за тая работа.в смисъл, запушваш идващата нафта към двигателя и помпата разтоварва директно в резервоара.
2.при един и същ ел сигнал при различни разпръсквачи порцията ще е различна.модели да искаш :D


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот dlug » Нед 16 окт 2011 18:16


pavlikianov написа:
dlug написа:Имаш предвид нов софтуер ли? Какво по-точно се оказа решението?


Ами колега на предишната страница в темата е изписано доста!

Сори, изчел съм темата 3 пъти цялата, (вкл. поста на Добромирски), но съм пропуснал незнайно как точно пасажа с обяснението на софтуера :banghead:
От друга страна си карал с този софтуер и преди и си нямал проблем...дали може да се прецака от само себе си...и дали това може да е причината да се счупят 3 дюзи?


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот pavlikianov » Нед 16 окт 2011 19:46


Ами по принцип колата винаги е имала проблем с порцийте и разхода като цяло както и с едно тресене на мотора при набиране но винаги е палел. Нямам идея каква е причината за проблема с софтуера и с дюзите.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот pavlikianov » Пон 17 окт 2011 11:28


Да обобщя малко информация и впечатление след 100-тина километра каране:

-разход по борд компютър при скорост до 120-130 - 4,7-5,1 л/100 - нещо невероятно защото никога не съм го виждал под 6,9-7,3 до сега!
-порция на горивото 6,0!
-перфектно палене за сега и студена и топла!
-за вървенето - нямам думи!

Днес се убедих че откакто я карам тази кола аз само съм си мислел че карам кола, за всичко това искам да благодаря на колегата Dobromirski !!!


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот K » Пон 17 окт 2011 16:07


Тая помпа дюза как я излъгахте със 130 да дава 5/100? Да дойда и аз при Добромирски за някоя магия :)


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот pavlikianov » Пон 17 окт 2011 16:27


K написа:Тая помпа дюза как я излъгахте със 130 да дава 5/100? Да дойда и аз при Добромирски за някоя магия :)


Ами съмнявам се че това и е разхода реално въпреки че карането ми при тези показатели беше повече от пенсионерско с супер плавно натискане на газта и скорост не повече от 120-30 - е ,колега аз не съм ги поддържал през цялото време , ако някой знае пътя Плевен-Сомовит ще се сети че големи възможности за това няма, просто ми направи впечатление че преди не е падала до толкова колкото и културно да я карам! На връщане от Никопол до Плевен пътя позволява доста да се понастъпва и разхода ми не надвиши 6,5 което също е невероятно , абе дава ми разлика с над 2 литра по борд при различно каране - 1 реално да свали от предишния разход пак е нещо. А когато е на място ми показва по борд 0,6 л/100 а преди под 1,3 не е падала. Но това не е най важното - важно е че колата е както никога до сега. Не знам дали Добромирски може да ти направи магия но със сигурност ако имаш проблем може да ти го реши.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот dlug » Пон 24 окт 2011 22:31


Не знам дали е точното място да питам, но поне тук се обсъждаха доста неща за ПД...извинявам се на колегата че ползвам темата.
След всичкото четене разбрах, че синхронизацията на валовете трябва да е 0 градуса. Моята е -1.1 градуса. Има ли смисъл според вас да я отворя и да я правя на 0 градуса? Разход на място ми показва 0.4 л/ч От разхода не мога да кажа че съм недоволен (извънградско между 5,4 и 5,7 л/100, градско около 7 л/100), Стойностите на корекцията да дюзите не запомних точно (че аз нямам ВагКом и погледнах само за 3 мин. че майсторът при когото гледах много викаше mhihi ) но 2 от дюзите бяха на минус, другите 2 на плюс... и не около нулата, ами по-големи стойности. Дали ще се промени нещо положително при промяна на синхронизацията?
Става въпрос за колата от гаража, моторът е AVB


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот Andonov » Вто 25 окт 2011 7:07


Зависи от състоянието на мотора. Може да се променят към добре или към по-зле.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот pavlikianov » Вто 25 окт 2011 9:17


dlug написа:Не знам дали е точното място да питам, но поне тук се обсъждаха доста неща за ПД...извинявам се на колегата че ползвам темата.
След всичкото четене разбрах, че синхронизацията на валовете трябва да е 0 градуса. Моята е -1.1 градуса. Има ли смисъл според вас да я отворя и да я правя на 0 градуса? Разход на място ми показва 0.4 л/ч От разхода не мога да кажа че съм недоволен (извънградско между 5,4 и 5,7 л/100, градско около 7 л/100), Стойностите на корекцията да дюзите не запомних точно (че аз нямам ВагКом и погледнах само за 3 мин. че майсторът при когото гледах много викаше mhihi ) но 2 от дюзите бяха на минус, другите 2 на плюс... и не около нулата, ами по-големи стойности. Дали ще се промени нещо положително при промяна на синхронизацията?
Става въпрос за колата от гаража, моторът е AVB


Моята синхронизация след ремонта е 2.2 градуса а беше -0.5 преди , колата се държи много добре и не мисля да я пипам , пали перфектно и топла и студена , порцията на горивото е 5,6-6,0 при 819 оборота, разход на място 0,6 л/ч като имам някой постоянни консуматори след като запаля (ДВД, усилвател, парктроник , и други), среден разход след 500 км каране е около 6,3 л/100 а корекцийте на дюзите са в +/- 0,09 до 0,27 някъде. Няма тресене на мотора и мисля да не пипам нищо повече, ако нямаш проблеми те съветвам да не пипаш нищо.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19159
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ремонт на PD на мотор TDI AVF на Passat B5.5!

Мнениеот stefan4o » Вто 25 окт 2011 9:48


Като се сетя, че искаше да си правиш колата от кон - магаре с АФН... Честито, че сте я оправили. :drunk



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot], kukata_pasat и 43 госта