Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
golfar
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 20:58
Автомобил: Passat B6 Variant
Двигател: BKP
Местоположение: София

Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот golfar » Пон 24 дек 2012 10:56


Не знам дали темaта е за тук, ако решат модераторите да я преместят, смятам, че е полезна за всички с 2.0 TDI BKP мотор

Точно преди празниците, както си карам в Младост и колата угасна, светнаха лампи, съобщения и т.н.
Закарах колата в сервиз - диагнозата беше дюза на 4-ти цилиндър, направо ми се стъжни - януари 2012 сменях дюза на 2-ри цилиндър и ремонта излезе около 1000 лв
Както и да е, колата ми трябваше - планирах пътуване за Коледа, та започнах да разпитвам за варианти да я правя(бях чул, че ги ремонтират на Siemens скапаните пиезо дюзи).

На следващия ден ми звънна момчето, което ми прави диагностиката, казва ми, че е чул как в Порше имали политика да ги заменят за тяхна сметка точно тези дюзи, викам - да бе да, глупости (аз съм предубеден малко към Порше, но това е др. история).
Все пак обаждам се, обяснявам така и така, нещо можете ли да помогнете. Приемчика ми поиска номер на двигател, проверява нещо и ми казва, че било политика на VW на коли до 7 г. и 250 000 км безплатна подмяна на дюзите за този мотор, казва ми - докарайте колата (аз не можах да повярвам). Викам си, еми ОК -качих колата на пътна помощ и направо в Порше ЮГ, веднага ми направиха диагностика там - наистина дюза на 4-ти цилиндър. Разказах му, че януари съм сменял дюза на 2-ри цилиндър и е била купена от тях срещу връщане на старата, питат ме имаш ли документ - фактура или друго - аз обаче нямам(моя грешка).

Колата я оставих в сервиза към 10:00 сутринта, към 17:00 ми звънят от Порше ЮГ-колата ви е готова, освен 4-та дюза сменихме 1-ва и 3-та, въпреки, че са здрави, политика на компанията било, вече не слагали на Сименс пиезо дюзите, били на друг производител (мисля че са на Бош, дюзата, която съм сменил януари била такава). Новите дюзи не давали проблеми като тези на Сименс, били и с гаранция (нямат гар. карта или сервизна книжка - колата е в базата им данни)и т.н.
Уточнявам, че колата ми не е купувана от България и не е била в гаранция в България, вече направих около 900 км с новите дюзи

И така моя коледен подарък се оказа смяна на дюзите - направо още не мога да повярвам,а за смяната не платих нито лев, както се казва - по Коледа стават чудеса...

Последна промяна от golfar на Чет 10 яну 2013 12:00, променено общо 1 път.




Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот Aimbotfan » Пон 24 дек 2012 12:06


Радостни новини, колега. С пожелание за повече щастливи моменти и много безаварийни километри.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот gamble » Пон 24 дек 2012 13:48


Супер колега :) А тези Сименс дюзи само на BKP 2.0 TDI ли са? Някой знае ли какви са на 2.0 TDI BMP 2006 г. ?
Или как да си ги видя?


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот aliyatin.com » Пон 24 дек 2012 18:11


А сменят ли ги без да са повредени?Ако двигателя е ВКР-дюзи Сименс.Примерно колата е 2005г и не искаш да мине границата поне на километрите тъй като годините и стават над 7.


Потребителски аватар
niki79
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 13:56
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP
Местоположение: Монтана

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот niki79 » Пон 24 дек 2012 20:41


gamble написа:Супер колега :) Някой знае ли какви са на 2.0 TDI BMP 2006 г. ?

на този мотор са бошови :да:


ruslanmilev
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 12:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vidin

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот ruslanmilev » Сря 26 дек 2012 20:31


Всички обречени ти благодарим за информацията .Четири дюзи по 1300..!Късметлия!Жалко ,че започваме да отпадаме от играта!Повече от 7 год ,де. :lol: Весели празници!


Потребителски аватар
Лукавия
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот Лукавия » Чет 27 дек 2012 10:52


golfar написа:Не знам дали темета е за тук, ако решат модераторите да я преместят, смятам, че е полезна за всички с 2.0 TDI BKP мотор

Точно преди празниците, както си карам в Младост и колата угасна, светнаха лампи, съобщения и т.н.
Закарах колата в сервиз - диагнозата беше дюза на 4-ти цилиндър, направо ми се стъжни - януари 2012 сменях дюза на 2-ри цилиндър и ремонта излезе около 1000 лв
Както и да е, колата ми трябваше - планирах пътуване за Коледа, та започнах да разпитвам за варианти да я правя(бях чул, че ги ремонтират на Siemens скапаните пиезо дюзи).

На следващия ден ми звънна момчето, което ми прави диагностиката, казва ми, че е чул как в Порше имали политика да ги заменят за тяхна сметка точно тези дюзи, викам - да бе да, глупости (аз съм предубеден малко към Порше, но това е др. история).
Все пак обаждам се, обяснявам така и така, нещо можете ли да помогнете. Приемчика ми поиска номер на двигател, проверява нещо и ми казва, че било политика на VW на коли до 7 г. и 250 000 км безплатна подмяна на дюзите за този мотор, казва ми - докарайте колата (аз не можах да повярвам). Викам си, еми ОК -качих колата на пътна помощ и направо в Порше ЮГ, веднага ми направиха диагностика там - наистина дюза на 4-ти цилиндър. Разказах му, че януари съм сменял дюза на 2-ри цилиндър и е била купена от тях срещу връщане на старата, питат ме имаш ли документ - фактура или друго - аз обаче нямам(моя грешка).

Колата я оставих в сервиза към 10:00 сутринта, към 17:00 ми звънят от Порше ЮГ-колата ви е готова, освен 4-та дюза сменихме 1-ва и 3-та, въпреки, че са здрави, политика на компанията било, вече не слагали на Сименс пиезо дюзите, били на друг производител (мисля че са на Бош, дюзата, която съм сменил януари била такава). Новите дюзи не давали проблеми като тези на Сименс, били и с гаранция (нямат гар. карта или сервизна книжка - колата е в базата им данни)и т.н.
Уточнявам, че колата ми не е купувана от България и не е била в гаранция в България, вече направих около 900 км с новите дюзи

И така моя коледен подарък се оказа смяна на дюзите - направо още не мога да повярвам,а за смяната не платих нито лев, както се казва - по Коледа стават чудеса...


Весели празници адаш, новите дюзи са ти на Континентал ако не се лъжа :kissy:

aliyatin.com написа:А сменят ли ги без да са повредени?Ако двигателя е ВКР-дюзи Сименс.Примерно колата е 2005г и не искаш да мине границата поне на километрите тъй като годините и стават над 7.


Само ако са повредени- колата не пали и причината е в поне една от дюзите.
За двигател BMP не се предлага подобен ремонт, защото дюзите не дефектират по начина на bkp,bmr и т.н.


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот frec » Чет 27 дек 2012 14:25


какво им е различното на континентал дюзите? някакво подобрение ли са правили след сименс? доколкото знам проблема при сименските е изгаряне на пиезо елемента(дали поради износване или друго е въпрос), друго не им дефектира. след като сименс реално си провават бизнеса на континентал преди няколко години... Доколкото съм разпитвал няма и ремонтни комплекти за сименските, както масово навсякъде се продават ремонтни комплекти (гумички и болтове ) за бошовските.


Потребителски аватар
Лукавия
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот Лукавия » Чет 27 дек 2012 16:13


От ФВ се предлагат само - О-пъстените на дюзите и болтовете, които ги държат. Нищо друго. Като О-пръстените са скъпички около 60лв за дюза излизат.
Иначе какво са подобрили трябва да пишеш до Континентал, защото официално няма информация. Факт е, че тези на Континентал не горят.


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот borri » Чет 27 дек 2012 18:29


е то това е важното в крайна сметка,да не горят,а какво се сменили,само те си знаят :Mr Green Fun


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот frec » Пет 28 дек 2012 1:49


Лукавия написа:От ФВ се предлагат само - О-пъстените на дюзите и болтовете, които ги държат. Нищо друго. Като О-пръстените са скъпички около 60лв за дюза излизат.
Иначе какво са подобрили трябва да пишеш до Континентал, защото официално няма информация. Факт е, че тези на Континентал не горят.

а как се разбира дали дюзите са континентал или сименс - когато са си боднати в мотора. имат ли разлика в номерата ? На моите не видях някъде да пише сименс :)
номерата, които видях по моите са - 03G 130 073 M


Потребителски аватар
Лукавия
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот Лукавия » Пет 28 дек 2012 13:09


Да различен каталожен номер са, но не помня какъв бяха. Ако потърсиш ТПИ-то за дюзите на бкп в нета ще видиш, там пише вече и каталожния номер на дюзите, които са на Сименс и се вижда в монтирано състояние. Отстрани на черната пластмаса за буксата вместо Сименс вече пише Континентал, но се вижда най добре като е свалена.
Ето тука прочети пише стария и новия кат номер
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/ ... 269-2.html


MITKOOLOT
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 18 дек 2011 23:48
Автомобил: vw passat 3c2--b6
Двигател: BKP
Местоположение: olot,spain

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот MITKOOLOT » Съб 29 дек 2012 21:15


Здравейте,някой има ли информация за тези дюзи на мотор БКП рециклираните които ги слагат от ФВ по колко км. издържат.И да ли тези рециклираните са на континентал ,колата ми е на малко пове4е. от 7 год. и на 79000км. и преди 20 дена смених 4етвъртата дюза срещу 427 евро (в Испания сам за това ви пиша в евро).ремонта го правиха в друг сервиз не е на ФВ но дюзата е искаха от сервиза на ФВ срещу връщане на изгорялата на цена 328 евро и за труд 99 евро


Потребителски аватар
Лукавия
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот Лукавия » Нед 30 дек 2012 10:38


Да дюзите конкретно винаги са аустауш, т.е. връщаш старата и ти дават нова. Ако искаш да са запазиш старата цената обикновено е х2. Независимо дали ще върнеш старата ще ти дадат същата нова дюза. Верочно ползват някои от неизносващите се части от нея.
Имаш си 2 години гаранция щом си я купил нова с фактурата. Колко ще изкара знаят само тия дето са я произвели и дедо Господ.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat , 2007, BKP 2.0 TDI замяна на дюзи в Порше БГ

Мнениеот StS » Нед 30 дек 2012 11:01


Aimbotfan написа:Радостни новини, колега. С пожелание за повече щастливи моменти и много безаварийни километри.



Потресен съм - Това не мога да го повярвам че се случва в България! За Гърция знам, ама тук.... ШОК!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта