б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Цветомир Станевски
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 07 мар 2012 19:20
Автомобил: Passat B5.5 TDI
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Троян

б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот Цветомир Станевски » Пон 24 дек 2012 21:05


Добър вечер колеги , напоследък забелязвам от както се застуди, че маслото ми като го гледам на шиша се увеличи малко над максимума замина , маслото вече е за смяната защото почти станаха 10 000к , но според мен не е нормално да се увеличи , може да стане ако е заминала гарнитурата на главата и да меси с антифриза , но антифриза не се променя нивото му ... и не мога да разбера на какво се дължи това , някой да има идеи ?




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с маслото на б5.5 ТДИ

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 24 дек 2012 21:22


Ако не греша, според мен е от конденз (Майонеза по капачката ако имаш) тя се топи и става вода, и е нормално малко да се повиши нивото на маслото! Особено ако се кара на къси разстояния в града!
Но колко ти се е повишило нивото има значение, ако е с половин нокЪт не мисля, че е нормално! :?
При мен макар колата да е бензинова когато не съм я карал 2 дни и дръпна щеката за маслото, показва на половината, чак след 4-то вкарване и изкарване на щеката показва на 2-ро деление. Мисълта ми е, може да се заблуждаваш, че ти се е повишило нивото ако преди ти е показвала грешно (по-малко)


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот blade84 » Пон 24 дек 2012 21:35


Ако колата е помпа дюза може някоя дюза да е заминала и да пуска нафта в маслото. Как е цвета на маслото?


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот aliyatin.com » Пон 24 дек 2012 21:51


Колегата е прав!Със сигурност имаш изтърване на нафта в маслото.Смяна на -О пръстени!Помириши си маслото цветът няма да е променен кой знае колко.Минах я тази процедура успех дано главата да не е окопана много!


Потребителски аватар
Цветомир Станевски
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 07 мар 2012 19:20
Автомобил: Passat B5.5 TDI
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Троян

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот Цветомир Станевски » Пон 24 дек 2012 22:18


утре ще помириша шиша , но мисля че сам го мирисал и не миришеше на нафта ...

а за майонезата , както се изрази колегата нямам под капачката :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8419
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот samo_pechka » Пон 24 дек 2012 23:18


Ами то няма мн варианти за повишеното ниво на масло в картера.Избягваме варианти от типа : смачкан картер, "набита" пръчка за нивото на маслото. Какво остава : гориво или антифриз да влиза в маслото и да се качва оттам нивото му. При ПД мотори е характерен признак - влиза през пръстените на дюзите нафта в двиг.масло и го разрежда.Почни от там ( щом няма спад на антифриз , както и характерните за това смесване белези)


Потребителски аватар
Цветомир Станевски
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 07 мар 2012 19:20
Автомобил: Passat B5.5 TDI
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Троян

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот Цветомир Станевски » Пон 24 дек 2012 23:46


сега ходих да помириша шиша на 100% сам сигурен че не мирише на нафта , неможе ли както каза колегата да е конденз , и плус това и на другата кола загледах и на нея малко се е повишило а тя даже не е VW :)


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот blade84 » Вто 25 дек 2012 10:06


Цветомир Станевски написа:сега ходих да помириша шиша на 100% сам сигурен че не мирише на нафта , неможе ли както каза колегата да е конденз , и плус това и на другата кола загледах и на нея малко се е повишило а тя даже не е VW :)

Как стават тия работи бре, повечето все си доливаме по малко масло а ти ще трябва да отливаш :063:


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8419
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот samo_pechka » Вто 25 дек 2012 10:19


Цветомир Станевски написа:сега ходих да помириша шиша на 100% сам сигурен че не мирише на нафта , неможе ли както каза колегата да е конденз , и плус това и на другата кола загледах и на нея малко се е повишило а тя даже не е VW :)

Съмнявам се да е конденз, па и бая ще е и този случай няма начин , да не си "покаже" че е вода в маслото ( придобива цвят на боза). А др.кола каква е ? Случайно да е бензинова ?


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот aliyatin.com » Вто 25 дек 2012 11:30


samo_pechka написа:
Цветомир Станевски написа:сега ходих да помириша шиша на 100% сам сигурен че не мирише на нафта , неможе ли както каза колегата да е конденз , и плус това и на другата кола загледах и на нея малко се е повишило а тя даже не е VW :)

Съмнявам се да е конденз, па и бая ще е и този случай няма начин , да не си "покаже" че е вода в маслото ( придобива цвят на боза). А др.кола каква е ? Случайно да е бензинова ?

В заглавието пише че е Б 5.5 ТДИ-според мен е ПД131кс.-колегата да каже!Няма помпа дюза която да не харчи изобщо масло.Моята въпреки че не харчи и доливам около500гр на 10000км.А когато взе да се вдига мина максимума :horror: Така че колегата да кара и да го проверява да не бърза да го сменя.Ако продължи да качва нивото то нестава за един ден тогава ще си смени О-пръстените на дюзите и маслото едновременно!П.П Печка-сега видях че питаш за другата кола! :lol:


Потребителски аватар
Psychopath
Мнения: 62
Регистриран на: Съб 29 ное 2008 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот Psychopath » Вто 25 дек 2012 21:51


Явно на различни места го мериш нивото на маслото и те заблуждава.


Потребителски аватар
Цветомир Станевски
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 07 мар 2012 19:20
Автомобил: Passat B5.5 TDI
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Троян

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот Цветомир Станевски » Вто 25 дек 2012 22:46


Колеги нивото не се променя стой си малко над максимума можеби 1 сантиметър , иначе есента го проверявах последно беше на максимума , доколкото за другата кола тя е опел омега 2.5 тдс моторите на бмв ... утре ще се обадя на един майстор дано не е много голям проблема , благодаря за помоща все пак колеги . :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8419
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот samo_pechka » Вто 25 дек 2012 23:28


Един сант си е поне 600-700 грама горница :!: доста е , със сигурност не ми се види да е конденз или вода(антифриз) - щеше да стане на боза маслото :!: Друго е и е най-вероятно да е нафта , сериозни мерки вземи , рискуваш кофти ремонт по турбото, маслото му пада вискозитета и оттам се скапва мазането ..
А на ТДС-а погледни за "пикаеща" дюза - щом и там се дига нивото...


Потребителски аватар
Цветомир Станевски
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 07 мар 2012 19:20
Автомобил: Passat B5.5 TDI
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Троян

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот Цветомир Станевски » Вто 25 дек 2012 23:41


да утре утивам на майстор да я види , иначе за тдс имаше проблем с дузата испускаще нафта ама я смених предо около месец два , ще оправим проблемите някак , благодаря :)


Потребителски аватар
Цветомир Станевски
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 07 мар 2012 19:20
Автомобил: Passat B5.5 TDI
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Троян

Re: б5.5 ТДИ проблем с нивото на маслото

Мнениеот Цветомир Станевски » Сря 26 дек 2012 16:11


Колеги , има малко нафта в маслото ще я правя но майстора ще работи след нова година , може ли да ми кажете колко ще ми излезе долу горе този ремонт , и ако ми се наложи да я карам сега (градско късо разтояние ) може ли да му стане нещо на мотора , мерси предварително :)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], boichopavlov и 38 госта