Проблем с главата на пасат 6

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот goroton » Пет 11 окт 2013 10:30


Колеги,
колата ми е Пасат 6 2.0 ТДИ 140 к.с. 4motion, моята глава е от проблемните v130 за съжаление разбрах за това, чак след като я купих преди няколко месеца.Започна да губи антифриз (всеки пробег от 400 км загубата е различна в завизимост от това колко я натискам/юркам) - средно около 350мг. на 1000 км. Почнах от най-евтините предположения, като минах през надуване на охладителната система на колата (не са радиатор, разшир. казанче. капачка ..т.н.), смених фланеца (от който сълзеше малко), изолиране на ЕГР охладителя и се спрях преди отварянето на главата. Никакви други симптоми нямам освен загубата на антифриз, не надува маркучите, нама изгорели газове в разширителния съд, няма пушене през ауспуха, няма проблеми с вървенето. Единственото ново е, че от месец започна да ми свири турбото от 1800 оборота нагоре (то е сменяно и още е в гаранция), но от фирмения сервиз ми казаха, че това не трябва да ме притеснява и не е достатъчно основателна причина за да ми ремонтират или сменят турбото.

Затова и искам да се посъветвам с вас за това какво ме очаква, вече го направих в друг форум, където темата беше за спукани глави на мотора, който имам - 2.0 ТДИ. Повечето мнения бяха, че ремонта е абсолютно належащ.
Та питах предишния собсвеник, дали е забелязал, че му губи антифириз, на което той ми отговори, че от 2 години е така или вече около 90 000км (колата е на 6 години). Аз я карам вече 4 хил. километра, належащо ли е да се отвори главата и да се прецени дали може да се завари, смени с друга и т.н? Тоест какво би станало, ако продължа да си карам и продължа да губя антифриз през изпускателния к. директно в ауспуха ? Колата е издържала 90 000 км, с този проблмем. Предишния собственик ми го каза, а сервизната книжка го доказа със смяната на фланец, ЕГР, капачка на разш. съд, в рамките на 2 години назад. Това показва, че продавача не лъже. Пък и за кво да лъже като вече се е отървал от пасатора. От Порше ми казаха (колата е подържана там), че може спокойно да си я карам и така. Били микропукнатини, които се затварят като загрее колата и че антифириза се изпарява през ауспуха. Като ако не се появи нова пукнатина, тази не била фатална. За момента за 2 години и 90 000км.те са прави. Знам че, малко се получава хвърляне на боб, кога ще се напълни буталото с антифириз и няма да запали, но при положение, че нямам никаква друга симптоматика и колата си върви трябва ли наистина да и отвовя главата и да се вкарам ли във филма с двата крака.

Благодаря ви за отоговорите предварително. :love.vwclub




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот phantom_ » Пет 11 окт 2013 16:29


По принцип най добре да си смениш главата,но това ще те вкара в един много голям и скъп ремонт!Моят съвет е ако нямаш много належащо далечно пътуване с тая кола извън България по добре си я карай така.Ако започне да става по зле положението така или инъче ще я ремонтираш.Пробвал ли си някоя добавка за запушване на течове?Може и да помогне в случая с толкова малка загуба на антифриз,а и щом не надува маркучите и няма газове може и да има успех.


goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Re: Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот goroton » Съб 12 окт 2013 13:11


Точно така. Няма да излизам с нея извън БГ, със сигурност.
Иначе добавкаа :gruebel чувал съм много противоречиви мнения. Можело да стане и по-зле, та понеже нямам изградена позиция по въпроса не съм слагал досега. Ще се консултирам и с други майстори :th_up


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот borri » Съб 12 окт 2013 20:02


колега по добре не слагай добавки щото после може :banghead
най добре се подготви за смяна да ти е мирна главата после :th_up


goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Re: Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот goroton » Сря 16 окт 2013 21:41


Заварката, вариант ли е за теб? В моя случай (глава v125), се получават често пукнатини на изпуск. к.и съответно често се предлага да се направи заварка. За съжаление не съм попадал на някой колега, който е правил подобна заварка за да го провера колко време му е издържала заварката. Някакви идеи...


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот vasko__2 » Пет 18 окт 2013 12:31


Заварката държи няма проблем. А това с номера на главата дали е проблемна (v-125 и т.н.) не е вярно.


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот vulkana » Пет 18 окт 2013 13:51


Колега аз имах стария пасат 2000г. помпа дюза,и той по същия начин губеше антифриза,майсторите казаха ,че е глава но не е проблем да се кара и така.Антифриза го губеше предимно извънградско при по голяма скорост и натоварване.Та с тази кола със всичкия си акъл ходих така чак до Италия и се върнах,с мотането там ,че си търсих кола и навъртях грубо 4000км.единственото неудобство беше че доливах вода от време на време.След всички тия приказки моето скромно мнение е да не пипаш колата.
П.П. Между другото и аз си купих Пасат В6 4Motion.Поздрави.


Потребителски аватар
Steels
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:59
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот Steels » Пет 18 окт 2013 13:59


Още един в клуба с проблем в главата. :drunk


goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Re: Проблем с главата на пасат 6

Мнениеот goroton » Пет 18 окт 2013 14:45


Колега Вулкана,
и аз така го мисля. На този етап, няма да я пипам главата, докато не се появят и други симптоми и мизерии..пушек от ауспуха, по-голяма за губа на антифриз и разбира се ако почне да надува охладителната система.

Мерси за мненията на колегите :love.vwclub



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта