B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Slizer
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 10:12
Автомобил:
Двигател:

B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Slizer » Сря 29 окт 2014 14:03


Здравейте,

От доста време си мисля, че гори повече от колкото показва по борд компа, обаче все си казвах - внушаваш си. Водих я при Ники за друг проблем, той каза да я засека по резервоар пълни-пълно и така. Ситуацията е следната - колата в момента не е при мен, но казах докато пътува да я засекат (по резервоар) и преди малко ми се обадиха - 20л за 273км (7.3/100) при отчитане от борда 5.1/100, което си е едно 30-40%. Като стигне до мен (след Коледа) ще я заведа при Ники, но дотогава някакви идеи ???

Passat B6 CR 170ps 2008 DSG

п.с. колата се кара доста кротко така че около 5 наистина си мисля че трябва да е разходът




Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Founder » Сря 29 окт 2014 14:37


Здравей. Пак навлизате в едни теми за разхода на гориво , пак ще има надлъгвания и тем подобни теми , изказвания ....
Пич извинявай за това , че съм директен ама покажи ми един автомобил 170 к.с със автоматична скоростна кутия , тежащ 1500-700 кг да гори по книжка 5 литра / 100км и повече нито един коментар няма да напиша! Стига се излага честно ти казвам , сега ще има много коментари от рода ама моята кола е 150 коня , 170 коня гори 5-6 литра ...... Аз не карам цял живот дизели и не знам как горят , до сега в ръцете ми са биле ( опел корса 1.5 Д 65* , ВВ Венто 1,9 ТДИ 90к.с, ВВ поло 1,9 ТДИ 110, ВВ Пасат 1,9ТДИ 131, Мерцедес Ц 220 ЦДИ 150к.с, ВВ поло 1,4 ТДИ 75 маи бяха , Пасат 1,9 ТДИ 110к.с , Ситроен Ц 3 1.4 ХДИ ... и какво ли още не съм карал ) Стига с тези глупости 5 литра на 100... Колкото БМВ гори под 8 литра толкова и пасата ти гори 5 литра !

Между другото , във ФБ рекламират много простотии за сваляне на разхода , вземи си купи едно такова и от 5 литра даже автомобила ти може да ти и връща по 3 литра на всеки 100 км. , така разхода ти от 5 литра ще стане 2 литра ;)


Volkswangel
Мнения: 615
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Volkswangel » Сря 29 окт 2014 15:01


А бе, тия дизели да не ги карате на вдигната ръчна.... :mhihi, и сега сериозно, тази разлика може и да се появи от шмекериите по бензиностанциите.
Наливат ти по-малко, а отчитат повече за да ти изстържат кожата. Нещо да ви учудва в тая държава?! А въпросния Пасат ако се кара с повече от 120км/ч по магистрала, ще лапа не 7,3 ами и башка.


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот red.devilll » Сря 29 окт 2014 15:23


Напълни резервоара до горе и си сложи 20-30л нафта в шишета от минерална те не лъжат.Пред вас допълни резервоара до горе като го обезвъздушаваш и бутончето и след определен период от км.Го напълни пак до горе но с нафтата от тубите(там поне знаеш колко е-няма лъжа няма измама) и ще разбереш реален разход.И да не лъжат по бензиностанциите пак може да даде разлика в зареденото гориво.Ако едната има по-силно налягане от другата пяната е повече и изключва пистолета


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Piqndurnik » Сря 29 окт 2014 15:46


Volkswangel написа:... и сега сериозно, тази разлика може и да се появи от шмекериите по бензиностанциите...

И на мен така ми се струва. Моята показва сравнително точно - разликата е 0,1-0,2.

От друга страна, ако колата е вече на половин милион километра, може би е възможно(не го твърдя) дюзите да впръскват малко повече гориво и от там да идва разликата.


Slizer
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 10:12
Автомобил:
Двигател:

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Slizer » Сря 29 окт 2014 16:10


Founder написа:Здравей. Пак навлизате в едни теми за разхода на гориво , пак ще има надлъгвания и тем подобни теми , изказвания ....
Пич извинявай за това , че съм директен ама покажи ми един автомобил 170 к.с със автоматична скоростна кутия , тежащ 1500-700 кг да гори по книжка 5 литра / 100км и повече нито един коментар няма да напиша! Стига се излага честно ти казвам , сега ще има много коментари от рода ама моята кола е 150 коня , 170 коня гори 5-6 литра ...... Аз не карам цял живот дизели и не знам как горят , до сега в ръцете ми са биле ( опел корса 1.5 Д 65* , ВВ Венто 1,9 ТДИ 90к.с, ВВ поло 1,9 ТДИ 110, ВВ Пасат 1,9ТДИ 131, Мерцедес Ц 220 ЦДИ 150к.с, ВВ поло 1,4 ТДИ 75 маи бяха , Пасат 1,9 ТДИ 110к.с , Ситроен Ц 3 1.4 ХДИ ... и какво ли още не съм карал ) Стига с тези глупости 5 литра на 100... Колкото БМВ гори под 8 литра толкова и пасата ти гори 5 литра !

Между другото , във ФБ рекламират много простотии за сваляне на разхода , вземи си купи едно такова и от 5 литра даже автомобила ти може да ти и връща по 3 литра на всеки 100 км. , така разхода ти от 5 литра ще стане 2 литра ;)


Предния пасат беше ПД 131, гореше точно колкото показваше (5-6). Виждам явно че си против ниските стойности, но както казах КРОТКО каране - 90 извънградско.
А относно въпроса "покажи ми един автомобил 170 к.с със автоматична скоростна кутия , тежащ 1500-700 кг да гори по книжка 5 литра / 100км " , ами всички дизели след 2005 със сходни характеристики горят толкова при 90 извънградско на най-горна предавка :)

red.devilll написа:Напълни резервоара до горе и си сложи 20-30л нафта в шишета от минерална те не лъжат.Пред вас допълни резервоара до горе като го обезвъздушаваш и бутончето и след определен период от км.Го напълни пак до горе но с нафтата от тубите(там поне знаеш колко е-няма лъжа няма измама) и ще разбереш реален разход.И да не лъжат по бензиностанциите пак може да даде разлика в зареденото гориво.Ако едната има по-силно налягане от другата пяната е повече и изключва пистолета


Ще пробвам.

Piqndurnik написа:От друга страна, ако колата е вече на половин милион километра, може би е възможно(не го твърдя) дюзите да впръскват малко повече гориво и от там да идва разликата.


Колата уж е на реални 180к, внесох я от Германия. 2 от дюзите са с минимални отклонения (пренебрежими).


Volkswangel
Мнения: 615
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Volkswangel » Чет 30 окт 2014 9:56


В подкрепа на моя пост по-горе, снощи имаше репортаж по телевизията за нередностите по бензиностанциите. Ами 10г. не е имало никакъв контрол, нито за качествата на горивата, нито за количествата, които се изливат в нашите резервоари. А ние какво искаме - да ни сложат толкова, колкото си плащаме!? Колко сме наивни! И после що компютъра отчита едно, пък на практика излиза друго.Дори и да ти налеят съответното количество, каква е гаранцията, че не е разредено и пълно с какви ли не глупости.


Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Founder » Чет 30 окт 2014 11:00


А относно въпроса "покажи ми един автомобил 170 к.с със автоматична скоростна кутия , тежащ 1500-700 кг да гори по книжка 5 литра / 100км " , ами всички дизели след 2005 със сходни характеристики горят толкова при 90 извънградско на най-горна предавка :)

Да всички дизели влизащи в категорията на хетчбек , с обем на двигателя по-голям от 1,4 , всички с турбо компресори било то TDI , HDI , CDI горят толкова , автомобил 1700 тона и то с АВТОМАТИК (вдигащ 1-1,5 литра) няма как да достигнеш 5 литра /100км не с 90км/ч ми и на надолнище да караш пак няма да ги стигнеш !
Аз сигурно не карам в момента Пасат Б5.5 130к.с и не му знам разхода , мога да го докарам до 5.5 мога да го докарам и до 9 литра и не е АВТОМАТИК .... И сигурно нямам 2-3 приятели с разновидностите на този модел пасат и не знам как им горят колите , същия пасат 130 к.с цвета му е различен от моя и е автоматик 6.5л много рядко мааааааааааааалко под 6.5 ! А дето ми хвалиш 2005година ми пасата ти е с умрелия двигател , които няма нищо различно от на пасат Б 5.5 2.0ТДИ 140к.с (или не си чувал че и те го имат) с тази разлика от на ауди моторите 2.0ТДИ 140к.с е това , че на Пасат слагат и слаби турбини от там ти идва разхода .... Няма какво да ти навлизам в темите и размислите ти , няма какво да ти обяснявам , дръж си на твоето ! (на мен когато не ми е ясно нещо имам един комшия , които работи с Бразел от доста години , момчето доста разбира , ходя при него питам , интересувам се , не цапам и не драскам тъпотии....). Аиде със здраве , навлизайте си в темата с надлъгване за горивото .... Аз повече няма да се обаждам , то и без това всеки гледа да си напише колко му гори колата и колко е доволен от нея .......


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот skromnia1970 » Чет 30 окт 2014 15:40


Да вметна-става въпрос за DSG и ръчна ск. кутия на две октавии с един мотор и еднакви параметри.2007 г.с еднакви гуми,като размери.Тръгват в една посока/служебни коли и пътуват до летище да вземат гости на предприятието/.Минават едни и същи км при приблизително еднаква скорост.По борд компютър DSG-то дава по-нисък разход с 0.4 л/100 км от ръчните скорости.
Пак ПОВТАРЯМ-това е по борд.Но нали затова е сложен,би следвало да му се доверяваме.Надявам се не съм опетнил темата.


Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Founder » Чет 30 окт 2014 16:07


Ай стига уе ..... Навсякъде ИНЖЕНЕРИТЕ си казват мнението и думата относно разликите в разхода на гориво при АВТОМАТИК и РЪЧНА , вие българите със средно образование оборвате техните тези и твърдения !!!Ей това никъде го няма по света !!!! Край на моите мнения , явно няма смисъл да се пише във форуми пълни с хора , твърдящи на тяхното си ..... Тръгвали 2 шкоди ,абе пич казах ти един автомобил можеш да го накараш колкото му пише по книжка да гори(примерно 5 литра) , същия автомобил можеш да го накараш и 10 литра да гори ......... ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА ЗАД ВОЛАНА !!!!!!!!!!!!!!! Биле минали едни и същи километри , абе еййййй ти на кои свят си ???? Аре карай тоз автомобил на 2ра скорост със 50км/ч и карай другия на 4 та с 50км/ч - кои ще гори по-малко ???? Ей убиваш ме със сравнения и разсъждения !!!!
КРАЙ, ТОТАЛЕН КРАЙ !!!!


Slizer
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 10:12
Автомобил:
Двигател:

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Slizer » Чет 30 окт 2014 18:27


Май наистина трябва да спреш да пишеш :)

Най-малкото че не четеш/не рабираш какво пиша :) (по-скоро не разбираш :) )

Написал съм 2.0 tdi CR 2008 DSG (подсказка - прочети на какво е съкращение CR и как работи DSG и не ми казвай че знаеш, защото в предните ти постове личи колко си подготвен)

А това, че някой не може да си докара колата до разхода по книжка - или колата му не е технически изправна или не може да кара. Навъртяните километри могат да окажат минимално влияние при коли до 10 год възраст, които са технически изправни.

От тук нататък ще игнорирам твоите постове, защото не е това смисълът на тази тема. Целта е да споделим опит и ако някой е имал подобен проблем да каже.


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот дърт милиционер » Чет 30 окт 2014 18:51


Вярно е че по бензиностанциите лъжат....Бях на зор и отидох на Шела /до Цент. гробища в София/. Купих туба от 5л. и я заредих до горе с.......6.123л................ Нямам думи. На 5л. лъжат със 1.123литра....Извиках момчето и го попитах това дали е вярно или сънувам. Той смутено ми каза че сигурно тубата ми била се разширила от бензиновите пари.....Казах му че тубата сега я купих от тях.....Горкия се скри в някаква стая .....от срам . Лъжат мошенниците яко. Апропо , карах доста години служебно Пежо 307/голям боклук/ , та борд компа все показваше по малък разход от реалния. Колко разправии съм имал с шефа на транспорта докато накрая я замерихме и ги убедих че разхода е доста по голям . Всички големи авто корпорации лъжат и рекламират ''НИСЪК РАЗХОД''. Скоро четох по билбордове на Инфинити - шест цилиндрова ламя ....а разход 4.5л/100. Голям смях. Абе дъртото ми Поло 1.4 дизел харчи повече от тази ламя.Рекламата е голяма работа.....само за наивници и шматки. Аз лично вярвам само на стандартното замерване - с 20л туба и като стигне до капачката - меря остатъка в тубата с литър и половина шишета. Тегаво е , но се прави само веднъж и не се тормозя повече. На бензиновите колонки не вярвам.


Volkswangel
Мнения: 615
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Volkswangel » Чет 30 окт 2014 20:05


Founder написа: един автомобил можеш да го накараш колкото му пише по книжка да гори(примерно 5 литра) , същия автомобил можеш да го накараш и 10 литра да гори ......... ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА ЗАД ВОЛАНА !!!!!!!!!!!!!!!

:th_up


Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Founder » Чет 30 окт 2014 22:37


Дам не съм видял единствено годината 2008 , хванах се за това че каза всички дизели след 2005 г и си помислих , че пасата ти е 2005 което го прави коренно различен от 2008г , моя грешка . Относно DSG знам как работи , знам как работят повечето автоматици .Знам какво е и съкращението "CR" .
Един от колега ти го е написал точно , ясно и четливо ..... От както ти го е написал това за 5 литровата туба , аз пробвах с шише 3 литра от сок , напълниха ми го 3,432 литра ;) и ми обясниха , че това е пяната на нафтата и пистолета го прави под налягане и когато е в шише така ставало .... Аз отвърнах ми в резервоара ? от 50 литра 7-10 литра пяна ли има ? След което мълчание и си отиде човека .... Бензиностанция - Гранит


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: B6 CR голяма разлика разход комп/резервоар

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 01 ное 2014 1:04


DSG по същество е ръчна кутия о няма хидротрансформатор които да увеличава разхода.
Разход се засича на почти цял резервоар защото само от разликите в гърловината и температурата правят едни 2-4 литра което на 270 км си е над литър на сто разлика. Ако и бензинджията натисне копчето за обезвъздушаване с цел да направи оборот ето ти още 3-4 литра :c020



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта