Touran 1.9 TDI 2006 г. проблем при плавно ускоряване

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
dakiss
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 12 ное 2013 11:05
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Touran 1.9 TDI 2006 г. проблем при плавно ускоряване

Мнениеот dakiss » Нед 27 дек 2015 12:37


Здравейте колеги,
Изчетох си очите, но не намерих за такъв проблем и ако има извинявайте за повдигането на нова тема.
Проблема е следния.
При студен двигател почти не се появява, но при топъл дори гасне при потегляне на равно, ако не се подаде газ.
При подаване на газ за плавно ускоряване се чувства едно забавяне и ако се задържи така газта, отзад почва да пуши като крематориум. Ако се подаде рязко газ няма проблем и си ускорява без пушеци.
Няма проблем при празен ход и двигателя си работи тихо и нормално.
При движение с автопилота се появява пак същото когато трябва с лека газ да си задържи скоростта на лек наклон на изкачване, а на по-големите баири не се появява, като в началото почва да пуши и после рязко потегля без пушеци повече.
Може така да ми се струва но след смяна на масло проблема по-малко си личи поне на студен двигател.
Според мен проблема е, че не достига въздух на двигателя, като май турбото оправя нещата, а и повечето подадена газ отваря нещо и пуши защото подаденото гориво не може да изгори при липса на достатъчно въздух.
Не ми показва никаква грешка на компютъра. И с кабела го гледах, но .... може да не съм гледал това което трябва.
Имам съмнение за тоя дросел или както е там непосредствено след въздушния филтър, който май прави допълнително пускане на въздух с увеличаване на сечението като отваря за да мине повече въздух.
Питам ако някой се сблъсквал с такъв проблем да сподели.
Ако бях джигит нямаше да е проблем, но и не искам да правят пълна дисекция на колата ако е нещо дребно.




Потребителски аватар
dakiss
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 12 ное 2013 11:05
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем при плавно ускоряване при Touran 1.9 TDI 2006g

Мнениеот dakiss » Вто 26 яну 2016 13:18


Здравейте отново,
Явно май никой не се е сблъсквал с нещо подобно и да допълня наблюденията си.
Същото ще е ако двигателя има две степени за подаване на въздух /което може и така да е - не знам/ като при подаване на газ едната степен не отваря и не влиза въздух, а при подаване на още газ идва времето да отвори втората степен и колата тръгва с ряз и вече без да пуши.
Съмнява ме да е от турбото, че и при ниски и при високи обороти го прави това при подаване на малко газ.

По всяка вероятност е недостиг на въздух към двигателя ...... затова пуши, но защо нищо не показва компютъра на колата не знам.


Lyvcheto
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 10 ное 2012 22:59
Автомобил: Vw Golf Mk5
Двигател: Bkd

Re: Touran 1.9 TDI 2006 г. проблем при плавно ускоряване

Мнениеот Lyvcheto » Пон 08 фев 2016 21:33


не съм сигурен и не съм запознат с какво турбо е, но може да е зацапана геометрия.


Потребителски аватар
okti_1
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Touran 1.9 TDI 2006 г. проблем при плавно ускоряване

Мнениеот okti_1 » Вто 09 фев 2016 18:43


Направи една диагностика вместо да гадаеш.
При нея ще се види къде е проблема на колата.


Ivo_
Мнения: 720
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Touran 1.9 TDI 2006 г. проблем при плавно ускоряване

Мнениеот Ivo_ » Чет 11 фев 2016 0:02


Проверете EGR клапана. Той отваря и затваря при различен товар и обороти на двигателя. Пушека също може да идва от неправилно работещ или неработещ клапан.


Потребителски аватар
dakiss
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 12 ное 2013 11:05
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Touran 1.9 TDI 2006 г. проблем при плавно ускоряване

Мнениеот dakiss » Сря 17 фев 2016 20:27


Здравейте, не е от турбото защото си ускорява много добре и без да пуши ако се даде повечко газ.
На място също работи устойчиво и без да тресе.
Проблема се появява само при подаване на малко газ като в началото дръпва, но после се усеща забавяне и почва да пуши ако задържа така педала, но ако го натисна спира да пуши и дръпва.
Нито компютъра нито диагностика на място не показаха проблем и вероятно трябва да е в движение, но ще търся какви стойности трябва да имат нещата свързани с този проблем. Ако някой знае ще съм му благодарен и на линк, че все още не съм намерил за Турана.
EGR клапана доколкото съм чел прави неравномерна работата при празен ход, а при мен такова нещо няма.
Интересното е, че след смяната на маслото се пооправи и не пропушва винаги, а когато си реши :)
Преди смяната на маслото дори гаснеше при нормално потегляне и трябваше повечко газ за да не ме сбъркат с начинаещ шофьор.
Не знам дали с времето сама ще се оправи както е почнала, ама ако има съвети ще съм благодарен.


Потребителски аватар
petiaivanova12
Мнения: 162
Регистриран на: Пет 21 авг 2009 12:17
Автомобил: SEAT ALTEA XL 2.0TDI
Двигател: BKD 2008
Местоположение: sofia

Re: Touran 1.9 TDI 2006 г. проблем при плавно ускоряване

Мнениеот petiaivanova12 » Вто 23 фев 2016 10:06


DPF,KATALIZATOR,Провери !!!


Потребителски аватар
dakiss
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 12 ное 2013 11:05
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Touran 1.9 TDI 2006 г. проблем при плавно ускоряване

Мнениеот dakiss » Пон 07 мар 2016 14:20


Здравейте колеги,
Не знам на какво се дължи, но колата се оправи сама .... по-точно смених свещите ако има връзка, че 2 бяха изгорели, с добавки за горивото и с добавка за дюзите и със 140 км по магистралата което е 3000 оборота до Пловдив и обратно. До сега след 1000 км от пиковото зацикляне и с голямото пушене отзад при подаване на плавна газ проблема се получава понякога и много рядко, но сравнимо с преди си е нищо работа.
Надявам се, че след още 1000 км и помен няма да има от проблема, като двигателя си спести дисекцията от майсторите.
Четох че 1 литър бензин на пълен резервоар помагал за такива случаи, ама не съм пробвал, че и с добавките явно пак става.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта