Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Bliznakow
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 18 авг 2022 9:06
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател:

Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот Bliznakow » Сря 13 сеп 2023 18:45


Здравейте! Замина ми двигателя и съм решил,че ще слагам 1.9 тди асз на 1.9 тд ааз
И имам няколко въпроса ще стане ли двигател от Г4 а3 или от сеат Ибиза без да се преравят тампоните.
Другото където е дали моята скоростна кутия ше стане на тдито (временно)
И ще ми трябва ли цяла инсталациия моторната или ще може да се преправи моята




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8447
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот samo_pechka » Сря 13 сеп 2023 19:20


Купувай друга кола бате. Ще садиш мотор+ карантия ПД на Г3 , поне да беше Г3 ТДИ, то AAZ....
Един голф 4 с тди 1.9 ще ти излезе минимум три пъти, да не кажа близо четири пъти по-евтино отколкото да го насаждаш в голф 3, на AAZ двигател ( вече бивш де ) . Не знаеш с какво се хващаш . Само документално ще ти иде един месечен надник с промени по МПС. Отделно не се сещам , но имаше някакво ограничение с колко по-мощен мотор в проценти се допуска промяна. Не съм сигурен в последното и не споря. Но и там една проверка, да не се окаже проблем с с двигател по-мощен от твоя стария с над 75% отгоре му.
Щото ако ся ми кажеш, че ще караш качак с "новия" мотор .... При едно ПТП , без да си виновен, най-лекото да е. Ако се усетят ушевите, че караш със сбирщайн жална ти майка , отделно и застрахователя ще откаже тотално да плаща щети . Ще се окажеш длъжник на N-та степен .
Инак за ставането-става , без промени няма минеш и то сериозни. От твойта кола ще остане само големия талон . Всичко останало се преправя и без донор ( буквално ти трябва един Г4 тди пумпал дюза 130 коня , със всичко по него, е може без задните стопове нали... ) няма да минеш .
Направи си стария мотор, ако е нещо дребно и карай, ако е скъсал шпонката на вала, на части, морга и т.н. няма смисъл от оправяне и си вземи един "нов" голф три ли, четири ли с тди мотор и пей сърце.


Bliznakow
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 18 авг 2022 9:06
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател:

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот Bliznakow » Сря 13 сеп 2023 20:01


samo_pechka написа:Купувай друга кола бате. Ще садиш мотор+ карантия ПД на Г3 , поне да беше Г3 ТДИ, то AAZ....
Един голф 4 с тди 1.9 ще ти излезе минимум три пъти, да не кажа близо четири пъти по-евтино отколкото да го насаждаш в голф 3, на AAZ двигател ( вече бивш де ) . Не знаеш с какво се хващаш . Само документално ще ти иде един месечен надник с промени по МПС. Отделно не се сещам , но имаше някакво ограничение с колко по-мощен мотор в проценти се допуска промяна. Не съм сигурен в последното и не споря. Но и там една проверка, да не се окаже проблем с с двигател по-мощен от твоя стария с над 75% отгоре му.
Щото ако ся ми кажеш, че ще караш качак с "новия" мотор .... При едно ПТП , без да си виновен, най-лекото да е. Ако се усетят ушевите, че караш със сбирщайн жална ти майка , отделно и застрахователя ще откаже тотално да плаща щети . Ще се окажеш длъжник на N-та степен .
Инак за ставането-става , без промени няма минеш и то сериозни. От твойта кола ще остане само големия талон . Всичко останало се преправя и без донор ( буквално ти трябва един Г4 тди пумпал дюза 130 коня , със всичко по него, е може без задните стопове нали... ) няма да минеш .
Направи си стария мотор, ако е нещо дребно и карай, ако е скъсал шпонката на вала, на части, морга и т.н. няма смисъл от оправяне и си вземи един "нов" голф три ли, четири ли с тди мотор и пей сърце.

Нямам номер на двигателя


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12857
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 13 сеп 2023 20:40


Ники от Герман сади 1.9 ТДИ в Голф 2. Виждал съм колата, преправ имаше в захватите на мотора.


Bliznakow
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 18 авг 2022 9:06
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател:

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот Bliznakow » Вто 31 окт 2023 20:51


Като цяло вече се захванах на хорото купих двигателя вече сами ми трябва съединител и да го качвам


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот stefan4o » Вто 31 окт 2023 21:43


СИгурно ще караш с оригиналните спирачки от твоя астматик ? :gruebel


Bliznakow
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 18 авг 2022 9:06
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател:

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот Bliznakow » Вто 31 окт 2023 21:47


Не без това ще я правя 5 болта


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8447
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот samo_pechka » Чет 02 ное 2023 17:34


Bliznakow написа:Като цяло вече се захванах на хорото купих двигателя вече сами ми трябва съединител и да го качвам

Бе то само със съединителя ..
Ако си взел ПД ( както беше и в темата питането ) , ще ти трябват дооста работи . Сега тепърва ще разбереш.


Bliznakow
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 18 авг 2022 9:06
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател:

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот Bliznakow » Съб 11 ное 2023 13:03


Ясно ми е тва, дори да квото и тди да сложа ще ми трябват много неща


Bliznakow
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 18 авг 2022 9:06
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател:

Re: Слагане на 1.9 тди асз в голф 3

Мнениеот Bliznakow » Съб 16 дек 2023 19:39


Мотора е вече качен със скорости. Остава сега да си сложа новата конзола с педали и да направя дупка за горната помпа. И се почва работата с тоците



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта