Голф 5 2.0ТДИ 2005 г. Проблем радиаторче на парното?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Голф 5 2.0ТДИ 2005 г. Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот Zdravkov94 » Пет 27 окт 2023 17:57


Здравейте, :love.vwclub
Всеки ден ме изумява моята кола Голф 5 2.0ТДИ 2005.
Имам странен проблем който него прави винаги и не знам как да го обясня :smile
Става въпрос,че се чува долу във краката ми нещо като теч на вода когато го прави като подавам газ се засилва шума. Дали е възможно да е запушено радиаторчето на парното :question Като включа топлото на макс само от централната духалка духа прилично лявата и дясната много слабо и няма хубаво парно като цяло.
Благодаря на всеки предварително. :bowdown




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4294
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот tdi fen » Пет 27 окт 2023 19:59


моето беше съща работа, чува се като преливане на вода ,освен позапушено и беше спукано но в горният край така не течеше много ,но не може да се обезвъздуши


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот Zdravkov94 » Пет 27 окт 2023 20:10


Да,точно чува се се едно се плиска вода.
Отворих го малко да видя несе вижда теч на първо четене.
Като марка нещо да ме съветваш какво да закупя? Харесах си това :arrow https://www.autogarage.bg/radiatorche-p ... denso.html
Другите варианти Nissens,NRF,Febi или Thermotec.
Прикачени файлове
received_1073471380222818.jpeg


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот kukata_pasat » Пет 27 окт 2023 20:14


Преди да обвиниш радиатора на парното обезвъдуши го от маркуча горе където излиза към двигателния отсек има теми как става,ако продължи провери сутрин при абсолютно студена кола да отвориш капачката на антифриза и слушай дали съска като отваряне на безалкохолно.


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот Zdravkov94 » Пет 27 окт 2023 20:29


kukata_pasat написа:Преди да обвиниш радиатора на парното обезвъдуши го от маркуча горе където излиза към двигателния отсек има теми как става,ако продължи провери сутрин при абсолютно студена кола да отвориш капачката на антифриза и слушай дали съска като отваряне на безалкохолно.


Да,съска


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4294
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот tdi fen » Пет 27 окт 2023 20:54


NRF, но не съм доволен на празен ход грее доста слабо и в движение е по-зле отколкото оригиналния ,може би бих сложил valeo какъвто беше оригиналния


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот kukata_pasat » Пет 27 окт 2023 21:07


Единият от двата гумени маркучи които излизат от парното към купето има фабрична дупчица на маркуча,палиш колата вдигаш 80-90 градуса махаш скобата му издърпваш маркуча така че дупчицата да остане извън щуцера без да го вадиш изцяло откачваш казанчето на антифриза без да махаш капачката и както е с маркучите го вдигаш малко на горе през дупчицата трябва да излезе плътна струя антифриз.Когато това стане завираш маркуча както си трябва и слагаш скобата и доливаш.Ако обаче продължава да съска сутрин след тая процедура може би си за гарнитура на главата.


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот Zdravkov94 » Пет 27 окт 2023 21:55


kukata_pasat написа:Единият от двата гумени маркучи които излизат от парното към купето има фабрична дупчица на маркуча,палиш колата вдигаш 80-90 градуса махаш скобата му издърпваш маркуча така че дупчицата да остане извън щуцера без да го вадиш изцяло откачваш казанчето на антифриза без да махаш капачката и както е с маркучите го вдигаш малко на горе през дупчицата трябва да излезе плътна струя антифриз.Когато това стане завираш маркуча както си трябва и слагаш скобата и доливаш.Ако обаче продължава да съска сутрин след тая процедура може би си за гарнитура на главата.


Аз мислех да сменям радиаторчето…Направо до ходя да правя 1 тест за изгорели газове май ще е по - добре :/


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот kukata_pasat » Нед 29 окт 2023 9:14


Теста за газовете е пълен т...ак преди време бях издухал гарнитура и два пъти ми правиха тест и нищо не излезе.Направи това което казах,не мисли най лошото може и да не си обезвъздушен както трябва.


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот Zdravkov94 » Нед 29 окт 2023 13:29


Добре ама може ли от въздух само да се чува толкова силен шум от вода...жалко , че не мога да прикача клипче. Помня , че като купих колата след 120км тръгваше да прегрява и губеше антифриза бързо от казанчето. Вкарах я за ремонт и майстора смени 1 тройник и каза,че системата е била адски запушена след всичко това се оправи проблема,но все пак си мисля,че всичко се е набило надолу и без това радиаторчетата са им малки и лесно се запушват.


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот kukata_pasat » Нед 29 окт 2023 20:25


Мен ме притеснява повече налягането в системата.Радиаторчето е ясно, първо обезвъздуши както трябва и гледай за сутрешното налягане.Колкото до радиатора нисенс е супер марка миналата година сложих такова на Ауди А4 Б6 (колата ми) и направо е огън парното.


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот Zdravkov94 » Нед 29 окт 2023 21:06


kukata_pasat написа:Мен ме притеснява повече налягането в системата.Радиаторчето е ясно, първо обезвъздуши както трябва и гледай за сутрешното налягане.Колкото до радиатора нисенс е супер марка миналата година сложих такова на Ауди А4 Б6 (колата ми) и направо е огън парното.


Ще поръчам утре и аз Нисенс. :th_up
Иначе като го сложа трябва от щуцера ли да го обезвъздуша?
Гледам клипчета ама никои не показва накрая как се обезвъздушава за съжаление.


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Проблем радиаторче на парното?

Мнениеот kukata_pasat » Нед 29 окт 2023 21:17


Задължително от щуцера елементарно е виж кой от двата маркуча на парното и а дупчицата и действай по назад съм обяснил как става.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 66 госта