Проманя на оборотите ТДИ

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Ice___Cool
Мнения: 398
Регистриран на: Съб 12 мар 2005 17:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Проманя на оборотите ТДИ

Мнениеот Ice___Cool » Вто 28 юни 2005 8:29


Притеснява ме следното нещо: на студен двигател (ТДИ 1Z) колата е пушка, но като позагрее и оборотите на празен ход дарират и при това с една определена честота примерно 1 секунда и се едно съм настъпил педала на газти и го пускам, след една секунда пак така. Прамяната на оборотите не е голяма, от порявъка на 50-100 оборота е промяната, но ме притеснява това :roll: Даяте идеи от какво може да е?




Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Вто 28 юни 2005 9:10


Един приятел имаше Ауди Б4 бензиново и му правеше такива проблеми. Оказа се дебитомер. И дизеловите коли би трябвало да имат дебитомер. Някъде и направи една диагностика и ще си каже веднага


Илиан
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 08 юли 2005 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Илиан » Пет 08 юли 2005 15:05


Аз имам същия проблем. Ходих в UNITRADE-X и там ми казаха, че е от електронната помпа. На капака има резистивен слои които с времето се износва. Само че те нямали право да извършват такъв ремонт и ме насочиха към SUPER DIESEL. Там ми казаха че нова помпа е 1500лв., а те я ремонтират за 20мин и струва 700лв. :shock: :shock: - МЕРСИ.
Аз си я карам така и няма никакви проблеми само дето малко дразни. Не е опасно.


Потребителски аватар
Ice___Cool
Мнения: 398
Регистриран на: Съб 12 мар 2005 17:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ice___Cool » Пет 08 юли 2005 16:57


Илиан написа:Аз имам същия проблем. Ходих в UNITRADE-X и там ми казаха, че е от електронната помпа. На капака има резистивен слои които с времето се износва. Само че те нямали право да извършват такъв ремонт и ме насочиха към SUPER DIESEL. Там ми казаха че нова помпа е 1500лв., а те я ремонтират за 20мин и струва 700лв. :shock: :shock: - МЕРСИ.
Аз си я карам така и няма никакви проблеми само дето малко дразни. Не е опасно.


Къде е тая помпа :?


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Съб 09 юли 2005 13:25


ГНП като отвориш двигателя е точно пред теб леко в ляво ако все още имаш пластмасовия капак трябва да го свалиш за да я видиш



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта