Corrado - проблем със работата на мотора

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
S_to
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 19 ное 2011 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот S_to » Вто 20 дек 2011 1:07


Колеги ако на някой му се е случвал същият проблем нека помогне малко.Проблема е следния,когато реших да сменя въздушния филтър на корадото се оказа че не е какъвто трябва и си купих за корадо,и започна да не работи добре като пусна газта гасне като и дам газ все едно се дави,а преди това намествах клапата която вкарва въздух и е свързана с лост към един клапан който пък вкарва бензина в инжекцията.След дълги опити я нагласих и работеше много добре след което пак започна да не върви забучва предницата мисли малко тръгва да върви гасне на ниските обороти.Благодаря!




Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот Speed_Am_All » Вто 20 дек 2011 11:36


Първо честито за предобивката :)

Имах много подобно поведение на колата (Корадо 9А), доста дълго време.
Причините са оказаха няколко: Поради заминаващи дюзи и кабели на свещи настройката на мотора бе станала невъзможна а доста хора (вкючае и аз) се опитваха да го настроят и беше станало мазало.

Глъхненето при мен беше от богата смес (провокирана от горните неща).
Колата на място работеше уж нормално. Като се кача да карам, забиваше предница на ниски обороти, а после тръгваше от веднъж и вървеше доста добре.
Затова след като си провериш кабелите и дюзите се закачи за ламбда сондата и виж какво става със сместа ти. Като първо настройваш с изключен (от кабела) електрическия клапан на налягането (номер 2 на снимката отдолу). Посредством този клапан компа на колата дорегулира сместа ти. Като го изключиш, настройваш само механичната част. Имай едно на ум ще той може само да обогатява или обеднява, не помня кое от двете. Погледни за всеки случай предварението как ти е.

Изображение

Тъй като залагам на дюзи, ще допиша как ги проверих аз:
- даваш на късо релето на бензиновата помпа
- вадиш четирите дюзи и ги поставяш да пръскат в четири еднакви съда (примерно 4 бутилки от минерална вода 0.5л)
- натискаш клапата на инжекциона на макс.
- даваш на контакт и гледаш дали се пълнят шишетата равномерно.
- отпускаш клапата на инжекциона и гледаш дали пръскат равномерно и на мъгла (не да течът) в целия диапазон.

Поздрави и успех.


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот tontoni » Сря 04 яну 2012 23:10


Колега много интересно аз лично ще го пробвам. Аз имам обратният проблем в ниските има сила(можеби като преди) ,а във високите (над 4000 оборота) изведнъж забива моцуната или просто не се доизрязва като преди. Смених бензинов филтър.Сипах добавка за промиване на дюзите но непомогна. Двете ми помпи чат пат издават звуци като жужене и мисля да сменя потопяемата. Става въпрос пак за 9А. Имаш ли идея какво може да е при мен?


Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот Speed_Am_All » Чет 05 яну 2012 21:59


tontoni написа:....Имаш ли идея какво може да е при мен?


тц :(

но все пак провери дюзите и сместа


Потребителски аватар
mladen1
Мнения: 97
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот mladen1 » Пет 06 яну 2012 8:28


Колеги май настройката на бензиновата смес е най капризното нещо на тези мотори ?И аз имам подобен проблем на на 9А мотор с инжекцион от КР като WUR регилатора ми е със спукан вакум .Молбата ми е ако знаете специалисти които разбират какво правят с механичните ижекции да ми дадете координати . :bowdown


Потребителски аватар
divaka
Мнения: 610
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 11:45
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 16vG60
Местоположение: София (Красна поляна)

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот divaka » Пет 06 яну 2012 8:38


tontoni написа:Колега много интересно аз лично ще го пробвам. Аз имам обратният проблем в ниските има сила(можеби като преди) ,а във високите (над 4000 оборота) изведнъж забива моцуната или просто не се доизрязва като преди. Смених бензинов филтър.Сипах добавка за промиване на дюзите но непомогна. Двете ми помпи чат пат издават звуци като жужене и мисля да сменя потопяемата. Става въпрос пак за 9А. Имаш ли идея какво може да е при мен?

Според мен проблема ти е с токовете ,виж си кабелите на свещите ,бубината, делкото на мен преди така ми правеше и се оказа скъсано семерингче в делкото и ми омасляваше палеца на делкото и от там нямах хубава искра :да:


doktor_boltz
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 09 фев 2009 14:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот doktor_boltz » Съб 21 яну 2012 7:43


Не колеги, проблема не е с токовете. Проблема е с помпата за високо налягане която се е износила и при високи обороти не подава достатъчно налягане. Колега отиди в някой сервиз да ти закачат един манометър и ще видиш че там е проблема.


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот tontoni » Съб 21 яну 2012 12:02


doktor_boltz написа:Не колеги, проблема не е с токовете. Проблема е с помпата за високо налягане която се е износила и при високи обороти не подава достатъчно налягане. Колега отиди в някой сервиз да ти закачат един манометър и ще видиш че там е проблема.


Колега последно си смених бензиновия филтър и тогава разбрах ,че има 2-помпи. Едната която седи отдолу на купето (подкъчвателната) и една потопена в резервоара. Според теб коя е заминала? Мисля ,че подкъчвателната е доста скъпа?


DiddoVWFAN
Мнения: 164
Регистриран на: Чет 06 ное 2008 21:39
Автомобил: Corrado
Двигател: KR-1991
Местоположение: Варна

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот DiddoVWFAN » Съб 21 яну 2012 13:26


Не е толкова скъпа външната бензинова помпа. Преди 2 години я взех за 100.00лв. чисто нова с някакви отстъпки. А когато ми слагаха PL-а в единичково купе с единичков резервоар се оказа, че помпата в резервоара е напълно излишна и мотора си работеше без проблем до последно докато я продадох колата. Мога да намеря такава помпа, ако някой има нужда втора ръка на малко километри с кутията.


doktor_boltz
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 09 фев 2009 14:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Corrado - проблем със работата на мотора

Мнениеот doktor_boltz » Вто 24 яну 2012 20:26


Помпата в резервоара подпомага външната помпа която стои под купето. Тя подва високото налягане към инжекциона. Тази система работи на налягане. Като няма достатъчно, обикновенно след 4000 оборота колата започва да глъхне. Във всеки уважавщ себе си сервиз могат да поставят манометър и да разберат какво е налягането от помпата. Ако е о.к. значи проблема е друг.



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта