Отзиви за Узана 2014

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот Благовест » Сря 03 сеп 2014 9:25


X_PERT_166 написа:ТОВА ВЕЧЕ Е СЕЛСКИ МАНТАЛИТЕТ МАНГАЛСКИ :thumb_down - толкова ли не можете да си пуснете боклука в колата до първия контенер :screwy

И аз това се чудя!Няма да се разпадне 20-годишната Ви голф Двойка!Явно първите седем години са останали в небитието :th_up
Без извинение,ако сте се засегнали!




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19701
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот Vlad777 » Сря 03 сеп 2014 9:38


Като цяло това беше един от най-добре прекараните от мен събори. :love.vwclub Отдадох се на почивка сред приятели и хубави автомобили. Вкусно хапване, хубава бира и люта домашна рекия :c035 Специални благодарности и за боба с наденица, който сервираха в бус кемпа. :biggrin Радвам се, че тази година имаше още повече автомобили и от миналата и се видя, че има как да се ползват и други части от поляните, така че потенциал има и за развитие.

Доста хора ме питаха къде са гайдарите и защо ги няма. Просто в тази обстановка няма как да се случват. Няма как да се усети магията на планината и гайдите около огъня, когато на 20-30 м. някой е решил да си пусне турска музика в колата с 5kW уредба и да озвучава цялата поляна. Родопските кабагайди и маанетата не са съвместими, най-малкото поради историческата фактология в българската история - за тези, които са посещавали училище де - то е ясно, че неграмотните няма как да го знаят това. :bgflag

И понеже до сега гайдарите на Рожен и Узана винаги аз съм ги канил и уговарял да присъстват, тази година реших, че просто не си заслужава телефонни разговори, молби, да посрещам, да изпращам и да имам ангажименти с какво ли не, да ставам пъдар на шепа арогантни незачитащи нищо и никого "колеги", които и отгоре на всичко след събора продължават с наглостта и простотията си в темите за отзиви. Просто няма смисъл, когато се намира някой винаги да с**е на метеното.

Ситуацията с боклука тази година още веднъж показа точно същия манталитет и отношние на някои "колеги". Като видяха, че никой не им обръща внимание на простотиите си казаха, че въпреки това са по-големи великани от останалите и за тях кофата за боклук е където ТЕ решат, въпреки ясно обявените правила, че всеки отговаря за собствения си боклук. Браво "колеги"! Наистина сте велики и най-вече интересни - пишете ми на ЛС да пратя грамоти и медали! Изпъкнахте пред останалите за пореден път!

П.П. Догодина ако няма събор на Узана - печелите още една червена точка.


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот icokr » Сря 03 сеп 2014 11:55


Да всичко е хубаво, но и да завърши хубаво. Колкото и незабележима да изглежда организацията, без нея няма да може да се състои кой и е да събор. Ако няма разрешение от община и куп други ангажиемнти. Много хора се изказват и критекуват, но си нямат представа как се организира всичко това.
Само е необходимо поне това да се знае "Узана е защитена територия и опазването на природата там е особено деликатна тема" :deal
Дали някой се сеща за това: "в района на обръщалото има огромна купчина боклуци, които се разнасят от кучета и други животни. Оплаквания и жалби са постъпили от хижите и хотелите наоколо."

Хубав събор сред прекрасна природа, но трябва да се и опазва, а не само сядам и .....

П.П. Зарята беше на много добро ниво. :a045


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот Angel Stavrev » Сря 03 сеп 2014 12:58


Всички искате награждаване?!?! А за кой път да ви награждават? За какво да ви награждават? Че сте били път до горе? Да се видите с приятели? Айе стига събота не е само медали и поканост.... Но ще го разберете едва след няколко години когато вече познавате повечето стари муцуни и въобще няма да ви интересува някоя кола която сте виждали и преди. Гайдари? Хъм да и на мен ми липсваха ама на.... Носим си последствията.... След някоя друга година може и съборите да ми липсват щото може и тях да го няма... Боклук.... Ако имаш предвид групата на ъгала с зачертнатите рег. Номера (Х) аз гарантирам че аз и цялата група с която бях почистиха след себе си и боклука го свалихме до габрово... Колегата с музиката и децата дето беше писал.... Колега... Това не е семеен излет а сбирка на авто фенове от цяла бг който са дошли да се забавляват. Всеки се показва по различен начин. И при нас имаше един русенски г3 с уж много силна музика ама на тва е положението човека си я слуша... Кара и нас... Няма начин просто. Кой каза че нямало коли? Да на поляната която бяхме до сега може да не е имало колкото оредишни години обаче вънка имаше къде къде повече.... Модул и над модул;) така че не мисля че е имало по малко просто бяха разделени. Събота си беше на ниво с медали или без... Видях се с приятели... Напиха ме в модула.... Мен тва ми стига.... Живи и здрави да сме догодина имам ли възможност пак ще доида.


Потребителски аватар
lilqnka
Мнения: 90
Регистриран на: Пон 04 фев 2013 12:55
Автомобил: VW Golf 4 .. 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот lilqnka » Сря 03 сеп 2014 14:39


Отговор никакъв.. Не случайно питам кой беше този с мареята, защото когато почти всички си бяха тръгнали имаше сравнително малко боклук на ъгъла и въпросния пич с мареята мина покрай нас и ни каза че е говорил с организаторите за някакво организирано изхвърляне на боклука и е питал дали може да си хвърли боклука при този който ще се извози.. След което изцепи нещо от сорта към 10тина торби са.. Не знам с кой е говорил и кой му е разрешил, но голяма част от този боклук дори не е наш.. И понеже ние бяхме в модула отвън и бяхме седнали на вьотерзе виждахме как почти всяка 3та кола минава казва "чао" подминава, спира и си хвърля боклука там отстрани и тръгва.. Не знам как се случи това че половината колеги разбраха че има "организирано изхвърляне на боклука"


Потребителски аватар
draconian
Мнения: 54
Регистриран на: Пон 30 апр 2012 20:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2E GTI 1993
Местоположение: Варна / Велико Търново
Контакти:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот draconian » Сря 03 сеп 2014 15:00


Този с Fiat-а е водача на скаутите до колкото разбрах аз.. дето петък вечерта дрифти и се прай на играч. Както и да е.. той е бил. Та всякви хора има. Не е гаранция, че е бил някой от VW феновете. Минават сума ти хора от там. Ама и да го коментираме файда няма, то се видя, кой на какво е възпитан. :censored2


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот Varbona » Сря 03 сеп 2014 16:21


мда марея комби сиво-бежова ако е била, през деня беше паркирана в скаут зоната при балите...
а иначе аз както винаги си изкарах супер, децата също, счупиха се да носят съчки, догодина трябва засилен качествен контрол на дървата апропо :icon_lol


dqdo_pop
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 21 дек 2011 19:16
Автомобил: Голф 2
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот dqdo_pop » Сря 03 сеп 2014 20:07


Абе, че не е само "тоя с мареята" не е.Все си мисля че по голяма част от боклика си е бил нашия (казвам нашия щото смятам че всички дето са били на поляната са наши).Един събор да си тръгна по рано.Откак съм тръгнал по събори винаги сме оставали последни за да заличим последиците от цивилизация,тоя път уви.
Ако догодина,доамина няма събор на Узана вината е изцяло и еднолично моя,разрешавам всички фенове на марката да ми се сърдят.
И незнам защо нямаше организирано изхвърляне на боклука,аз лично изобщо не съм чел тема преди събора.Незнаех,че трябва да си го прибирам вкъщи(въпреки че точно тва направих,другия път ще се снимам до кофите в с.Зелено Дърво). Знаех за датата от фейса и от многото приятели ,не всички ползват активно форума.
Следващия път ще влача ремарке с контейнери и ще обознача еднолично места за изхвърляне на боклука.Все някой трябва да я свърши и тая.


Пак казвам съборът беше хубав единствения минус е тая излагация с боклука-всичко друго е празни приказки.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот dobrin » Чет 04 сеп 2014 7:52


Другата година просто в 11:00ч. в неделя ще дойде въпросното камионче и ще натоварим боклуците направо в него. За да не оставяме нещата на добрата воля на хората. Щото явно не се получава по този начин. Не че се учудвам, ама това ще ни е обица на ухото.


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот sashobas » Чет 04 сеп 2014 9:37


Чалгата и нейните последователи смесени с алкохол са виновни за всички простотии по съборите.До като по авто съборите се ходи за това хората да се съберат и да се размазват от алкохол и чалга,да ритат топка по поляните и топката да пада върху колите ,да се секат дървета,да си излеем цялата простотия която сме събирали от предния събор ситуацията ще е такава.Срам ме е от такива събори ,мръсни,с чалга,простотия ,комплексари и делящи хора на какви ли не.Дано всеки се замисли как трябва да се държи на един събор и на следващите такива покаже най доброто от себе си.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот Kuncavia » Чет 04 сеп 2014 14:13


Не съм съгласен (донякъде). Чалгата е ясно, тя вреди сериозно на обществото като цяло, няма какво да я коментираме. Но какво му е на пиенето? На всички събори по света автомобилните фенове се РАЗЦЕПВАТ от пиене (не че е задължително). На Waterfest затова има сериозни мерки за опазване на реда в късните часове, тъй като хиляди присъстващи си махат канчето всяка година. На Wörthersee всяка година австрийците са пияни на кучета и припадат по асфалта, не напразно там е забранено да се пие в стъклени чаши или от стъклени бутилки. За спорта също не съм съгласен. Да не е приятно цяла година да си събирал за пребоядисване примерно и някаква кална топка да ти се стовари в/у ламарината, но точно заради това поляните са големи, може да се задели кът за спорт, който да е в страни от колите (на Разград имаше футболен турнир, който беше на втората поляна, на около 50 метра от колите). Няма как да се направи автомобилен събор, на който всички да пият минерална вода и да играят шах. ‎Но колкото и неща да бъдат подсигурени, охрани, анти чалги устройства (идея си нямам какво ще е това), игрища с огради ако ще да се построят, винаги селянина (по душа) ще си остане селянин и няма да му пречи да рита по колите, да повръща под тях, да търси с кой да се сбие, да си счупи двигателя от прекъсвачи или да прекоси поляната на дрифт. Връщаме се на това, че чалгата е виновна. А за боклука... Какво да говорим, като всяка година когато е подсигурено сметопочистването, пак има хора, които си заебават боклука и някой друг им го събира. Тва си е до манталитет. От орк, човек не става, колкото и усилия да са положени било то от организатори или др. На Waterfest и Wörthersee редовно има и арестувани. Нещо което слава богу, засега май не се е случвало по нашите ширини.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот myrshavija » Чет 04 сеп 2014 14:23


Kuncavia написа:... На Waterfest и Wörthersee редовно има и арестувани. Нещо което слава богу, засега май не се е случвало по нашите ширини.
Аз бих казал "за съжаление".


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот Kuncavia » Чет 04 сеп 2014 14:51


Имах предвид, че не се е налагало да се стига до там :th_up Иначе да, от полза би било.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот Spas » Чет 04 сеп 2014 15:34


Аз не съм съгласен, че не се е налагало да се стига до там.... ще ти дам само един пример, 3-4 питиета и някой реши да издрифти или да се разходи по поляната (не говоря само за това мероприятие) е над 1,2% алкохол в кръвта, което е подсъдно и се прави по бързата процедура. Ако се арестуват няколко, ще има ефект със сигурност, ама сега какво, и патрулка ли да осигуряваме? :thumb_down


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19701
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Узана 2014

Мнениеот Vlad777 » Чет 04 сеп 2014 15:37


Реално имаше и такива за арестуване тази година...

Давам пример: Автомобил Голф 3. Собственикът прекара нощта около огъня и сутринта беше още там, видимо беше употребил алкохол. Около 8 ч. прекара и колата до огъня, пусна си музика и след малко започна да натиска клаксона без причина. Направих му забележка, че някои хора още спят и това свиркане не е приятно на никой. Той поседя още малко, след това се качи на колата и отпраши със сичката газ от поляната, посока Габрово... :no

Слава богу не чухме някой да се е метнал по завоите надолу или да е станал инцидент. :banghead



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта