теч под и зад дясната седалка-помощ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
straho0
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

теч под и зад дясната седалка-помощ

Мнениеот straho0 » Пон 29 сеп 2008 8:29


здравейте ,след като ми смениха дясната предна врата и ми изчукаха прага имам теч под дясната предна седалка и в пространствата между задната и предната дясна седалка , имам люк и не мога да разбера от къде е теча , гледах от долу колата на канала , но там всичко изглеждаше ок , моля за съвет и помощ , как да си оправя голфчето отново ?
mod edit: vaskoto1




red_man^^^
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 29 сеп 2008 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот red_man^^^ » Пон 29 сеп 2008 10:10


Колега виж под дюшемето на пода да не ти пропускат тапите на пода !!!!!!!


Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Мнениеот ДАНЧО » Пон 29 сеп 2008 17:59


Парното пускал ли си? Пусни го да пробваш на топло на мах да духа към предното ти стъкло , ослушвай се дали нещо не къркори.Ако се запоти стъклото значи че ти се е напълнил еър филтъра.При мен беше така изкарах 1 кофа с листа,просто пробката в калника от която по принцип трябва да изтича водата се беше запушила.И от там като няма от къде да излиза водата първо се пълни филтъра после влиза направо в купето от под жабката.Дано съм бил полезен.


straho0
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот straho0 » Вто 30 сеп 2008 9:47


благодаря ти данчо , но при мене проблема е , че е мокро само между предната и задната седалка в предната част е абсолютно сухо и то само в дясната страна , а скоро ми изчукваха дясната страна и ми сменяхя вратата и прага от пред в дясно - само това да се оправи и ще се рахатясам




ДАНЧО написа:Парното пускал ли си? Пусни го да пробваш на топло на мах да духа към предното ти стъкло , ослушвай се дали нещо не къркори.Ако се запоти стъклото значи че ти се е напълнил еър филтъра.При мен беше така изкарах 1 кофа с листа,просто пробката в калника от която по принцип трябва да изтича водата се беше запушила.И от там като няма от къде да излиза водата първо се пълни филтъра после влиза направо в купето от под жабката.Дано съм бил полезен.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Вто 30 сеп 2008 12:32


Точно преди два дни имах тоя проблем с голфа ! Съхна два дена и то като изкарах всички мокети и вата по пода. Значи проблема ти е, че на вратата ти липсва найлончето или и скъсано. Мажни си кората на вратата и ще го видиш ...ако го има изобщо де :lol: Само ако е леко разлепено в долната част и колата ти се превръща в аквариум !

П-с . Гледам че си от Пловдив. Ако дойдеш в четвъртак на събирането ще го разнищим тоя проблем !

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=12941


straho0
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот straho0 » Вто 30 сеп 2008 14:46


с най- голямо удоволствие бих дошъл на сбирката , въпреки ,че съм доста зает и този четвъртък едва ли ще стане , аз съм малко голф маниак, но съм аматиор в тихническо отношение , голфчето си го гледам , като писано яйце , но ме удариха странично и сега си умирам от яд - мисля , че теча е в резултат на калпавата работа на тенекиджията , който не изчука страничната греда и прага долу го остави не добре изправен , само дето ми взе кинтите и набързао смени вратата.....
приятна сбирка и ще ми е приятно някой път да пием бира и да си говорим за VW


излишен цитат mod edit: vaskoto1


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Вто 30 сеп 2008 14:56


Свали кората на вратат и погледни найлона :) Пиши после какво му е састоянието.
излишен цитат mod edit: vaskoto1


straho0
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот straho0 » Сря 15 окт 2008 8:39


КИРИЛИЦАТА!!! mod edit: vaskoto1


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: теч под и зад дяснятя седалка дясната седалка-помощ

Мнениеот Andonov » Сря 15 окт 2008 8:56


straho0 написа:здравейте ,след като ми смениха дясната предна врата и ми изчукаха прага имам теч под дясната предна седалка и в пространствата между задната и предната дясна седалка , имам люк и не мога да разбера от къде е теча , гледах от долу колата на канала , но там всичко изглеждаше ок , моля за съвет и помощ , как да си оправя голфчето отново ?


Чета че проблема още не си го решил.

Погледни си връзката от дясната гредичка към вратата(тази с маншона) където ти минават кабелите и централното.
Връзката е пластмасова и е на резба. Едната част е в гредичката (трябва да се махнат корите) а другата си е с маншона.
От там влизаше вода и ми мокреше колана а при продължителен дъжд и пода.

На моята имах такъв проблем (след смяна на вратата) и се оказа че майсторите са забравили да сложат гумения О-пръстен.


mad_doctor
Мнения: 743
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mad_doctor » Сря 15 окт 2008 13:34


Най-вероятно е бил найлона. Оттам тече като водопад, аз много си патих, понеже си бях правил разни "тунинги" по вратите и почти всички найлони бяха скъсани. Внимавай, трябва да са плътно залепени навсякъде, особено в долната част. Другият чест теч е от кутията за филтъра в двигателния отсег (оттам смуче въздух вентилатора на парното, под пластмасата по която се стича водата отстрани към калниците...там ако ти е запушена дупката в калника от лист и друга гняс, ако спреш под наклон там се събира яко вода и през тая кутия влиза директно в купето и мястото до шофьора става на басейн. Но щом при теб е сухо отпред, значи е найлона...дори малка пролука да има в тоя найлон може мнооого вода да влезе, така че провери два пъти :):)


straho0
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

теч в колата проблема е решен

Мнениеот straho0 » Вто 21 окт 2008 8:17


искам да ив отговоря на всички , за да знаете , ако имате подобен проблем . след смяна н а предната дясна врата , явно майсторите не бяха поставили найлона , и от вратата се е пълнеше колата с вода , след като залепих найлона със специално бързо съхнещо лепило проблема е решен и засега нямам теч

излишен цитат mod edit: vaskoto1


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: теч в колата проблема е решен

Мнениеот Stoi » Вто 21 окт 2008 8:21


Знаех си ! Честито :lol: :lol: :lol:
излишен цитат mod edit: vaskoto1


Калоян Крумов
Мнения: 2492
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 22:18
Автомобил: vw mk2 Candy Blue
Двигател:

...

Мнениеот Калоян Крумов » Пет 24 окт 2008 18:46


Много хубава тема!
Имам същия проблем на същото място, утре ще си смъкна кората да видя найлона, за това не се бях сетил :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта