Как да разбера дали имам ABS ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Как да разбера дали имам ABS ?

Мнениеот stypkata » Съб 10 яну 2009 17:26


Слеед като се разминах на косъм от здрав слъсък днес се замислих дали ми работи АБС-са и един познат ми каза,че щом нямам дори лампа на таблото,на която да пише АБС ,значи имало вероятност изобщо колата да не е оборудвана с АБС фабрично.Та,възможно ли е това,за Голф 3 96г. да няма серийно АБС ? И по какво мога да разбера дали колата го има.мерси
2. Нормално ли е на заледен терен гумите да блокират при изправен АБС ?




Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jims » Съб 10 яну 2009 17:33


Възможно е да няма.
По принцип лампата за АБС-а е вляво на таблото. В смисъл, на панела вляво от ключа за фаровете се слагат индикациите за Airbag и ABS. Ако нямаш такива, значи най вероятно нямаш.
2. При изправен АБС когато натиснеш силно спирачката и се включи, усещаш ритане в педала и гумите не блокират. Няма значение дали е на сух, мокър или заледен път.


Потребителски аватар
radko tarikata
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 15:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот radko tarikata » Съб 10 яну 2009 17:46


jims написа:Възможно е да няма.
По принцип лампата за АБС-а е вляво на таблото. В смисъл, на панела вляво от ключа за фаровете се слагат индикациите за Airbag и ABS. Ако нямаш такива, значи най вероятно нямаш.
2. При изправен АБС когато натиснеш силно спирачката и се включи, усещаш ритане в педала и гумите не блокират. Няма значение дали е на сух, мокър или заледен път.


колега аз имам абс , само4е лампи4ката на таблото до клю4а постоянно свети , това не ми харесва , а ина4е абс си ми работи ...........а колегата нека да провери при сервото на спира4ките дали има апарата на абс 4е понягога ги свалят и ти си мисли6 4е има абс ама ........ :evil:


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Мнениеот stypkata » Съб 10 яну 2009 17:59


В лявата част на таблото има една лампичка за въздушната възглавница.Някъде там ли трябва да е лампичката на АБС-са ?


Потребителски аватар
Bundy
Мнения: 535
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Мнениеот Bundy » Съб 10 яну 2009 18:11


колега щом лампата на АБС свети значи системата не работи и най вероятно някой от датчиците дава грешка! Тя трябва да светва като дадеш на контакт заедно с лампата на ЕЪРБЕГ(ако имаш) и иазгасят след 2-3 секунди! В момента в който запалиш двигателя-още веднъж светва лампата на АБС и пак изгасва след 2 секунди! Целият тоя процес показва че АБС работи без проблеми! Ако лампата свети когато двигателя работи можеш да си сигурен че системата НЕ РАБОТИ!!!



П.П. "stypkata" щом имаш само лампа за ЕЪРБЕГ значи нямаш АБС! Това е по принцип мястото на тази лампа!

Последна промяна от Bundy на Нед 11 яну 2009 0:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Мнениеот stypkata » Съб 10 яну 2009 18:15


Екстра.Мерси


Потребителски аватар
radko tarikata
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 15:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот radko tarikata » Съб 10 яну 2009 18:16


еми колега може и да си прав , но тогава защо ми работи абс-са , смисал като скоча върху педала и ми рита педала ? това е признак че работи според мен


Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jims » Съб 10 яну 2009 18:17


radko tarikata написа:еми колега може и да си прав , но тогава защо ми работи абс-са , смисал като скоча върху педала и ми рита педала ? това е признак че работи според мен


Провери си накладките и нивото на спирачната течност. Сори за офф-а.

Иначе по темата, лампата за АБС-а е под тази за въздушната възглавница.


Потребителски аватар
radko tarikata
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 15:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот radko tarikata » Съб 10 яну 2009 18:41


колега , сажалявам ама малко съм се объркал , не ми работи еарбега , абс си ми ба4ка как си требе , а аербега ми свети постоянно , просто се заблудих ина4е си прав за това което каза :beer


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Съб 10 яну 2009 18:44


radko tarikata написа:еми колега може и да си прав , но тогава защо ми работи абс-са , смисал като скоча върху педала и ми рита педала ? това е признак че работи според мен


Най добре виж как е положението, че така като свети не е добър признак.Я хване, я не ...
При моя лапичките светват като дам контакт и изгасят след 2-3 сек, като запаля светват пак и изгасят.
Майстор ми е казвал свети ли постоянно нещо по таблото, което не знаеш питай, щото не са сложени за красота тези лампички!
Когато има недостиг на спирачна течност лампичката на ръчната светва.

P.P. е щом свети бега бъди сигурен, че не е изряден.По добре или махни диода или го оправи, че не е добра славата ако е на това дередже :)


Потребителски аватар
nikolai_an
Мнения: 1224
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Мнениеот nikolai_an » Съб 10 яну 2009 19:35


radko tarikata написа:еми колега може и да си прав , но тогава защо ми работи абс-са , смисал като скоча върху педала и ми рита педала ? това е признак че работи според мен
имаш крив диск или дебалансирана гума и може и крива джанта-затова "ти работи ABS-a" :lol:


macros6
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 21 апр 2008 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да разбера дали имам ABS ?

Мнениеот macros6 » Чет 15 яну 2009 21:50


Колеги,поправете ме ако бъркам, но доколкото знам, на заледена настилка или мокра стари системи като абс-ите на нашите коли няма как да спрат колелата от блокиране :roll: За да не става дори на лед, май че трябват разни по-нови системи :?: Нека все пак да кажат колегите с опит,тъй като моите знания са повече на теория,имайки предвид че имам доста малък шофьорски стаж :oops:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта