Проблем със спирачките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
DIABLO 666
Мнения: 1106
Регистриран на: Пон 26 сеп 2005 11:10
Автомобил: daewoo racer - citroen xsara
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот DIABLO 666 » Чет 27 май 2010 8:07


може всички да кажат, че съм луд но от вчера карам голфа със старата помпа и разлика усетих към положителната страна.вчера на моменти пропадаше яко но днес вече е по добре смисъл слиза до едно ниво и по надолу не пада.
:banghead: Обаче наблюдавам следното явление-когато намалявам на педала се усеща едно леко подбутване ако мога така да го нарека.смисъл натискаш и на моменти все едно ти бута кракът.нямам абс на 2-ката.мен ме навява на крив спирачен диск ама предните са на няма и 3000 км.и накладките също




Потребителски аватар
M-I-T-A-K-A
Мнения: 283
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот M-I-T-A-K-A » Чет 27 май 2010 14:09


Дам крив диск така прави,несе надявай че като са нови неса се изкривили....при едно градско каране и отиване на мивка ,и хайвана да почне да пръска върху тях веднага....си готов с криви дискове!


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот nikson85 » Чет 27 май 2010 19:46


ivoststefanov написа:колега ако имаш възможност си смени и маркучите защото се късат от вътре и правят нещо като клапа.
въздух няма ама и спирачки няма или натискаш и не може да върне налягането и почват да задържат.

а за промивка на Мотоексперт или експрес беше на Симеоновско шосе за 25лв. ти сменят течноста.

Засега не изтича няма проблеми , помпата ми е нова, имам за смяна дискове,задни и предни наклатки.
А защо като смених спирачната течност ми са развали помпата? :screwy


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот nikson85 » Чет 27 май 2010 19:58


M-I-T-A-K-A написа:Дам крив диск така прави,несе надявай че като са нови неса се изкривили....при едно градско каране и отиване на мивка ,и хайвана да почне да пръска върху тях веднага....си готов с криви дискове!

Не сам чул това нещо ,толкова хора ходят на автомивка представи си,
но когато се слагат нови дискове ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ПОСТАВИТ С НОВИ НАКЛАДКИ това е правилото за да не се изкривят скоро време и също и редовна смяна на накладките не бива да ги оставиш прекомерно износени бая време. Аз така ги изкривих, даже и за шлайф не стават , вече са стари.


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот ivostefanov » Пет 28 май 2010 20:10


nikson85 написа:
ivoststefanov написа:колега ако имаш възможност си смени и маркучите защото се късат от вътре и правят нещо като клапа.
въздух няма ама и спирачки няма или натискаш и не може да върне налягането и почват да задържат.

а за промивка на Мотоексперт или експрес беше на Симеоновско шосе за 25лв. ти сменят течноста.

Засега не изтича няма проблеми , помпата ми е нова, имам за смяна дискове,задни и предни наклатки.
А защо като смених спирачната течност ми са развали помпата? :screwy


на този въпрос не мога да ти кажа нищо освен, че можеби е била тръгнала
аз като се замисля тази профилактика съм я правил на всичките си коли,дори на пенсионера дето е сниман в гаража ми и съм нямал този проблем.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот nikson85 » Пет 28 май 2010 20:13


ivoststefanov написа:
nikson85 написа:
ivoststefanov написа:колега ако имаш възможност си смени и маркучите защото се късат от вътре и правят нещо като клапа.
въздух няма ама и спирачки няма или натискаш и не може да върне налягането и почват да задържат.

а за промивка на Мотоексперт или експрес беше на Симеоновско шосе за 25лв. ти сменят течноста.

Засега не изтича няма проблеми , помпата ми е нова, имам за смяна дискове,задни и предни наклатки.
А защо като смених спирачната течност ми са развали помпата? :screwy


на този въпрос не мога да ти кажа нищо освен, че можеби е била тръгнала
аз като се замисля тази профилактика съм я правил на всичките си коли,дори на пенсионера дето е сниман в гаража ми и съм нямал този проблем.

колега незнам но моята се прецака :horror: по прицип спирачна течност се сменя на три години ,но тя никога не е била сменяна ,повече никога няма да сменям спирачна течност


Потребителски аватар
DIABLO 666
Мнения: 1106
Регистриран на: Пон 26 сеп 2005 11:10
Автомобил: daewoo racer - citroen xsara
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот DIABLO 666 » Сря 02 юни 2010 11:28


колеги снощи свалих спирачната помпа и след като я разгробих видях корозия в предната част която явно е причината за пропадането на педала.но неразбрах от къде се беше взела тази ръжда, така че да разяде цилиндъра.имаше и по първата пружинка което ме навява на мисълта, че всичко е било вътре още преди да я взема и е било въпрос на време да каже мяу.това е от мен за сега и ще приложа снимка да се види корозията, сега дилемата е нова помпа италианска или 2-ра ръка.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот tisho_psg » Сря 02 юни 2010 11:43


по-добре си вземи нова.Аз си взех преди около 1-2 месеца нова Mayle с отстъпката ми дойде 57лв.За сега съм доволен,въпреки че не съм сигурен колко мм е диаметъра на буталцето (по нея не пише никъде,надявам се да е 22).С втора употреба няма гаранция че след 5 дни няма да се бъгне. И е хубаво да се смяни и цялата спирачна течност ако не е сменяна последните 2 години.
:beer


Golfer26
Мнения: 100
Регистриран на: Чет 10 дек 2009 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Тутракан

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот Golfer26 » Пон 29 ное 2010 18:29


Здравейте, колеги!
Извинявам се на колегата, че му ползвам темата, но за да не отварям нова ще пиша тук.
Та моя проблем е, че и моя педал на спирачките потъна до долу и спирачките хващат, но много слабо. Цялата система е обезвъздушена, барабаните ги смених с дискове и си мислех, че ще спира по-добре, но не. Спирачна течност не се губи, задните апарати са разглобявани и смазвани и така нататък. Та предполагам проблема ми е в помпата, но за смяната й, трябва ли да сваля и сервото или може само помпата да се свали?
Благодаря предварително!
Поздрави!


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот tisho_psg » Пон 29 ное 2010 21:56


Само помпата се сваля,без сервото.


Golfer26
Мнения: 100
Регистриран на: Чет 10 дек 2009 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Тутракан

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот Golfer26 » Вто 30 ное 2010 22:53


А помпата как се отделя от сервото. В смисъл като се развият гайките направо пада ли, няма ли някакво захващане вътре?
Поздрави!


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем със спирачките

Мнениеот tisho_psg » Сря 01 дек 2010 8:00


Развиваш гайките и пада.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта