проблем с цилиндър?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
iCE-dOGG
Мнения: 86
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 10:31
Автомобил: Audi A4
Двигател: ASN
Местоположение: София

проблем с цилиндър?

Мнениеот iCE-dOGG » Нед 29 авг 2010 12:43


от скоро, откакто смених маслото от 15w40 към 10w40 и свещи, кабели, бубина, или малко след това, мотора почна да вади странен звук, на ниски оборото се чува се едно има нещо дето хлопа, на високи обороти този звук го няма. Като натисна кабелите на свещите, на третия цилиндър от дясно на ляво, се усеща някакво ритане нагоре, което съвпада с звука който се чува (се едно желязо в желязо). и допълнително, като пусна колата на надолнище на скорост да не ползвам спирачките, преди си бяха плавни оборотите, сега се чува все едно мотора се дави и тихи random гърменета. някакви идей, преди да почна да ръса пари за майстори?




Потребителски аватар
zzzz323
Мнения: 42
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 15:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с цилиндър?

Мнениеот zzzz323 » Нед 29 авг 2010 17:47


Първо му замери компресията на мотора.Но така както го казваш май е пружина на клапан и се води 2-ри цилиндър. :idea:


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: проблем с цилиндър?

Мнениеот van4ooo » Нед 29 авг 2010 20:00


Смени свеща с на друг цилиндър може да е от нея.


Потребителски аватар
iCE-dOGG
Мнения: 86
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 10:31
Автомобил: Audi A4
Двигател: ASN
Местоположение: София

Re: проблем с цилиндър?

Мнениеот iCE-dOGG » Пон 30 авг 2010 9:53


Мерси, май ще се ходи до майстор в крайна сметка :|


Потребителски аватар
iCE-dOGG
Мнения: 86
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 10:31
Автомобил: Audi A4
Двигател: ASN
Местоположение: София

Re: проблем с цилиндър?

Мнениеот iCE-dOGG » Пон 30 авг 2010 10:12


един друг проблем, преди седмици смених дискове(zimmerman) и накладки(textar)на предните гуми, излезнаха най лошата комбинация. като ефективност, все едно фърляш котва в софийска дупка, коват на място. но звукът който вадат е все едно влак спира, буди цял квартал. същия този звук се чува докато завивам на ляво, от лявата предна гума само (рядко се случва ако карам направо), и това само до 50-60км/ч. но не винаги свират, по някой пъти карам колата и въобще забравям че съм имал такъв проблем докато засвират пак, ако влезна в дупка може да се чуе също. се едно е крив диск които на всяко завъртане минава през спирачката. да но дисковете са нови, не виждам как ще е крив, и защо да го прави само при ляв завой. но когато натисна леко спирачките, този звук изчезва. идей ?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: проблем с цилиндър?

Мнениеот bobocamaro » Пон 30 авг 2010 11:05


iCE-dOGG написа: но когато натисна леко спирачките, този звук изчезва. идей ?

Колега ако те дразнят махай ги,преди да съсипят диска.Аз съм с такива накладки отпред и нямам ядове :roll: .Но пък в тази таблица изобщо не ги споменават http://pic.datenloesung.de/sbk.gif ,луда работа и много ментета.


Потребителски аватар
iCE-dOGG
Мнения: 86
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 10:31
Автомобил: Audi A4
Двигател: ASN
Местоположение: София

Re: проблем с цилиндър?

Мнениеот iCE-dOGG » Пон 30 авг 2010 21:09


не са ментета 100% звука не ме дразни чак толкова. пък и износване не виждам по диска все още, като нов е. притеснявам се дали целия диск не играе или някоя накладка хлопа, това възможно ли е. диска не би трябвало е претиснат от джантата (чупен му е болта), а накладката незнам дали може да хлопа ... днес по магистралата си карах доста бързо и нямаше тресене в кормилото, даже и при рязки спирачки при голяма скорост.


Потребителски аватар
voodoo1101
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:33
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0-2E
Местоположение: София

Re: проблем с цилиндър?

Мнениеот voodoo1101 » Сря 01 сеп 2010 4:07


Може колега и на мен така на дясното колело ми дрънкаха накладките слагаш 1 пластинка и забравяш :да:


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с цилиндър?

Мнениеот dxd » Сря 01 сеп 2010 8:57


iCE-dOGG написа:от скоро, откакто смених маслото от 15w40 към 10w40 и свещи, кабели, бубина, или малко след това, мотора почна да вади странен звук, на ниски оборото се чува се едно има нещо дето хлопа, на високи обороти този звук го няма. Като натисна кабелите на свещите, на третия цилиндър от дясно на ляво, се усеща някакво ритане нагоре, което съвпада с звука който се чува (се едно желязо в желязо). и допълнително, като пусна колата на надолнище на скорост да не ползвам спирачките, преди си бяха плавни оборотите, сега се чува все едно мотора се дави и тихи random гърменета. някакви идей, преди да почна да ръса пари за майстори?


Виж дали е затегната свещта-аз го имах този проблем на 1-ви зилиндър свещта ми играеше,направо риташе лулата :arrow: Затегнах свещта и лулата си легна идеално и се оправи всичко-ама как се е отхлабила не знам :arrow:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas, Gal, madmen и 46 госта