Golf 3 1.6 AEK - Не работи равномерно докато е студена

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Golf 3 1.6 AEK - Не работи равномерно докато е студена

Мнениеот vasko_bulgaria » Нед 10 фев 2013 12:30


Здравейте колеги!

От 2 седмици имам Голф МК3 1.6 АЕК и забелязвам следния проблем сутрин при студен старт. Колата пали от раз, но работи на 3 цилиндъра и щом подадеш газ започват да и играят оборотите и се опитва да загасне. Това действие се развива първите 3-4 минути след това се оправя и няма никакви ядове. Реших, че с цялостното обслужване ще сменя и свещи с цел решаване на проблема, но уви не се реши. Преди няколко дни сложих газов инжекцион, но за споменатия по-горе проблем не го обвинявам него, защото проблема го имаше и пред това. Някакви идеи за причинители на проблема?

Благодаря Ви предварително!




Потребителски аватар
Ickoov
Мнения: 216
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 15:01
Автомобил: SUBARU Impreza 2.0 GX
Двигател: EJ20 2001
Местоположение: Шумен

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот Ickoov » Нед 10 фев 2013 12:40


vasko_bulgaria написа:Здравейте колеги!

От 2 седмици имам Голф МК3 1.6 АЕК и забелязвам следния проблем сутрин при студен старт. Колата пали от раз, но работи на 3 цилиндъра и щом подадеш газ започват да и играят оборотите и се опитва да загасне. Това действие се развива първите 3-4 минути след това се оправя и няма никакви ядове. Реших, че с цялостното обслужване ще сменя и свещи с цел решаване на проблема, но уви не се реши. Преди няколко дни сложих газов инжекцион, но за споменатия по-горе проблем не го обвинявам него, защото проблема го имаше и пред това. Някакви идеи за причинители на проблема?

Благодаря Ви предварително!


Здравей! Свещите добре си ги сменил. Не са скъпи. Предлагам ти втората стъпка, преди да почнеш да сменяш кабели, капачка и палец, вземи почисти стъпковя мотор(има тема някъде). Той играе главна роля за определяне на оборотите при празен ход, най-вече при студен двигател. И чакаме коментар след това.


Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот vasko_bulgaria » Нед 10 фев 2013 12:41


А относно това, че работи на 3 цилиндъра дори и за кратко?


Потребителски аватар
Ickoov
Мнения: 216
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 15:01
Автомобил: SUBARU Impreza 2.0 GX
Двигател: EJ20 2001
Местоположение: Шумен

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот Ickoov » Нед 10 фев 2013 12:56


vasko_bulgaria написа:А относно това, че работи на 3 цилиндъра дори и за кратко?


Писах ти - преди да смениш кабели, капачка и палец, почисти стъпковия мотор. Между временно провери капачката и палеца за нагар. Ако има - чистиш. Кабелите ги огледай за напуквания по изолацията и за окисляване на клемичките. Окисляването чистиш внимателно с подходящ инструмент. Ако има напуквания сменяш. Продават се и по отделно и не знам защо аз като сменях моите преди време за същия мотор, излезе че за комби са по-евтини. Палеца и капачката не са скъпи, но пробвай с почистване първо. Провери си и бубината за пукнатини, понякога не се виждат ако не се загледаш внимателно. Ако е напукана-сменяш, зщото вероятността при първата по-сериозна локва да викаш някой да те дърпа и дасе чудиш защо не пали след това е голяма(личен опит).


Потребителски аватар
GRUEL
Мнения: 541
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 17:18
Автомобил: 1995 Golf III GT
Двигател: AEK
Местоположение: София

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот GRUEL » Нед 10 фев 2013 19:56


Същия двигател, абсолютно същите симптоми вече 5 години (проявява ги само на студен старт и когато е студено времето, но не винаги, понякога всичко си е нормално). Сменени свещи, палец, капачка, темпераурен датчик. Кабелите и бобината са ок, стъпковия и дебитомера чистени, газова няма - еми пак си е така, няма оправия. Отдавна се отказах да търся причина и просто като запаля и усетя че се "прозява" изчаквам 2 минути и тогава тръгвам...


Потребителски аватар
didinka
Мнения: 238
Регистриран на: Вто 08 май 2012 17:56
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот didinka » Нед 10 фев 2013 20:01


Същия проблем колега, само че съм с AFT. Един приятел ми направи адаптация на дросела и от тогава проблема го няма,но все пак като се постопли ще почистя и самия дросел.Опитай ако искаш пък стискам палци да се оправи :icon_smile


Потребителски аватар
Ickoov
Мнения: 216
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 15:01
Автомобил: SUBARU Impreza 2.0 GX
Двигател: EJ20 2001
Местоположение: Шумен

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот Ickoov » Нед 10 фев 2013 20:50


АЕК - Европа
AFT - Южна Америка
АЕК = AFT
Ако съм останал неразбран: двигателите са 1:1
:th_up :beer


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 фев 2013 20:55


Да казвам ли че и при мен го има същия проблем 1.6 АЕК :mhihi Само на студено го прави и прекъсва и пуши на около 3000 об.Но щом го включа на газ всичко се оправя.Спира да прекъсва,спира да пуши и т.н.Така си и карам и не ми пука от какво е.Това го прави само сутрин на студено.После на топло нищо му няма.


Потребителски аватар
jorostamenov
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 27 апр 2010 22:15
Автомобил: golf 3
Двигател: abs 92 1.8mi 90k.c
Местоположение: софия

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот jorostamenov » Нед 10 фев 2013 20:56


колеги аз не разбирам много от тези неща но ланда сондата нямали нещо опщо с този проблем :screwy


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 фев 2013 21:03


По принцип тя не работи на студен мотор,а след като двигателя достигне определена температура :gruebel


Потребителски аватар
didinka
Мнения: 238
Регистриран на: Вто 08 май 2012 17:56
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот didinka » Нед 10 фев 2013 22:14


Най- интересното при мен беше,че достигне ли 70 градуса всичко се оправя. А до AEK и AFT- имат разлики,но минимални,ако бяха едни и същи нямаше да излизат с 2 различни кода от завода :c020 и ако все още съм останала неразбрана ето малко инфо за разликата viewtopic.php?f=6&t=140336


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот yordannnnnn » Нед 10 фев 2013 23:00


от известно време ми го прави тоя номер и на 1,8 АБС като я запаля студена и все едно на 3 цилиндъра и не може да се форсира,иначе пали от раз и се оправя след малко работа на място,а на газ няма проблеми,само дето иска повече въртене като е студена,не знам защо,пак отскоро взе да го прави


Потребителски аватар
Ickoov
Мнения: 216
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 15:01
Автомобил: SUBARU Impreza 2.0 GX
Двигател: EJ20 2001
Местоположение: Шумен

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот Ickoov » Нед 10 фев 2013 23:13


didinka написа:Най- интересното при мен беше,че достигне ли 70 градуса всичко се оправя. А до AEK и AFT- имат разлики,но минимални,ако бяха едни и същи нямаше да излизат с 2 различни кода от завода :c020 и ако все още съм останала неразбрана ето малко инфо за разликата viewtopic.php?f=6&t=140336


Да не ти се налага да сменяш двигател :mhihi . Като казвам, че са еднакви имам предвид, че като го съблечеш този или онзи двигател няма да видиш никакви разлики дори да си :vw_shamp на 'открийте разликите'. като е гол мотора се различават само и единствено по кода. И то ако обърнеш внимание. :beer . Така преди години си купих един AFT с колектор на AEK. Естествено разбрах,че не е АЕК, но няма значение. :gives


Потребителски аватар
didinka
Мнения: 238
Регистриран на: Вто 08 май 2012 17:56
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот didinka » Нед 10 фев 2013 23:48


Ickoov написа:
didinka написа:Най- интересното при мен беше,че достигне ли 70 градуса всичко се оправя. А до AEK и AFT- имат разлики,но минимални,ако бяха едни и същи нямаше да излизат с 2 различни кода от завода :c020 и ако все още съм останала неразбрана ето малко инфо за разликата viewtopic.php?f=6&t=140336


Да не ти се налага да сменяш двигател :mhihi . Като казвам, че са еднакви имам предвид, че като го съблечеш този или онзи двигател няма да видиш никакви разлики дори да си :vw_shamp на 'открийте разликите'. като е гол мотора се различават само и единствено по кода. И то ако обърнеш внимание. :beer . Така преди години си купих един AFT с колектор на AEK. Естествено разбрах,че не е АЕК, но няма значение. :gives

Аз не говоря за разликата на външен вид, а имам предвид всички разлики в 2та двигателя по принцип така че не можеш да обявиш AEK=AFT :c020 просто се уточнявай за да не стават такива разминавания :beer


Потребителски аватар
Ickoov
Мнения: 216
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 15:01
Автомобил: SUBARU Impreza 2.0 GX
Двигател: EJ20 2001
Местоположение: Шумен

Re: Не работи равномерно докато е студена - Голф МК3 1.6 АЕК

Мнениеот Ickoov » Пон 11 фев 2013 0:06


Прикачени файлове
Capture.PNG
5Nm разлика не знам дали са от мн голямо значение



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта