Тропане в задницата на Голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
eXecuteRz
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 13 мар 2011 20:31
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 8v 2e
Местоположение: Габрово

Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот eXecuteRz » Пон 09 дек 2013 20:54


Колеги... като за начало да каже, че по задницата са сменени тампони на моста, амортисьори, пружини, тампони на амортисьорите (над чашката на пружината), тампони на гърнетата (гърнетата нямат допир до купето !!! Бях махнал задната седалка изцяло, всичко от багажника бях махнал (само газовата уредба остана, но не мърда! ). Та имам едно отвратително в задницата на Голфчето ми, чукане/тропане като на метал в метал и се чува като колата мине през по-стабилни неравности, дупки и т.н. Проверени са дисковете на задните колелета, апаратите, стабилизиращата щанга на моста, всички трабички по купето, задните колани машинките им те са проверени, поплавъка в резервоара не е паднал, защото си отчита, амортисьорите са проверявани няколко пъти, всичко е точно... правен е оглед вътре в купето няколко пъти... днес даже се накъсиха втулките на тампоните на задния мост, понеже имаше съмнение, че са изместени и лопат, не са те...... един вид всичко е сменено по задницата, проверявано и т.н, но това тропане не можем да го намерим от какво е........

Голф-чето е 3-ка 2.0 115 2е, не знам дали ще ви е необходимо това, но казвам всичко, за да разберете какво е направено, за да няма излишни писание... ако имате някакви идеи, моля споделете !!! Поздрави !




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот samo_pechka » Пон 09 дек 2013 21:03


Не видях да си писал за лагерите на главините ... тях "обра" ли им луфта ?


Потребителски аватар
Damianski
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 30 мар 2010 15:12
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AFT
Местоположение: BG

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот Damianski » Пон 09 дек 2013 21:26


Изображение

Аз имах същото нервно и емоционално сриващо тропане от задницата...

- смених окачване (сложих спортно)
- свалях спирачните апарати - пълна ревизия
- сменях лагерите на главините понеже сменях и спирачните дискове
- сменях салона (карах без седалки)
- махах кората на багажното
- махах резервната гума и крика

Ефект - :no Трака си и си трака ... особено по нарязан асфалт ме побъркваше

Насуках малко изолир банд на въпросния "ЧОП" , Насуках и на чоповете на които се щракват облегалките на задната седалка... и от там има потракване да знаеш !

Другото което ще те посъветвам ако няма ефект от това , преемести с по 3-4 милиметра навътре към купето скобите на които се заключват бравите от задните врати

ПОДЧЕРТАВАМ - не самите брави на вратите , а тази част която е заболтена на купето и има формата на "П" и се намира на купето а не на вратата ;) За да може като затвориш вратите да стоят по-прибрани към купето :mhihi


Потребителски аватар
eXecuteRz
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 13 мар 2011 20:31
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 8v 2e
Местоположение: Габрово

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот eXecuteRz » Вто 10 дек 2013 9:15


samo_pechka написа:Не видях да си писал за лагерите на главините ... тях "обра" ли им луфта ?


колега да обран е луфта !!!

Damianski написа:Изображение

Аз имах същото нервно и емоционално сриващо тропане от задницата...

- смених окачване (сложих спортно)
- свалях спирачните апарати - пълна ревизия
- сменях лагерите на главините понеже сменях и спирачните дискове
- сменях салона (карах без седалки)
- махах кората на багажното
- махах резервната гума и крика

Ефект - :no Трака си и си трака ... особено по нарязан асфалт ме побъркваше

Насуках малко изолир банд на въпросния "ЧОП" , Насуках и на чоповете на които се щракват облегалките на задната седалка... и от там има потракване да знаеш !

Другото което ще те посъветвам ако няма ефект от това , преемести с по 3-4 милиметра навътре към купето скобите на които се заключват бравите от задните врати

ПОДЧЕРТАВАМ - не самите брави на вратите , а тази част която е заболтена на купето и има формата на "П" и се намира на купето а не на вратата ;) За да може като затвориш вратите да стоят по-прибрани към купето :mhihi


ще направя тези неща които си ми написал и ще кажа дали има резултат, благодаря ви за бързите отговори !!!


Потребителски аватар
Damianski
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 30 мар 2010 15:12
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AFT
Местоположение: BG

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот Damianski » Вто 10 дек 2013 11:02


А специално за този лек луфт във задните главини си го има фабрично и в момента в който го "обереш" скъсяваш живота на лагера драстично...

Мой съвет - по-добре остави онзи съвсем лек луфт който се долавя като бутнеш гумата с крак настрани за да не сменяш скоро лагери пак :a045

От това нито може да трака , нито има някакъв смисъл да ги стягаш толкова тези лагери. Щом е вървяла 17-18 години с този лек луфт и не е взел да вие лагера, значи ще върви още.

Вече съм бил свидетел на едно "обиране" на луфта от задните главини и след около година - смяна :mhihi


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 557
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот bahyr » Вто 10 дек 2013 12:56


А чукането го чуваш само или го и усещаш.
Може да е поплавъка на газовата бутилка.


Потребителски аватар
eXecuteRz
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 13 мар 2011 20:31
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 8v 2e
Местоположение: Габрово

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот eXecuteRz » Вто 10 дек 2013 13:34


Damianski написа:А специално за този лек луфт във задните главини си го има фабрично и в момента в който го "обереш" скъсяваш живота на лагера драстично...

Мой съвет - по-добре остави онзи съвсем лек луфт който се долавя като бутнеш гумата с крак настрани за да не сменяш скоро лагери пак :a045

От това нито може да трака , нито има някакъв смисъл да ги стягаш толкова тези лагери. Щом е вървяла 17-18 години с този лек луфт и не е взел да вие лагера, значи ще върви още.

Вече съм бил свидетел на едно "обиране" на луфта от задните главини и след около година - смяна :mhihi


луфта е обиран от майстор не от мен :)

bahyr написа:А чукането го чуваш само или го и усещаш.
Може да е поплавъка на газовата бутилка.


не е той


и направих по-горните съвети които ми дадох те, но проблема си остава... днес съм закупил и тампоните за амортисьорите вътре в купето, да опитам и с тях... ако не се оправи ще пиша пак


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот samo_pechka » Вто 10 дек 2013 13:40


Да , не трябва в никакъв случай да се пренатяга гайката :exclaim Под самата гайка има една голяма шайба , при стягането на гайката се процедира по следния начин .Стяга се леко гайката , превърташ колелото един два пъти , пак леко се притяга и пак превърташ колелото, усещаш как почва да се позатормозва колелото- спираш , след това опитваш с отверка да помръднеш въпросната шайба под тази гайка, не можеш ли- отвиваш гайката ( малко към 1/8 оборота), превърташ един-два оборота колелото , пак опитваш да мръднеш шайбата и така докато се мръдне тази шайба , след това слагаш фиксатора на гайката в това положение.
Остава един малък луфт :exclaim , което е напълно нормално ,не тр това да ви притеснява .


Потребителски аватар
Damianski
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 30 мар 2010 15:12
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AFT
Местоположение: BG

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот Damianski » Вто 10 дек 2013 15:36


Провери си машинката за задната чистачка да не хлопа , виж резервоара стегнат ли е ... направо не знам то не остана друго :dontknow
Сваляй бронята и виж под нея кво става ...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот kris11 » Сря 11 дек 2013 10:33


висящ бензинов филтър от корозирал и скъсан крепеж,задно гърне тампони.


Потребителски аватар
eXecuteRz
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 13 мар 2011 20:31
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 8v 2e
Местоположение: Габрово

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот eXecuteRz » Сря 11 дек 2013 12:41


kris11 написа:висящ бензинов филтър от корозирал и скъсан крепеж,задно гърне тампони.


чисто нови тампони на гърнетата... филтър прехванат със свински опашки не мърда :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот kris11 » Чет 12 дек 2013 11:46


освен на друсачка и да слушаш отзад откъде се чува :screwy


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот vaiper 1 » Съб 14 дек 2013 21:51


Проблема намерихте ли :biggrin


Потребителски аватар
eXecuteRz
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 13 мар 2011 20:31
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 8v 2e
Местоположение: Габрово

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот eXecuteRz » Пон 16 дек 2013 9:21


не проблема не беше открит... последните неща които се случиха са:

1. Амортисьорите отзад са 2ра употреба, но са здрави ! За да видим дали са те, взех един стар, източихме му маслото и го сложихме, но тропането си остана същото без промяна, което води, че не са те !
2. Проверявахме щангата на задния мост, здрава е...

..... значи трапането е най-силно при завой и се мине през по-стабилна неравност или когато минат 2те колелета едновременно през неравност, ако мине самостоятелно някое колело през неравност, даже може да се каже, че няма тропане, но ако са 2те, е нещо нечовешко !

3. Пак да спомена, че тампоните на задния мост са сменени, но въпреки всичко има ли някаква вероятност да са отново те... марката на тампоните са ITN :)


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Тропане в задницата на Голф 3

Мнениеот vaiper 1 » Пон 16 дек 2013 16:03


Виж и при мен е така хм но аз повдигнах задницата :biggrin да не дрънка резервната гума бе амиго :mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта