Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
shitz
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asd

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот shitz » Сря 08 яну 2014 12:49


Колега а при мен го прави и на студен мотор и на загрят като при студен се усеща повече,правеше го и преди да направя ремонта на двигателя,след ремонта сложих и газов инжекцион като както придърпва на газ така и на бензин разлика няма и незнам вече освен да се свяла съединителя и скоростите и да се търси проблема там,чета и по други теми едни колеги казват от скоростите е от прословутите нитове други казват не може да е от тях и незнам вече чудя се така ли да я карам да се свялят ли съединителя и скоростите и да се търси пробема там




Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот xalerrelax » Сря 08 яну 2014 12:55


Има голяма вероятност да смелиш кутията и да я хвърлиш.
Аз имах късмет , нямаше нищо надъфкано от нитовете , но често направо ги пръскат.
За това по - добре я отвори и виж....


shitz
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asd

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот shitz » Сря 08 яну 2014 13:04


А между другото според вас възможно ли е да е от съединитела макар че няма логика защото на 1 и 5 предърпване няма


Потребителски аватар
didinka
Мнения: 238
Регистриран на: Вто 08 май 2012 17:56
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот didinka » Сря 08 яну 2014 13:08


Ламбда сонда 90 %, при мен го има същия проблем на 1.6 101 афт, пробвай да я откачиш,ако колата работи добре при откачена сонда-сменяй я


shitz
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asd

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот shitz » Сря 08 яну 2014 13:18


Колега сменял съм я преди около 2 години но ще пробвам и ще пиша:-)


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот plamikcho » Сря 08 яну 2014 13:31


При мен ламбда сондата няма никаква връзка с придърпването и с вървежа. Силно ме съмнява ако в кутията почнат да изпадат нитове, нищо друго да не се случва. Но то от придърпване до придърпване има разлика, предполагам, че от кутия и от дросел/дебитомер няма да е еднакво.


BULAZ
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 12 яну 2014 14:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот BULAZ » Нед 12 яну 2014 14:51


Мога дадам и моето скромно мнение по разискванат тема и и това как реших проблема.
Мотора е АКЛ и придърпването при около 2000 обрта се появи почти веднага след закупуването.Започнах да чета различни мнения и до си шестшрам .Започна и ходенето при псевдоспециалисти и даването на луди пари.Смяна на почти здравите "О" пръстени и какво ли не,а от това най-много ме боли.Е скоростите не подмених.Смених няколко комплекта свещи за много пари.Първоначално върви добре и след около 100 км пак се появява проблема и пада мощността.Направи ми впечетление,че свещите са избили в областта на керамираката и то едва видимо и стигнах до извода,че проблема е в кабелите или бубината.Първоначално премахнах само металните камбанки на кабелите ,купих и поставих нови свещи "Бош" по 3,5 лева бройката и проблема бе решен- вече 5000 км.


Потребителски аватар
donervan
Мнения: 71
Регистриран на: Чет 02 ное 2006 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот donervan » Пон 13 яну 2014 10:44


BULAZ написа:Мога дадам и моето скромно мнение по разискванат тема и и това как реших проблема.
Мотора е АКЛ и придърпването при около 2000 обрта се появи почти веднага след закупуването.Започнах да чета различни мнения и до си шестшрам .Започна и ходенето при псевдоспециалисти и даването на луди пари.Смяна на почти здравите "О" пръстени и какво ли не,а от това най-много ме боли.Е скоростите не подмених.Смених няколко комплекта свещи за много пари.Първоначално върви добре и след около 100 км пак се появява проблема и пада мощността.Направи ми впечетление,че свещите са избили в областта на керамираката и то едва видимо и стигнах до извода,че проблема е в кабелите или бубината.Първоначално премахнах само металните камбанки на кабелите ,купих и поставих нови свещи "Бош" по 3,5 лева бройката и проблема бе решен- вече 5000 км.


Колега, би ли казал от къде си взел свещите?


BULAZ
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 12 яну 2014 14:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот BULAZ » Пон 13 яну 2014 23:08


Колега,искам да кажа че свещите са най -малкият проблем.Не искам да коментирам качеството на една или друга марка.Взех тези,защто бяха най-евтини и наистина стигнах по-близо до проблема.Колите ни са вече са "кенефи" и не мисля че трябва да се трошат много пари по тях.Не си заслужава.
Успех на всички с проблема "придърпва" при 2000 оброта.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот al3xbg » Вто 14 яну 2014 15:42


Странното е, че не го прави постоянно, а на абсолютно произволни интервали от време и метеорологични условия ... Ето например вече седмица няма и помен от придърпването. Държа да отбележа, че при мен се наблюдава само след 1во палене на добре изстинал мотор и след достигане до работна температура , дори още на 70-80 градуса го няма вече. Интересна работа ...


Потребителски аватар
vanky
Мнения: 43
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 13:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 1.6 АКЛ проблем с придърпване

Мнениеот vanky » Пет 17 яну 2014 17:47


Смени ли о-пръстените на входящия колектор? Ако не си ги сменил задължително ги смени и колата ще се оправи, няма хващане на комп и други стендове.
Поздрави



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта