Golf 4 - петлето на ръчната се откачи, движи се свободно

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Golf 4 - петлето на ръчната се откачи, движи се свободно

Мнениеот dijon » Чет 06 фев 2014 22:41


Здравейте,

Тази вечер ми се откачи ръчната, движи се свободно, копчето излиза напред. Тя и преди имаше този проблем и някакъв "майстор" я е захванал някак и работеше до днес.

Мога ли да направя нещо по тази тема сам - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=8545 или трябва да сменям цялата ръчка с механизма, защото този най-вероятно е счупен и побългаряван след това.

Последна промяна от dijon на Пет 07 фев 2014 9:40, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 - ръчната се откачи, движи се свободно

Мнениеот dijon » Пет 07 фев 2014 8:08


Отворих я по онази тема. Докато разглобявах из купето видях съмнителна ластичка...

Та, отворих ръчната, счупено е копчето в долния му край, работи за освобождаване, но не натиска петлето на ръчната, ето снимки:

Изображение

Ето и как виси петлето:

Изображение

И си седя рано сутринта в колата и се чудя как да реша този проблем, че ме чака дълъг път утре рано сутринта и не ми се тръгва без ръчна, а нямам време за сервизи... И си викам, ако мога да го подпра това петле с нещо... стоя, стоя и се сещам за ластичката от по-горе, предишния "майстор" така е решил проблема, така го реших и аз:

Изображение

Някой има ли идея как да го оправя за постоянно? Трябва да сменя само спусъка на ръчната ли? Дали мога да намеря само спусък или е цялата ръчка?

Или да предложите някаква по-добра идея за побългаряване, защото ластика няма да изкара дълго според мен.


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf 4 - петлето на ръчната се откачи, движи се свободно

Мнениеот kibo_tom_8440 » Пет 07 фев 2014 15:03


Опитай с пружинка - или да го натиска или да го дърпа петлето. Другото е да отидеш в моргата и да си вземеш читава - продава се цяла, а не само петле, пружина, копче и т.н. :th_up


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 - петлето на ръчната се откачи, движи се свободно

Мнениеот dijon » Пет 07 фев 2014 16:41


Благодаря за отговора, аз не можах да сваля калъфа на ръчната, ако го смъкна може да видя някакво друго решение. Но като гледам ще пътувам с ластика, ремонта остава за другата седмица.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта