Golf MK4 Въпрос за комфорт модул/ключ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Golf MK4 Въпрос за комфорт модул/ключ

Мнениеот tih » Съб 20 юни 2015 23:48


Имам въпрос към запознатите: колата ми е Голф 4 от първите, контактният ми ключ е обикновен, без достанционно, единствен, искам втори, по възможност от сгъваемите с дистанционно, но комфорт модула ми няма радио-приемник и няма да мога да ползвам дистанционното на новия ключ, а това ми е основната идея, също така колата и съответно модула, нямат заводска аларма, някой може ли да каже дали има Г4 без заводска аларма, но с ключ с дистанционно (сгъваем) и съответно номера на комфорт модула или ако няма, дали мога да си взема друг комфорт модул, който да подкарам с нов ключ и по някакъв начин да шунтирам липсата на заводска аларма за да не ми набива съответната греша през ваг-ком поради липсата на такава, тъй като такава не ми трябва?

Последна промяна от tih на Нед 21 юни 2015 16:34, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Въпрос за комфорт модул/ключ Голф 4

Мнениеот Traytor » Съб 20 юни 2015 23:52


Аз ще ти дам една идея. Имам приятел който използва на последните си две коли от китайските модули за заключване с дистанционно(нищо повече само заключване), намира си платка която с малко преправяне влиза в ключа сгъвка и това е. Първо беше така на Бората си, след това на Пасата. Просто трябва да се разтърсиш. Стига комфорт модула ти да работи като хората, това може даже и прозорците да ти вдига :c020


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Въпрос за комфорт модул/ключ Голф 4

Мнениеот tih » Нед 21 юни 2015 0:17


Комфорт модула ми си е ОК, но просто няма опция да приема радио сигнал, както тези, които са с фабричен ключ с дистанционно, иначе си имам допълнително слагана аларма, която е вързана към централното от дистанционното на алармата мога да си заключвам и отключвам, но така или иначе искам втори ключ, а тази аларма вече не ми трябва, трябва ми само централно заключване/отключване от ключ.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Въпрос за комфорт модул/ключ Голф 4

Мнениеот Traytor » Нед 21 юни 2015 0:30


Значи ходи по магазините за авточасти и огледай модулите които се слагат за заключване с дистанционно. Гледаш за някое което ще може да влезе с малко пригаждане във VW ключ и си ти. А както казах с тия модули може да ти се вдигат стъклата като заключиш.


Потребителски аватар
niko_2317
Мнения: 244
Регистриран на: Чет 05 мар 2015 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за комфорт модул/ключ Голф 4

Мнениеот niko_2317 » Нед 21 юни 2015 7:17


1J0 959 799 AH,S,J са комфорт модулите...
Търси ги от морга.... :th_up


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Въпрос за комфорт модул/ключ Голф 4

Мнениеот tih » Нед 21 юни 2015 14:11


Благодаря за информацията, темата е коша :th_up


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4626
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: За Коша

Мнениеот hvp800 » Нед 21 юни 2015 17:12


Tя темата добре е за коша ама гледай комфорт-модула дето ще вземеш да е за твоята кола, че ако си хечбек и вземеш комфорт от комби......... :no


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: За Коша

Мнениеот tih » Нед 21 юни 2015 19:35


Новият комфорт модул ще е различен от оригиналния, но ще върши своята работа коректно според уверението на хора, които разбират от тези неща, според ЕТКА, има разлика в модулите за коли с ляв/десен волан и 2/4 врати.


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: За Коша

Мнениеот ivostefanov » Нед 21 юни 2015 21:32


Заглавие: Описвайте решението на проблемите си!

vaskoto1 написа:уважаеми колеги.
много ви моля, недейте да се опитвате да изземате функциите на екипа на форума и да променяте заглавията на темите с проблеми, които сте разрешили на "за триене" или "кошче моля" или каквото и да е.
всеки въпрос зададен тук и отговорено му, трябва да съществува. най малкото за да може да бъде намерен от търсещите нови колеги и колежки.
преценката на това, коя тема да се изтрие и коя да се запази е в ръцете на екипа, поддържащ този форум.
ако мислите че въпроса ви е бил тъп, след като сте прочели решението му-по добре помислете преди да питате хубавичко...
нека го направиме с добро, защото има чалъм да се забрани промяната на първо мнение и тогава няма да можете дори задниците си да обършете от глупостите, които пишете...
има начин.
благодаря ви за разбирането.


Освен това нарушаване на т.21 от правилата която всъщност е

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=352508

Имаш предупреждение, а "За коша" отпадна



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 54 госта