Golf 3 1992 Проблем спирачки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Golf 3 1992 Проблем спирачки

Мнениеот Mihail_Dimov » Вто 17 ное 2015 21:47


Здравейте колеги!
От известно време имам проблем със спирачките на колата ми Golf 3 1992.
Проблема се прояви когато си смених накладките. Първите 1000 километра спирах много плавно и не съм ги набивал. Известно време след като смених накладките и минах тези 1000км. спирачките ми на 100 натискания 2 пъти потъваха но с припомпване на педала си спирах без проблем. Ходих на няколко майстора с цел да оправят този проблем и те ми обезвъздушаваха спирачките, натягаха ми ръчната тъй като не бе натегната и ми казаха че може да е от това но проблема продължава да си го има. Лошото е че започна да се влошава. Лятото колата не бе карана пет месеца и сега като я подкарах имам имам чувството че нямам спирачки. Постоянно ми хлътва педала, припомпвам педала но той доста често си потъва, даже бих казал че на всяко второ натискане си потъва. Когато спра колата на светофар и припомпам педала той си потъва.. Когато педала потъне колата намаля скоростта си, усеща се че спирачките работят но на 20%., чува се звук все едно накладките ще паднат.

Проверих накладките и това как са сложени и всичко е нормално. Никога не съм сменял течността на спирачките тъй като майстори са ми казвали че е по-добре да не я сменям.

Въпроса ми е какво да сменя и ако някой има опит да ми каже горе-доло колко струва смяната на спирачната система, тъй като не съм много запознат и доста често се опитват да ме излъжат.

Благодаря ви предварително :beer




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Проблем спирачки

Мнениеот anonym0us » Вто 17 ное 2015 21:50


Ако ти потъва педала по време на движение, при запален двигател, и при напомпване се втрърдява, имаш проблем със спирачната помпа. Не знам дали се рециклира(да и се сменят само гумичките) ако ли не, направо нова! А течността, е желателно да се смени. Има сервизи които го правят, имат специална помпа и изсмукват всичката течност. :c020


Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Golf 3 1992 Проблем спирачки

Мнениеот Mihail_Dimov » Вто 17 ное 2015 22:03


Когато припомпвам се втвърдяваше но от два дни ту се втвърдява ту си потъва.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Golf 3 1992 Проблем спирачки

Мнениеот emo-gar » Сря 18 ное 2015 9:32


Първо,виж следата по предните дискове.Ако има ръжда-не работи съответната накладка.Причини:блокаж по водачите,блокаж на цилиндър,повредена спирачна помпа.Имай в предвид минималната дебелина на накладката-7мм отпред и не по-малко от3-4 отзад!На други коли това е средата на живота им,но при Голф-краят!
Отзад,там проблема си е направо "производствен брак" при барабанния вариант.Няма голф с добри задни барабанни спирачки!Всеки ГТП ще го потвърди...
Съвсем наскоро се заех да оправя тези проблеми:сменени-предни дискове+накладки,задни накладки,спирачна помпа и спирачна течност,задни спирачни цилиндри...остава несменено:тръби,маркучи,регулатор,серво.Резултат:има спирачки,но все нещо не е както трябва.Сработиха почти веднага(всичко е обезмаслено и почистено),чак 1000 км ми се вижда много за "сработване"-1000 пъти ще се пречукаш!
Цена:всичко ми излезе към 150 пари с 40% отстъпки.Трудът си е мой.
Има тънкост-НИКОГА не се опитвай да ремонтираш задни барабани,ако не знаеш няколко особености:лагери! и-винаги разхлабвай жилата на ръчната докрай!След като сработи мех. регулатор(рибката)-тогава се натягат жилата!Ако не спазиш последното-никога няма да имаш добри задни "крачни".Това при условие за изправни барабани и накладки.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 1992 Проблем спирачки

Мнениеот myrshavija » Сря 18 ное 2015 9:43


Емо, какво общо има описаното от теб с "потъване на педала"?


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Golf 3 1992 Проблем спирачки

Мнениеот emo-gar » Сря 18 ное 2015 11:05


Ами ако някой цилиндър е блокирал и по някое време реши да се движи...педалът потъва.Ако тече заден цилиндър-потъва,ако задържа апарат-вътрешната накладка се мести,притиска диска едностранно,без опора от външната...огромен мек ход,без спирачно въздействие..,ако си натегнеш ръчната с цел компенсация на износването на накладките(да речеме че не сработва "рибката")-пак проблем с ход на задните цилиндри...Ако е надран цилиндър на спирачна помпа-тогава винаги потъва,ама в случая питащият пише че веднъж потъне,после не...
Аз лично не можах да се справя с увеличения "празен ход" на спирачния педал,има си едно 2-3 см и след това всичко е наред,като че ли шишът в сервото се е скъсил...
Изобщо,за потъване на спирачния педал,ако няма теч,въздух и е читава помпата-иде речза голям ход на изпълнителните цилиндри,тогава ще трябва да "напомпваме" поне двойно.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 3 1992 Проблем спирачки

Мнениеот Vlad777 » Сря 18 ное 2015 15:01


Колега, на първо място смени майсторите! Със спирачките компромиси не трябва да се правят.

Ревизирай апаратите, мини супортите и апаратите, където се движат накладките с телена четка на бормашина, смени спирачната течност и може и спирачната помпа.

Не си писал с кой двигател си, имаш ли ABS...

Виж шаблона за темите в раздела и си оправи заглавието.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта