При пълен завой надясно се чува силно еднокр. хлопане отпред

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Markoni
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 27 юли 2005 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

При пълен завой надясно се чува силно еднокр. хлопане отпред

Мнениеот Markoni » Пет 05 авг 2005 13:53


На какво се дължи това хлопане?




Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: При пълен завой надясно се чува силно еднокр. хлопане от

Мнениеот Li4o » Пет 05 авг 2005 14:49


Markoni написа:На какво се дължи това хлопане?


Еднократно, казваш...хм, в първия момент си помислих за външно каре. Хвърли за всеки случай един поглед на маншоните, ако някой е омаслен, тогава е много вероятно да си е заминало и карето!


Потребителски аватар
naskogolf
бърз голфаджия
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 9:33
Автомобил: Passat B 7 Alltrack
Двигател: 2 CFG 2014
Местоположение: София

Мнениеот naskogolf » Пет 05 авг 2005 15:20


Moже да са тампони на реактивната щанга или биалетка на сьщата.


Потребителски аватар
emils
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот emils » Нед 07 авг 2005 16:40


шарнири, полуоски, тампони.


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Нед 07 авг 2005 21:49


За тропане по предницата си иска канал и някой "майстор" да я погледне, иначе трябва да хвърляме боб Mr Green Fun


Потребителски аватар
Ninja
Мнения: 318
Регистриран на: Пон 08 ное 2004 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ninja » Нед 07 авг 2005 22:04


за хлопане- канал и някой да разбира. ако е повече като пукане или леко ЕДНОКРАТНО тропане и имаш хидравлика е много вероятно да е рейката. звукът идва от износените втулки


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Чет 11 авг 2005 9:24


Най-вероятно е рейката на сервоуправлението, защото същия проблем го имам и аз,но по окачването всичко съм проверил. За каре силно се съмнявам щото е еднократно и на място никога не е пукало.пука само когато маневрирам и има денивилация на пътната настилка т.е. на дупки или когато се качвам на тротоар


Потребителски аватар
DVD
Мнения: 143
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот DVD » Чет 18 авг 2005 18:15


и аз имх същия проблем! тожа е от рейката отиди на майстор излиза някуде около 50-60 лежа. ако имаш познат стругар и той може да ти я оправи. СЪС СИГУРНОСТ ТОВА ТИ Е ПРОБЛЕМА


Потребителски аватар
emils
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот emils » Пет 19 авг 2005 10:20


колеги, не ме бийте, но отскоро карам повече един служебен форд, отколкото личното си поло :) ескорта беше в окаяно състояние като го взех, смених му почти цялата предница - тампони, шарнири, биалети, семеринг на скор кутия, ремонт на скор кутия - нямаше 5-та и т.н.... остана да се види рейката, защото е сменявана от по-стар модел и има луфт. последният ремонт беше на опората на предния ляв амортисьор. тъй като опората беше обърната (незнайно по каква причина) амортисьорът беше блокирал горе при въртене на волана и при крайно ляво положение като с върти на място се чуваше силно еднократно пукане, защото пружината горе не се въртеше, а отдолу се върти заедно с колелото и се получава напрежение по този начин. така че не е лошо да се видят и тези неща. прави се като колата се вдига на подемник, така че колелата да висят и се въртят на ръка, като се наблюдава движението на пружините и другите части и се ослушвате за шумове.


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Пет 19 авг 2005 10:37


Да колега но ти самия казваш на място.Аз съм писал че на място се скъсай да въртиш няма да чуеш пукане.При мене трябва да навиеш и да мине6 през бабунака или дупка за да изпука.Трябва да има денижилация на пътя. Мнго интерсно нещо е при мене.Само втулките на рейката не съм проверил.Сменях тампоните на макверсоните, амортисьорите всичко съм огледал. Като ми смениха амортесьорите пукането беше доста по силно.Направих реглаж и сега е доста по тихо.Деиствително някаде се получава напрежение и в един момент изпуска. Но каде???


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пет 19 авг 2005 19:46


nasko78 написа:Да колега но ти самия казваш на място.Аз съм писал че на място се скъсай да въртиш няма да чуеш пукане.При мене трябва да навиеш и да мине6 през бабунака или дупка за да изпука.Трябва да има денижилация на пътя. Мнго интерсно нещо е при мене.Само втулките на рейката не съм проверил.Сменях тампоните на макверсоните, амортисьорите всичко съм огледал. Като ми смениха амортесьорите пукането беше доста по силно.Направих реглаж и сега е доста по тихо.Деиствително някаде се получава напрежение и в един момент изпуска. Но каде???

Може да ти пука прахоуловителя на амортисьора в момент на завито колело, точно когато амортисьора се вдига на бабуната и прахоуловителя да опира в него.


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Пон 19 сеп 2005 19:44


G3 1.6 ABU - Същото пукане! Ходовата част - перфектна. Един - двама майстори споменаха за хидравлика и за такава сума - 50 - 60 лв. Ако някой го е правил - моля Ви - дайте по-подробно.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Пон 19 сеп 2005 21:42


ЛАГЕР НА ГЛАВИНА
ГАРАНТИРАНО Е ОТ НЕГО


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Вто 20 сеп 2005 9:23


проблемите в лагерите не се ли характеризират с други шумове - виене например???


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 20 сеп 2005 9:27


Аве незнам каво е но при мене го прави само при маневри.И не е хлопване а си е баш чукане на метал.Еднократно.Действително сякаш усукваш пружина и като изпусне удри някаде.Всеки пут се чува различно силно.Т.Е понякога е по-тихо но понякога си се чува яко.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold, Plageto, simo7 и 65 госта