минусови температури нови проблеми-проблем с закл. механизъм

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Вто 13 ное 2007 14:41


brum написа:Аз до сега ( 3 зими ) нищо не бях слагал, и сутринта за първи път леко ми беше залепнала вратата. Ама проблема ми е багажника - от акъл съм оставил там стъргалката за лед, а тои мизерника даже не се опита да се отвори...

Та така, тая година една гъбичка за обувки и ще мина уплетнинията, дано да свърши работа...


Точно преди 10 мин минах всички гумени оплатнения с парцалче и глицерин. А в съботата минах с парафин тая сутрин гледката беше повече от шокираща 30 мини обикалям около колата и като маймуна се опитвам да се напъхам вътре. Влезнах от вратата на пасажера, шофьорската дори не направи опит да се отвори. Жената вържеше вратата докато слънцето не огря кучия гъз. Мисля си, че вечрта нали валя и е влазнала вода между вратата и купето и е станало си еб*ло и замръзването.




Потребителски аватар
Legolas
Мнения: 152
Регистриран на: Чет 18 окт 2007 12:59
Автомобил: GOLF 4 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София и провинцията

Мнениеот Legolas » Вто 13 ное 2007 15:09


Мале момчета сутринта няма такъв смях с това замръзване.Четирима мъже и една девойка седим около колите си и се чудим как да отворим вратите, че да се напъхаме вътре.Добре че си бях купил течност за рзмразяване на ключалки, но размрази до там, че да си вкарам ключът иначе да завъртя така и не успях веднага.Само след 25мин. ръчкане успях да влезна на всички дадох тоя размразител, но май само на мен ми помогна.Първо си помислих че само на моята кола и е замръзнала ключалката, но поле като се събрахме 5-ма с 5 различни коли и стана доста весело.


Потребителски аватар
lucifer_pl
Мнения: 82
Регистриран на: Нед 03 апр 2005 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lucifer_pl » Вто 13 ное 2007 15:19


Колеги и аз съм един от обикалящите тая сутрин но какво да се прави. Виждам че има хора които искат да намажат гумените уплътненя за да не залепва, но не си спомням в кое беше дали парафина дали в глицерина аптекарката ми каза че има някакъв процент вода и ми даде това което ще ми свърши работа ако не стоеше в жабката. :oops:


daniel_falin
Мнения: 222
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 9:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот daniel_falin » Вто 13 ное 2007 15:27


сутрин към колите с по 1 канче вряла вода :lol:


Потребителски аватар
Legolas
Мнения: 152
Регистриран на: Чет 18 окт 2007 12:59
Автомобил: GOLF 4 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София и провинцията

Мнениеот Legolas » Вто 13 ное 2007 15:28


hahaha то като в Русия малко само че те направо с газовите котлони под колата :lol: :lol:


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот anonimko » Вто 13 ное 2007 15:29


колега -парафина е за уплътненията


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Вто 13 ное 2007 15:38


Колеги аз още оня ден намазах с парафин сичко де що може :lol: и смазах дръжките :twisted: , НО на тоя студ нищо не помага на 100% :!: Сутринта и на мене не искаха да ми се затворат вратите, защото палчето не се връщаше само, та му помогнах малко с ключа от колата :roll: :oops: ма стана 8)


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2044
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Мнениеот Glove » Вто 13 ное 2007 16:22


Проблемите при колите са три типа, замръзнали врати към уплътнителие, замръзнали механизми за итключване и комбинация от двата. Замръзналите уплътнения се оправя с течен глицерин или на Sonax има едим препарат за гумени уплътнения, маже се и до там. Замръзналите механили се оправят като се свали мханиката от вратата, почиста се в кореселин( желателно е да се накисне малко ) и после се смазва с финна грес. Аз като си купих Голфа го направх това на всички врати и днес сутринта всичко се отвори от раз въпреки че наоколо всичко е замръзнало. А това дали е замръзнала системата за централното зависи от гореописаното за механиката. Аз съм с електрическо и няма проблем въпреки че е по-капризно.


Потребителски аватар
toshev
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот toshev » Вто 13 ное 2007 16:59


Теодор написа:
Това е болест на 90% от Пасатите и Голфовете с вакуумно заключване, и доколкото разбрах няма оправия Казаха ми че се оправя със смяна на целия заключващ механизъм на вратата но ми се вижда скъпо да пробвам и си карам сутрин с една ръка а с другата придържам вратата докато загрее колата и се затвори


Ха ха ха ха....батеее.....скъсах се като си те представих....х хи хи, с ръкате дето придържаш вратата мое и да попушваш,тамън ще тръскаш навънка...
:bishop mhihi mhihi mhihi mhihi ................. :heeeavy metal


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Вто 13 ное 2007 17:42


toshev написа:Теодор написа:
Това е болест на 90% от Пасатите и Голфовете с вакуумно заключване, и доколкото разбрах няма оправия Казаха ми че се оправя със смяна на целия заключващ механизъм на вратата но ми се вижда скъпо да пробвам и си карам сутрин с една ръка а с другата придържам вратата докато загрее колата и се затвори


Ха ха ха ха....батеее.....скъсах се като си те представих....х хи хи, с ръкате дето придържаш вратата мое и да попушваш,тамън ще тръскаш навънка...
:bishop mhihi mhihi mhihi mhihi ................. :heeeavy metal
    Е това с ръка беше малко пресилено mhihi Начините са два, или с колана или с тези ластици с куките за закрепване на багаж :idea:


Потребителски аватар
kamus11
Мнения: 851
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kamus11 » Вто 13 ное 2007 18:24


еднакви коли еднакви проблеми :lol: :lol: :lol: днеска кво направих.добре ,че беше хубаво времето .свалих корите на вратите .със силиконов спреи напрасках всики лостчета и облях обилно механизма -пластмасовия -и бравата на вратата .започна да капе от нея даже :lol: така че мисля да съм свършил работа.дръжките започнаха да работят супер мазно и се надявам, да не е само това ефекта.чакам студ 8) обаче маи в блиската седмица няма да го бъде.така ,че остава ми, само да чакам :roll:


Потребителски аватар
moerte
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Мнениеот moerte » Вто 13 ное 2007 18:41


Цялата подготовка на вратите за зимата ми отне 7,50лева. Около 2,50лв за спрея против замръзване на ключалките и 5лв за течност в шишенце с гъбичка. Спрея има накрайник за ключалката. Впръсках на трите ключалки+тая за котакт. Уплътненията на вратите първо се почистват с напоено парцалче с препарат за стъкло, после се минават с препарата за гумени уплътения. Колата е навън и излизам към 5 сутрин и нямам грижи. Още 2-3минути печеля, като и мятам един найлон на предното стъкло. Затискам го с чистачките.


Потребителски аватар
iurimil
Мнения: 244
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Дясна врата

Мнениеот iurimil » Вто 13 ное 2007 19:53


Здравйте колеги,
при мен няма никакви ключалки и всичко е затапено.
Днес излизам от работа и цъквам алармата-нормално си щракнаха и трите механизма обаче дясната врата не се отваря нито отвътре нито отвън.Добре че с лявата нямаше проблем инъче щях да оставя на паркинга.Та като чета сега ми хрумна да я вкарам сега в гаража и утре да видя дали ще се отвори.Ако така стане следва да предприема мерки по демонтаж и обработка.

8)


Потребителски аватар
kamus11
Мнения: 851
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kamus11 » Вто 13 ное 2007 20:09


направо викам да почваш .не се глези :lol:


Потребителски аватар
iurimil
Мнения: 244
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Мнениеот iurimil » Сря 14 ное 2007 12:38


Проблем колеги,
днес не се отвори пак дясната врата.
При положение че цяла нощ беше в гаража и t=7-10C явно проблема е друг.
Някой може ли да подскаже как да я отворя или трябва да чакам механизма сам да се сети че е отворено? :oops:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта