Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Bobcho_82
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 17 юли 2007 20:04
Автомобил: Golf 2
Двигател: GU+
Местоположение: София

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот Bobcho_82 » Съб 28 фев 2009 12:52


TheSheriff написа:Колеги, за да се облепят клапите става ли само да се свали кората под жабката или трябва да се сваля заедно с радиаторчето на парното да се сваля всичко?

Колега сваля се цялата кутия барабар с радиаторчето.




Потребителски аватар
V_i_T
Мнения: 316
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 9:02
Автомобил: Golf 2 GTI
Двигател: PB 1.8i 112 hp 1991
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот V_i_T » Пет 19 юни 2009 16:39


Колеги, сега излезе един такъв казус. На парното ми няма как да спра да духа на вътре в купето, т.е. като се движа по магистрала винаги духа. Идеята ми е че нощно време сега през лятото става студено в купето, ако пусна малко жегичка става пък много горещо. Как да се направи така че има нещо като клапа та изобщо да не влиза въздух в купето през отвора на парното. Дали не може да се направи едно такова бутонче като в по-новите модели да върти въздуха само в купето. Някой правил ли е такова нещо? Споделете. Аз лично мисля нещо да направя, засега нямам идеи, но .......... мисля че ще стане номера някси.


Потребителски аватар
ВАН
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 13:43
Автомобил: VW Golf II 1991 1.6 Keihin
Двигател: PN
Местоположение: София

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот ВАН » Чет 22 окт 2009 18:25


По т.4

Проблем:
При пуснато парно, при преминаване през неравности започваше бръмчене откъм моторчето на парното. Същият звук се чуваше при рязко завиване/спиране/потегляне. Шумът изчезваше при пускане на по-висока степен на парното или при включване/изключване. Всичко беше търпимо до момента в който започна да бръмчи/свисти постоянно.

Демонтаж:(по описаните стъпки в 12001313 теми):
1.Сваляне на кората под жабката(5винта)
2.Сваляне на тапата, която прикрепя изолацията към моторчето
3.Откачване на буксата на моторчето
4.Демонтаж на моторчето с перката. Излизат от въздуховодите с въртеливо движение по часовниковата стрелка. Преди отвъртането на елемента, се освобождава една пластмасова щипка откъм коша на двигателя

Решение:
Почистистих перката от полепналата гняст. Смазах оста - няколко капки масло за шевни машини :lol: и монтаж в обратния ред.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот parno » Нед 13 дек 2009 17:53


тия клапи мамата си джасали :shock
докато изкормя всичко викам си "бре не е чак толко зор"
сглабянето направо ми ева мамата
:banghead:
облепих ги хубаво с картон и яко лепила mhihi след като сглобих нямах търпение да го пробвам....в краката духа яко направо ти отвява крачолите
централно също духа яко
ама на предния джам пак си е умряла работа
много съмнително защо така :? нямах време та другата седмица ще се дозанимавам


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот PuShE_ » Чет 31 дек 2009 1:31


при мене беше се разместил отвора който е на самото табло,явно като сме барникали за кабелите за Цд-то сме го натиснали навътре и въздуха избиваше под таблото


Потребителски аватар
_NqKoI_
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 12:36
Автомобил: Golf 2
Двигател: ABF
Местоположение: Plovdiv

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот _NqKoI_ » Чет 31 дек 2009 11:08


аз онзи ден се борих със тия клапи слвалих барчетата от в коша малко зор видях да отвия пустите гайки и сега в колата е екстра :)


Потребителски аватар
ionkop
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re:

Мнениеот ionkop » Пон 01 фев 2010 2:54


Golf_Diesel_ написа:
lubo_gti написа:колега Golf_Diesel_ аз миналата година сменях радиаторчето и се сваля само барчето

Мерси мерси :) аа то и аз имам тоя проблем със ключа за парното.И мойто работи само на 3 :)

:shock Понже изчетох темата и ми направи впечатление че повечето колеги с Г2 парното им работи само на 3 (както и мойто ) mhihi mhihi Но е много досадно поне за мене защото само си играя да го включвам и като стане мн жега за малко време и го исключвам и така през 5-10 мин тааа понеже неможах да схвана какво е това (транзистор ли кво ли там беше кадето да се запои) та мисля направо да не си играя а да си купя ново НО някой ако има снимки да ги пусне на самото нещо което се сменя и каде се намира аз разбрах че е под жабката в краката на пасажера но все пак ще съм благодарен ако някой пусне някоя друга снимка


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот PuShE_ » Пон 01 фев 2010 8:04


сигурен ли си че ключа за парното ти е в час?


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Re:

Мнениеот келеш » Пон 01 фев 2010 8:49


ionkop написа:неможах да схвана какво е това (транзистор ли кво ли там беше кадето да се запои) та мисля направо да не си играя а да си купя ново

Колега,свали вентилаторчето на парното и го занеси на някой ел.техник.Той ще направи необходимото.Цялата работа на техника е за няма и 5 мин. :wink:


Потребителски аватар
ionkop
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Re:

Мнениеот ionkop » Пон 01 фев 2010 12:21


келеш написа:
ionkop написа:неможах да схвана какво е това (транзистор ли кво ли там беше кадето да се запои) та мисля направо да не си играя а да си купя ново

Колега,свали вентилаторчето на парното и го занеси на някой ел.техник.Той ще направи необходимото.Цялата работа на техника е за няма и 5 мин. :wink:

Да И аз така мисля да направя Приятеля ня Майка ми има Сервиз и мисля че той ще е човека mhihi :bowdown :lol: :lol: Мерси все пак


Потребителски аватар
Бибешков
Мнения: 19
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 12:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот Бибешков » Сря 10 фев 2010 18:19


колеги здравейте имам въпрос отностно парното на Голф 3 с климатроник Значи парно имам и духа сравнително добре не се оплаквам но се чудя защо го няма долу в краката ама хич го няма Махах барчето за да разгледам долу какво става и забелязах че моторчето за клапата си го отвара а парното го няма някой има ли представа от какво може така да е станало


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот radotom » Съб 13 фев 2010 12:06


А погледна ли има ли нещо н тези клапи? :lol:
viewtopic.php?f=5&t=105382&start=0


yky
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 07 юли 2016 12:56
Автомобил:
Двигател:

Слабо парно на Голф 2

Мнениеот yky » Вто 05 сеп 2017 21:09


Здравейте,

Парното ми работеше слабо, та реших да си почистя радиатора на купето. Оказа се, обаче, че тръбичката му не е запушена. Значи причината е другаде - има едни преградки, които се движат от жилата за управление на парното. По тях има отвори, а върху отворите е имало някакво уплътнение, което с времето се разпаднало. Дали това не е причината?
Прилагам снимка.

Благодаря предварително за отговорите, колеги!
Прикачени файлове
rsz_img_1.jpg


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Парното на Golf 2 - всички проблеми!

Мнениеот ktamen » Вто 05 сеп 2017 21:24


Да това е причината. Имало е дунапрен, но той е излетял през духалките право в лицето ти, ама ти явно не си го забелязал. Както не си забелязал и първия пост в тази тема, където също е споменат въпросния дунапрен. Дупките в клапите дойчовците са ги направили само за да ни е гадно. Трябва да ги затвориш по някакъв начин. Примерно с ламаринки и занитване. Моите са облепени с тиксо от някой от предишните собственици. А може и така:
parno написа:тия клапи мамата си джасали :shock
докато изкормя всичко викам си "бре не е чак толко зор"
сглабянето направо ми ева мамата
:banghead:
облепих ги хубаво с картон и яко лепила mhihi след като сглобих нямах търпение да го пробвам....в краката духа яко направо ти отвява крачолите
централно също духа яко
ама на предния джам пак си е умряла работа
много съмнително защо така :? нямах време та другата седмица ще се дозанимавам



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта