повишаване на оборотите при смукач - това от студа ли стана?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dude
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 27 май 2005 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

повишаване на оборотите при смукач - това от студа ли стана?

Мнениеот dude » Нед 16 окт 2005 10:51


автоматичния смукач на газ ми видга яко обороти, на бензин няма промяна от по-топлото време, но на газ подминава от преди и то не малко.

но ако е от студа, като се има в предвид, че на газ и на бензин бяха горе долу еднакви, защо на бензин не са се променили?
или е друга причината?




Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Нед 16 окт 2005 12:17


От студа е. Ако със загряването на колата си падат до нормалните не се притеснявай. При мен на топло време държи 1500 първите 2-3 минути (км.) на бензин и газ. При студено на газ вдига до 2000 през първата 1 минута после спада на 1500 и в момента в който вдигне 80° отиват на 950.


Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот vekatap » Нед 16 окт 2005 12:57


Nova написа:От студа е. Ако със загряването на колата си падат до нормалните не се притеснявай. При мен на топло време държи 1500 първите 2-3 минути (км.) на бензин и газ. При студено на газ вдига до 2000 през първата 1 минута после спада на 1500 и в момента в който вдигне 80° отиват на 950.

да бе и аз тфа съм забелязал. има нещо истина :wink:


Потребителски аватар
Franklin
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Franklin » Нед 16 окт 2005 14:32


Аз имах подобен проблем, и сега пак се появи, като запаля колата и оборотите са зверски високи, и така много дълго време, а и ги вдига когато си иска колата, примерно след 40 мин. шофиране и си ги вдига от нищото, от какво е това? Поздрави.


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Нед 16 окт 2005 16:11


Франклин, според мен твоят проблем е от натрупване на грешки в компютъра. Виждал съм го на един Фиат Типо, който карах няколко пъти.


Потребителски аватар
Franklin
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Franklin » Пет 21 окт 2005 10:55


Lawyer написа:Франклин, според мен твоят проблем е от натрупване на грешки в компютъра. Виждал съм го на един Фиат Типо, който карах няколко пъти.


П.С. Звучи крайно неприятно, какъв е изхода от проблема според теб? Аз мислех да не се е замърсил, поизчистих го, но продължава, и гори зверски, бенз/гас и масло и яко вдига температурата. Офф много кусури му се събраха на мойто голфче/ :cry: Поздрави.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Пет 21 окт 2005 15:54


ай ся се разберете и напишете кой с какъв двигател е и с каква горивна система е.
по показания на кристалната ми сфера dude е с карбуратор а за Franklin не показва нищо.
заключвам.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта