Разлепени/разпоени ламарини на вратата - РЕШЕНИЕТО! :)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Разлепени/разпоени ламарини на вратата - РЕШЕНИЕТО! :)

Мнениеот mucho » Чет 26 авг 2004 10:03


тъй ся и аз да пусна една тема :wink: ...

... бе отдавна се кана да си оправя тоз уж малък и досаден проблем и мисля, че времето дойде ... та за кво иде реч:

Изображение

Та на таз, бързо спретната, картинка съм се опитал да онагледя за кои ламарини иде реч, а имено за външната ламарина и слепената/споената/заварената за нея (нека я нарека) вътрешна ламарина.

Проблема е, че има един малък участък, в който те са се разлепили и ся се събирам инфо как да се фиксне тая работа, дали с некъв вид фина заварка, дали с някво лепене или знам ли и аз (змея ми спомена за некъв пунктшвайш - дори не знам дали така се пише) ....

... отеделно и самата лайсна точно в края си също климбуца (чопчето дет я държи за ламарината тоже е приебано) та и нея тряя някак си да я залепя, пак змея спомена за некво двойно залепващо, ма тъй както си го предстаам не ще да е обикновено двойно залпеващо ами такоа дет лепи яко и издържа на атмосферните условия ...

ами хора тва е, не знам дали го обясних читаво ... ше се радвам на сякви съвети и инфо, даже ако знаете за некой майстор/сервиз дет ше го опраат добре и на прилични цени йош по дубре :wink:

Последна промяна от mucho на Съб 11 сеп 2004 11:47, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Мнениеот Syncro » Чет 26 авг 2004 21:57


А какво ще стане ако се изпъне/изпълни с пяна от тази която ползват за алуминиевата дограма?


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Чет 26 авг 2004 22:38


Syncro написа:А какво ще стане ако се изпъне/изпълни с пяна от тази която ползват за алуминиевата дограма?


ами няям идея :wink: ама процепа е доста малък и тесен, по-скоро може би некъв подходящ силикон ли, но ми се чини, че тряя да е нещо солидно, което да не позволява уголемяването на тая цепнатина


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Съб 11 сеп 2004 12:02


тъй, след кат виках таз пущина неволята и тя ест. никва я нЕма - фанах та се реших да са опраам как си знам :wink: и нал уж съм дипломиран ендженер (понмовому магистър) ето кво сторих:

купих си едно страхотно лепило "POXIPOL - пластично заваряване" (някои му викат още течен метал - то разбира се не е, макар много да прилича) та тва лепило представлява пастообразна смес, която се получава след като смесите равни части от двете тубички (за подробности вижте упътването) ...

та какво напраих аз - изшкурих добре повърхностите (особено навътре, където се допират двете ламарини) след тва добре обезмаслих със спирт и чак подир туй си забъркан лепилото - препоръчвам ви да си забърквате по малки количества и да действате бързо и сръчно, че тва чудо засъхва като побъркано еле па ако е топло и е под пряка слънчева светлина (готското е че моете да си го оформяте с некво ножче или отверка), а па най-готското е че след 24 часа става направо твърдо като метал и моете допълнително да си го шлифовате. пробивате и квот още се сетите - абе яка работа
:wink:

еми тва е от мен, ако на модовете им се стори полезно мое да го метнат у "напрай си сам" :wink:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта