Падна ми педала на съединителя....отново! Решено....отново!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! РЕШЕНО!!!

Мнениеот tih » Чет 04 юни 2009 21:38


Помпата е сменена отново и проблема е решен - отново :shock така и не разбрах обаче какво е ролята на датчика при педала на съединителя :?:




Потребителски аватар
m&m16v
Мнения: 269
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,с Герман
Контакти:

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! РЕШЕНО!!!

Мнениеот m&m16v » Чет 04 юни 2009 22:36


Ролята на датчика при педала е да подава инфо на компютъра кога си натиснал педала на съединителя.


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! САГАТА ПРОДЪЛЖАВА!

Мнениеот tih » Съб 15 авг 2009 17:15


На път съм да сменям въпросната помпа за 5ти път ако не греша, вече им изгубих бройката, но са много само за 3години. Искам да попитам, някой има ли идея каква може да е причината толкова бързо да се скапва горната помпа на съединителя, давайте предложения.

ПС: сега като си гледам кога съм писал последния си пост на 4ти юни, значи за малко повече от 2 месеца ме е изкарала последната помпа, която беше чисто нова, а за това време нямам минати и 1000км, май повече я правя отколкото я карам :banghead: :shock :banghead:


Потребителски аватар
vwghost
Мнения: 193
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 21:05
Автомобил: VW GOLF IV
Двигател: 1.9 TDI ATD 2002
Местоположение: Стара Загора GOLF IV 2002 1.9 TDI ATD
Контакти:

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! САГАТА ПРОДЪЛЖАВА!

Мнениеот vwghost » Съб 15 авг 2009 18:35


tih според мен причините са три :

1 некачествени{ментета} цилиндри {спомени марка да знаем}

2 хид. цилиндри работят на повишено натоварване и се скапват бързо -проблем с механизма на съединителя.Ако можеш да провериш с каква сила се задеиства съединителя без работен цилиндър и да го сравниш с друга 4-ка .

3 спирачната течност да поврежда уплътнението на главния цилиндър

То маи друго не остана .Съжалявам те просто ,като си представя как се сменя главния цилиндър ,правех същото преди седмица и знам за какво става дума :banghead: .


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! САГАТА ПРОДЪЛЖАВА!

Мнениеот driver » Вто 18 авг 2009 12:56


В един сервиз ми бяха казали, че ако натискаш буталцето на помпата на сухо /без спирачна течност/ гумичките вътре нещо се прецаквали /обръщали се/. Преди монтажа на помпата ако си натискал буталцето е твърде възможно да е станало нещо такова.


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1461
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! САГАТА ПРОДЪЛЖАВА!

Мнениеот Gal » Вто 15 сеп 2009 15:16


без спирачна течност и спирачки няма да има
казанчето е едно
менте помпи, гадна спирачна течност, разядени маркучи...
в моята течност имаше парцали като сменях помпата
нямат ли някава гаранция помпите?


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! САГАТА ПРОДЪЛЖАВА!

Мнениеот tih » Вто 15 сеп 2009 16:50


Помпите нямат гаранция, може би защото са консуматив, тоя път смених и двете помпи с чисто нови SACHS, до момента съм доволен и не дава признаците които имах преди след смяна (да чукна на дърво, пу-пу), относно маслото, колкото пъти съм сменял помпа съм наливал ново масло Дот4, само маркуча между помпите не съм сменял, защото ми казаха една космическа сума от 100 и няколко лева и срок на доставка 10ина работни дни, което тотално ме отказа, а по моргите не се намира особено лесно точно такъв маркуч, както и да, за сега всичко е ок.....РЕШЕНО...ОТНОВО :)


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1461
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! РЕШЕНО....отново!

Мнениеот Gal » Вто 15 сеп 2009 17:45


късмет :bowdown


Потребителски аватар
vwghost
Мнения: 193
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 21:05
Автомобил: VW GOLF IV
Двигател: 1.9 TDI ATD 2002
Местоположение: Стара Загора GOLF IV 2002 1.9 TDI ATD
Контакти:

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! САГАТА ПРОДЪЛЖАВА!

Мнениеот vwghost » Вто 15 сеп 2009 18:35


tih написа:Помпите нямат гаранция, може би защото са консуматив, тоя път смених и двете помпи с чисто нови SACHS, до момента съм доволен и не дава признаците които имах преди след смяна (да чукна на дърво, пу-пу), относно маслото, колкото пъти съм сменял помпа съм наливал ново масло Дот4, само маркуча между помпите не съм сменял, защото ми казаха една космическа сума от 100 и няколко лева и срок на доставка 10ина работни дни, което тотално ме отказа, а по моргите не се намира особено лесно точно такъв маркуч, както и да, за сега всичко е ок.....РЕШЕНО...ОТНОВО :)


tih преди 1 месец смених моите хид. цилиндри комплект с маркучето .Цилиндрите SACHS като твоите и имам 1 година гаранция . :mrgreen:


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! РЕШЕНО....отново!

Мнениеот tih » Вто 15 сеп 2009 18:51


Ами честито, дано да НЕ ти се налага да я ползваш тая гаранция, ти в сервиз ли ги сменя, защото аз си ги купувам от магазина и си ги сменям сам, имам условия и смятам не съм вързан в ръцете, може би затова и аз нямам гаранция, а ти имаш, АКО си ги сменял в сервиз разбирасе :roll:

ПС: моите са от Ауто+


Потребителски аватар
asen.asenov3
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 01 мар 2018 20:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! Решено....отново!

Мнениеот asen.asenov3 » Чет 01 мар 2018 21:11


Аз днес пък смених скоростна кутия и като обезваздуших съединителя педала стана твърд и писле след малко време педала на съединителя падна доло и като включвам на няква скорост педала остава доло и се налага да го вдигам с крак кажете от какво може да е


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! Решено....отново!

Мнениеот tih » Пет 02 мар 2018 19:32


Обезвъздушаваш пак, погледни дали имаш достатъчно масло, ако всичко е наред, педала трябва да се вдигне доста бързо, ако пак падне, сменяй помпа/помпи.


Потребителски аватар
MASTER-P
Мнения: 56
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: noWhere

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! Решено....отново!

Мнениеот MASTER-P » Съб 25 яну 2020 17:47


И аз се присъединявам с такъв проблем, но с известни разлики! VW Голф 4, 1,9 ТДИ 101 hp, съединителят потъна изведнъж и можеш да си го вдигаш и натискаш до безкрай - няма теч абсолютно никъде, нито предня отсек, нито при педалите. Няма загуба на спирачна течност, казанчето е пълно! Не знам от къде идва проблемът. Смених този трипътник между тръбичките (за обезвъздушаване), само че май се оказа по-счупен и от моя - започна да тече от едната страна при напомпване и си върнах моя. Обезвъздуших няколко пъти и без резултат. Може ли да се счупи някоя от двете помпи, без да има теч никъде и загуба на спирачна течност? Педала се натиска и вдига все едно е копче за осветление.


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! Решено....отново!

Мнениеот tih » Съб 25 яну 2020 18:33


99% от случаите в които се прецаква горната помпа е това, че вътре имат едни гумени уплътнения, които най-общо казано в едната посока правят налягане, а в другата вакуум, та тези уплътнения в един момент изтърват и тогава всичко приключва. При долната помпа е малко по-различно.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Падна ми педала на съединителя....отново! Решено....отново!

Мнениеот lion_heart002 » Нед 26 яну 2020 2:13


Чета и се чудя, толкова ли не се сетихте да сложите една скоба за спирачен маркуч на маркуча преди долната помпа. Ако педала на съединителя стане твърд- проблема е в долната, ако няма промяна- горната. Винаги работи. Просто ама ефикасно...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта